ماساژ در منزل

آرتروز چیست و علت به وجود آمدن آرتروز و کمک ماساژ در منزل


علی مومنی

آرتروز چیست و ماساژ در منزل چه تاثیری روی آن خواهد داشت؟

ماساژ در منزل می تواند نقش مهمی در بهبود بیماری آرتروز و کاهش دردهای ناشی از آن داشته باشد. شاید بسیاری از شما نام بیماری آرتروز را شنیده باشید اما با مفهوم آن آشنایی نداشته باشید. در این مورد باید بگوییم که تقریبا به هر گونه فرسایش و سایشی در مفاصل بدن آرتروز گفته می شود. آرتروز می تواند در مفاصل مختلفی بروز کند. مفاصل زانو، مفاصل گردن، کمر، لگن و… از جمله مهم ترین مفاصلی هستند که می توانند دچار سایش یا آرتروز شوند. بیماری آرتروز، می تواند با وجود بعضی علائم شدت بیشتری پیدا کند. چاقی مفرط، تحرک کم، انجام کارهای پر فشار و… از جمله عواملی به شمار می روند که می توانند بیماری آرتروز را در بیمار تشدید کنند. آرتروز می تواند درد شدیدی در مفاصل شما ایجاد کند. تورم و التهاب نیز از دیگر عوامل سخت بیماری آرتروز به شمار می روند. این بیماری در صورت شدت زیاد می تواند در بیمار نقص های حرکتی نیز ایجاد کند.

ماساژ در منزل و انجام فیزیوتراپی می تواند به طرز چشمگیری روی درمان آرتروز و کاهش درد ناشی از آن تاثیر گذار باشد. از نشانه های بروز بیماری آرتروز می توان به صدا دادن مفاصل، بروز زائده های استخوانی و… اشاره کرد. در صورت مشاهده چنین نشانه هایی باید حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید. در صورت مراجعه به پزشک متخصص و تجویز او، می توانید جلسات درمانی خود را طی کنید. در این محتوا قصد داریم به بررسی تاثیر ماساژ در منزل بر درمان بیماری آرتروز بپردازیم. پس تا انتهای این محتوا ما را همراهی کنید.

ماساژ در محل

بررسی انواع مختلف آرتروز و تاثیر خدمات ماساژ بر آن

ماساژ در منزل می تواند روی انواع مختلف آرتروز تاثیر مثبتی داشته باشد. آرتروز می تواند در مفاصل مختلفی ایجاد شود. یکی از شایع ترین انواع آرتروز، آرتروز گردن است. با فرسایش مهره های گردنی کم کم بیماری آرتروز در گردن شکل می گیرد. شدت این بیماری با افزایش سن افزایش خواهد یافت. متاسفانه این روزها بسیاری از افراد مسن و کهن سال از بیماری آرتروز گردن رنج می برند. این بیماری می تواند درد شدیدی در گردن شما ایجاد کند. سر درد و احساس سوزش و سوزن سوزن شدن بازو نیز از علائم این بیماری به شمار می روند. آرتروز گردنی می تواند در اثر مشکلات مختلفی شکل گیرد، برآمدگی دیسک، از بین رفتن مایع بین مهره ها، زائده های استخوانی در ناحیه گردن و… می توانند از علائم بروز آرتروز گردنی باشند.

یکی دیگر از انواع آرتروز که با خدمات ماساژ قابل درمان است. آرتروز در ناحیه کمر به شمار می رود. آرتروز کمر نیز مانند آرتروز گردن زمانی اتفاق می افتد که مایع بین مهره های کمر، کاهش پیدا کند و مهره ها دچار انحراف شوند. به طور کلی برای درمان چنین بیماری هایی کاهش وزن می تواند نقش بسیار موثری ایفا کند. اما به طور کلی ماساژ در منزل و فیزیوتراپی جزء موثرترین روش های درمان آرتروز به شمار می روند. آرتروز زانو نیز یکی از انواع شایع آرتروز به شمار می رود. معمولا افراد دچار کهولت سن و اضافه وزن دچار بیماری آرتروز زانو می شوند. چرا که این افراد فشار بیشتری در ناحیه زانوی خود احساس می کنند.

ماساژ در تهران

چگونگی تاثیر ماساژ و فیزیوتراپی بر بیماری آرتروز

ماساژ در منزل یکی از مهم ترین روش های درمانی بیماری آرتروز به شمار می رود. البته روش های دیگری مانند رژیم های غذایی، کاهش وزن، لیزر درمانی، درمان دارویی و… نیز جزء روش های درمان آرتروز به شمار می روند. اما هر یک از این گزینه ها سختی مخصوص به خود را دارند. ماساژ درمانی و فیزیوتراپی، می توانند بدون وارد کردن کوچکترین آسیبی به شما، به درمان بیماری آرتروز کمک کنند.

اگر ماساژ در منزل به شیوه ای اصولی و صحیح انجام شود، می تواند باعث افزایش سرعت جریان خون در مفاصل شما شود. در این صورت بافت های آسیب دیده و مورد سایش قرار گرفته بدن شما با سرعت بیشتری تحت درمان و ترمیم قرار می گیرند. از طرفی انجام فیزیوتراپی به روش های گرم و سرد و اصولی می تواند باعث کاهش درد و التهابات ناشی از آرتروز در نقاط مختلف بدن شود. به طور کلی، ماساژ درمانی نقش فوق العاده موثری در بهبود دردهای مفصلی خواهد داشت. نکته جالب توجه این است که ماساژ و فیزیوتراپی، حتی می توانند به درمان این بیماری نیز کمک کنند. در واقع ماساژ درمانی به افزایش سرعت درمان بیماری آرتروز از انواع مختلف کمک خواهد کرد.

البته باید دقت داشته باشید، از آنجایی که بیماری آرتروز یک بیماری حساس است، باید حتما برای درمان آن به مراکز معتبر ماساژ در منزل مراجعه کنید. در صورتی که مرکز مورد نظر شما از اعتبار بالایی برخوردار نباشد، نه تنها بیماری شما را درمان نخواهد کرد بلکه ممکن است علائم بیماری را در شما تشدید کند. پس قبل از مراجعه به مراکز درمانی بهتر است حتما از اعتبار و تخصص درمانی مجموعه مدنظر اطلاع پیدا کنید.

ارائه خدمات ماساژ در منزل با مجموعه تهران ماساژ

این روزها انجام خدمات فیزیوتراپی و ماساژ در منزل برای بیماران دچار انواع آرتروز از ضرورت و اهمیت بالایی برخوردار است. بیماران مبتلا به آرتروز معمولا در اثر حرکت دچار دردهای شدیدی خواهند شد. پس رفتن آنها به مراکز درمانی و انتظار طولانی مدت برای پذیرش، ممکن است باعث بروز مشکلاتی برای آن ها شود. بنابراین بهتر است برای این بیماران عملیات ماساژ درمانی و فیزیوتراپی، حتما در منزل صورت گیرد. به علاوه با انجام این خدمات در منزل، فرد می تواند در زمان و هزینه های خود تا حد زیادی صرفه جویی کند. همچنین در زمان شیوع کرونا، با معالجه در منزل می توان درصد ابتلا به این بیماری سخت و واگیردار را تا حدود زیادی کاهش داد.

مجموعه تهران ماساژ، یکی از گروه های ارائه دهنده خدمات ماساژ در منزل است. این مجموعه با در اختیار داشتن مجوزهای رسمی درمان و کادری مجرب و حرفه ای، تمامی تلاش خود را می کند تا شما را در خانه تحت درمان قرار دهد. این مجموعه برای درمان در منزل از تمامی ابزارها و وسایل مورد نیاز مانند تخت ماساژ، ابزار فیزیوتراپی و… استفاده می کند.

ماساژ در منزلطراحی سایت حرفه ای و پشتیبانی : آتریسا وب