ماساژ در منزل

از بین بردن اثر استرس با روغن مناسب با ماساژ در منزل


علی مومنی

از بین بردن اثر استرس با ماساژ در منزل
ماساژ یک مهارت باارزش و قابل دسترس است و می‌توان از آن در بسیاری از موقعیت‌ها استفاده کرد. ممکن است بارها شنیده باشید که همکاران شما به‌علت بروز تنش و درد زیاد در شانه نتوانسته بکار خود ادامه دهند؟ در این حالت شما قادرید با تکنیک‌های ساده سریعاً به یاری او بشتابید. این ماساژ مؤثر، شاداب کننده و تقویت‌کننده فقط ۵ دقیقه طول می‌کشد.
۱- پشت فرد، درحالی‌که نشسته است، بایستید سپس هر دو دست را به‌صورت ملایم روی شانه‌های وی قرار داد به‌نحوی که شست دست‌ها رو به شما و دست‌ها رو به جلو باشد.
۲- با کمک انگشتان و با تکنیک نیدینگ از بالا تا پایین گردن را به شکل دورانی ماساژ دهید. توجه کنید که سر را در این حین این کار با دست دیگر نگه دارید.
۳- ساعد های خود را روی شانه‌های او قرار دهید و سپس به‌تدریج با وزن بدن خود روی شانه‌ها فشار آورید تا باعث فشار و کشیدگی عضلات ذوزنقه‌ای شود.
۴- به‌منظور پوشش دادن شانه‌ها به‌تدریج ساعت‌های خود را با فشار یکنواخت به سمت طرفین شانه حرکت دهید.
۵- اجازه دهید انگشتان شما در داخل عضلات تیغه‌ای شانه فرو رود. این کار را برای سمت دیگر نیز تکرار کنید.
۶- دستان خود را روی مفاصل شانه همکارتان قرار دهید و آن‌ها را به سمت عقب بکشید این تکنیک باعث کشیده شدن بالای قفسه سینه می‌شود.

 ماساژ در منزل های جنسی   
ماساژ نه‌تنها برای برطرف کردن استرس‌ها و تنش‌ها از عضلات بدن در بر دارد، بلکه روش بسیار خوبی نیز برای تقویت رابطه جنسی می‌باشد. اگر تصور می‌کنید که رابطه شما با همسرتان دچار اختلال شده و انرژی جنسی شما پایین آمده‌است چرا آن را با حرکات نرم و عمیق ماساژ احیا نمی‌کنید؟ برای این‌که این تجربه را تبدیل به یک درمان واقعی کنید، گرمای اتاق را افزایش داده و از یک موزیک لذت بخش و ملایم استفاده کنید.
۱- دستانتان را روی دو طرف ستون فقرات همسرتان بگذارید و آن‌ها را به‌آرامی به پایین کمر بلغزانید و از پایین به طرفین حرکت کرده سپس به حالت اول برگردید.
۲- با حرکات ملایم مرکز کمر را به‌طور متناوب با دست خود ماساژ دهید گویی یک گربه را نوازش می‌کنید.
۳- همانطور که یکدست را بالای لگن خاصره نگه داشته‌اید با دست دیگر از گردن به سمت پایین را ماساژ دهید.
۴- هر دو دست خود را بالای کمر گذاشته و با حرکت بادبزنی به سمت خارج حرکت کنید.
۵- تا پایین کمر روی باسن با حرکت بادبزنی حرکت کنید.
۶- از یک حرکت دورانی پرفشار روی باسن استفاده کنید.
۷- پشت ساق پاها را به ملایمت با ضربه‌های ملایم با یکدست پس‌از دست دیگر لمس کنید تا حرکتی یکنواخت، روان و نرم ایجاد کنید.
۸- همان‌طوری‌که یکدست به باسن می‌رسد با دست دیگر شروع به لمس ریتمیک و مداوم عضله ساق پا کنید.
۹- همسرتان را به پشت برگردانید و ساق پای او را خم کنید و شروع کنید با ضربه‌های نرم و ملایم جلوی ساق پا را ماساژ دهید اینکار باعث ریلکس شدن عضلات می‌شود.
۱۰- با استفاده از هر دو دست با حرکات ضربه‌ای ملایم از زانو به سمت بالا تا ران را ماساژ دهید.

ماساژ در منزل

 

رایحه درمانی با ماساژ در منزل…
آیا به عطر خاصی علاقه دارید، عطری که خاطراتی از لحظات بسیار خوش زندگی را به یادتان بیاورد؟ قدرت حس بویایی با برانگیختن و بیداری یک واکنش هیجانی، داشتن یک تأثیر فوری روی ارگان‌های بدن را تأیید می‌کند. شاید بویایی را نسبت‌به دیگر حواس چندان مهم ندانیم، اما این حس حساس‌ترین و پراهمیت‌ترین حس ماست، اما کار آن چیست؟
گیاهان معطر حاوی روغن‌های بنیادی هستند که برای قرن‌ها از آن‌ها جهت آرام‌سازی، تسکین درد، شادابی و حتی تحریک استفاده می‌شود. هر روغن معطر، ترکیبی از عناصر یا اجزای مخصوص به خود است که در نتیجه می توان با واکنش به شیمی بدن شما، تاثیرات درمانی منحصر به فردی داشته باشد.
در اوایل قرن بیستم، شیمی‌دان فرانسوی رئه موری گاتفوس، در آزمایشگاه مخصوص عطرسازی که تجارتی فامیلی او بود، در اثر یک حادثه، دچار سوختگی در بازو و ساعد شد. او در این شرایط مجبور شد تا دست خود را در اولین محلولی که در دسترس بود فرو کرد این محلول روغن اسطوخودوس بود. او دریافت که این روغن ضمن تسکین سریع درد از ایجاد جای سوختگی نیز جلوگیری و به‌سرعت آن را برطرف می‌کند.
بدین‌ترتیب، گاتفوس شروع به تحقیق روی خواص درمانی روغن‌های معطر کرد. او دریافت که آن‌ها به‌مراتب از دیگر ترکیبات درمانی ساخته‌شده، اثربخش‌تر هستند. او از واژه رایحه درمانی در سال ۱۹۲۸ برای توصیف روغن‌های معطر در درمان مشکلات روانی استفاده کرد. در ادامه در خواهید یافت، هنر رایحه درمانی به‌طور خاص به‌منظور مواجهه و درمان استرس استفاده می‌شود.

ماساژ در منزل

 استفاده از روغن ها در ماساژ در منزل
اگر شما هرگز درک درست و کاملی از هنر رایحه درمانی نداشته‌اید و دغدغه شما این است که در این روش درمانی از تجهیزات و وسایل عجیب استفاده می‌شود، کاملاً در اشتباه هستید.
درواقع در این شیوه از مجموعه‌ای از بطری‌های شیشه‌ای کوچک و بسیار جذاب استفاده می‌شود. و این همان چیزی است که باعث شده تصوری اشتباه از این شیوه در ذهن شما شکل بگیرد. وقتی یک‌بار از آن استفاده کنید، دید شما کاملاً نسبت‌به این روش تغییر خواهد یافت. و درخواهید یافت که این روغن‌ها کمک مؤثری به روند درمان می‌کنند.

خرید و نگهداری روغن برای ماساژ در منزل
برای سالم نگه‌داشتن روغن‌های معطر اولیه از شیوه‌های گوناگونی استفاده می‌شود. این روغن‌ها مواد تغلیظ شده هستند، و برای ایمنی به هنگام استفاده، می‌باید رقیق شوند. یک ماساژ آزمایشی با دوز ضعیفی از روغن، واکنش پوست نسبت‌به روغن را بسیار سریع آشکار خواهد کرد. در جریان بارداری، قبل‌از استعمال روغن در ماساژ، حتماً توصیه‌ی پزشک را جدی بگیرید.
در حال حاضر شرکت‌های زیادی روغن معطر می‌فروشند، به‌هنگام خرید به این نکته توجه کنید که روغن حتماً خالص و با کیفیت بالا باشد. در صورت امکان سعی کنید تا نمونه روغنی را که می‌خرید حتماً امتحان کنید و مطمئن شوید که این عطر خوب، طبیعی، پاک و خالص است. ازآن‌جایی‌که روغن‌های معطر اولیه در مقابل نور مستقیم خورشید سریعاً فاسد می‌شوند بهتر است در جای خنک و در شیشه‌های تیره نگه‌داری شوند. درب آن‌ها را محکم کنید تا روغن تبخیر نشود. نکته‌ی مهم این است که همیشه میزان خریدتان کم باشد به‌خصوص روغن مرکبات که بسیار سریع خراب می‌شوند.

روغن رز یک روغن محبوب برای ماساژ محسوب می‌شود، چرا که همان‌طوری که از نظر معنایی زیبا و دل‌پذیر است. به آرام‌سازی افراد دچار تنش زیاد کمک خواهد کرد.

ساخت رایحه برای ماساژ در منزل
زمانی‌که روغن معطر در منزل استفاده می‌کنید ضروری است که برخی وسایل ابتدایی را در منزل داشته باشید. یک آتشدان روش خوبی برای تبخیر روغن در هوا است. این وسیله از یک شمع در یک سفال ثابت که بالای آن باز است و برای یک بطری حاوی روغن می‌باشد که در بالای سفال قرار می‌گیرد. وقتی شما می‌خواهید مخلوط روغن معطر را در بطری بجوشانید، مجدداً به شمع نیاز دارید. شمع را زیر بطری قرار دهید و با ملایمت آن را گرم کنید تا رایحه‌ی مطبوعی را احساس کنید. این بهترین روش برای معطر کردن یک اتاق است. اگر می‌خواهید رایحه‌ای با ماندگاری بالا داشته باشید ولو این‌که، این رایحه ضعیف باشد، از مخلوط آماده تجاری گل‌های معطر استفاده کنید. پیاله ها(کاسه‌ها) را بسیار حساب‌شده اطراف خانه قرار دهید. با این روش عطرهای مختلف با میزان متفاوت فضا را پر خواهند کرد.

در ماساژ در منزل رایحه درمانی چگونه آغاز شد     
توجه کنید که علم رایحه درمانی تاریخچه‌ی بسیار جالبی دارد. هزاران سال است که مردمان از محصولات معطر استفاده می‌کنند. نوشته‌های قدیمی تاریخ آن را ۳ هزار سال تعیین می‌کنند. در نسخه‌های خطی هندی، با جزئیات نحوه استفاده از روغن‌های معطر شرح داده شده‌است. در پاپیروس های مصری باقی‌مانده از ۱۵۰۰ قبل‌از میلاد و داستان‌های انجیل از مهاجران یهودی مصری در ۱۲۰۰ قبل‌از میلاد نحوه استفاده از روغن‌های معطر شرح داده شده‌است. بسیاری از روغن‌ها در مراسم و آیین‌های مذهبی کاربرد داشته و در بسیاری موارد در ماساژ یا در حمام‌ها، برای معطر کردن بدن و موها استفاده می‌شده‌است. این فرایند تغییر زیادی نکرده است. محصولات معطر از دیرباز به‌حق محبوب و مورد توجه مردم بوده‌ است.
* مجموعه‌ای از روغن‌ها که به‌سرعت نقش مهمی پیدا می‌کنند.

روغن‌های معطر برای ماساژ در منزل
این روغن‌ها احتمالاً اولین‌بار توسط پزشکان عرب در قرن دهم پس‌از میلاد ساخته شده‌است. بدون شک در حال حاضر برخی معتقدند که هندی‌ها نیز از این روغن‌ها در دامنه هیمالیا در حدود ۵۰۰۰ سال قبل استفاده می‌کردند. قطعاً استفاده اعراب از روغن‌های معطر تغلیظ شده -که در غرب به آن عطر عربی می‌گویند- منجر به رنسانسی در استفاده از گیاهان معطر شد. چون تقطیر در غرب رواج یافت. روغن‌های بیشتری استخراج شد، همچنین کم‌کم وجه افتراق بیشتری بین کاربرد آرایشی یا مصرف عطر و جنبه درمانی آن شکل گرفت. و جالب این‌که وجه مصرفی آن به‌عنوان عطر، انگیزه‌ای برای توسعه رایحه درمانی شد. امروزه برخلاف گذشته ، رایحه درمانی در سطح جهانی طرف‌داران زیادی دارد. درحالی‌که درمانگران رایحه درمانی، از روغن‌های معطر خاص به‌علت تأثیرات فیزیولوژیک آن‌ها استفاده می‌کنند، به‌روشنی قابل‌درک است که از این روغن بدلیل خاصیت آرام‌بخشی آن‌ها استفاده می‌شود. در دنیای آشفته و زیاده‌خواه امروز، به‌نظر این نوع درمان جذابیتی خاص دارد. رایحه درمانی، روشی عالی، آرام‌بخش و تسکین‌دهنده برای برگرداندن ذهن و جسم به حالت طبیعی است. رایحه درمانی با تاریخچه طولانی آن، آینده‌ای طولانی را تضمین می‌کند.

ترکیب روغن‌های معطر برای ماساژ در منزل   
۱- قبل‌از شروع دست‌ها را شسته و خشک کنید و از تمیز بودن تمامی ابزارها مطمئن شوید. ۱۰ میلی‌گرم معادل ۲ قاشق چای‌خوری از یک روغن گیاهی را برداشت و سپس به‌آرامی آن را در یک ظرف مخصوص مخلوط کردن بریزید.
۲- حال هر بار ۱ قطره روغن معطر را بدون عجله و با کمال دقت به آن اضافه کنید و سپس به‌آرامی آن‌ها را با ۱ نی یا خلال دندان ترکیب کنید. این کار را بدون حضور اطفال در اطراف خود انجام دهید.

چگونه از رایحه درمانی می‌توان برای ماساژ در منزل استفاده کرد    
رایحه درمانی به‌نحو شگفت‌انگیزی موارد مصرف گوناگونی دارد. در بسیاری از موارد می‌توان برای حل برخی از مشکلات از آن کمک گرفت و به‌همین دلیل این روش می‌تواند، جزئی از زندگی شما شده و توانایی لازم برای از بین بردن رنج و دردی که روزانه گرفتار آن هستیم را دارد. رایحه درمانی همچنین قابلیت بهبود گردش خون و برطرف کردن سردرد و کمردرد حاصل از یک روز سخت کاری را دارد. در درمان با روغن‌ها باید با احترام عملکرد، چراکه آن‌ها باعث شادی و نشاط شما می‌شوند.

مجموعه ماساژ در تهران با کادری مجرب آماده ارایه خدمت به همشهریان عزیز تهرانی ( مخصوص آقایان ) با بالاترین کیفیت ممکن میباشد.

ماساژ در منزلطراحی سایت حرفه ای و پشتیبانی : آتریسا وب