ماساژ در منزل

استخوان چیست و ماساژ چه تاثیری روی آن دارد


علی مومنی

 

استخوان چیست :

استخوان بافت زنده ای است که اسکلت بدن را تشکیل می دهد. آنها بر اساس شکلشان طبقه بندی می شوند:

_بلند وکوتاه

_صاف و نامنظم

 

۳ نوع بافت استخوانی وجود دارد که شامل موارد زیر می شود:

بافت فشرده:  قسمت سخت و بافت بیرونی

بافت اسفنجی:  بافت اسفنج مانند داخل

بافت غضروفی:  بافت صاف انتهای استخوان ها که با نوع دیگری از بافت به نام غضروف پوشیده شده است. غضروف بافت همبند در بزرگسالان وجود دارد.

غشای خارجی سخت و نازک که روی استخوان را می پوشاند پریوستوم نامیده می شود. در زیر پوسته بیرونی سخت پریوستوم، تونل‌ها و کانال‌هایی وجود دارد که خون و رگ‌های لنفاوی از آن‌ها عبور می‌کنند تا مواد غذایی را برای آن حمل کنند. ماهیچه ها، رباط ها و تاندون ها هم به پریوستوم چسبیده اند.

 

تهران ماساژ “خدمات ماساژ در تهران و خدمات ماساژ در منزل

 

Tehran-massage.ir

۰۹۱۹۷۰۳۹۴۶۹

استخوان

تهران ماساژخدمات ماساژ و ماساژ در منزل”

 

وظایف استخوان

آنها شکل و پشتیبانی بدن را فراهم می کند و همچنین از برخی از اندام ها محافظت می کند. همچنین به عنوان یک محل ذخیره برای مواد معدنی عمل می کند و محیطی مناسب برای مغزاستخوان می باشد، تا زمینه رشد و ذخیره سلول های خونی را فراهم کند.

 

 

مزایای ماساژ برروی استخوان

به دلیل پیچیدگی‌های عملکرد استخوان، از ایجاد استحکام و پشتیبانی برای بدن گرفته تا محل توسعه و ذخیره سلول‌های خونی، اختلالات و بیماری‌های زیادی وجود دارد که می‌تواند بر سلامت آن تأثیر بگذارند.

تاثیرات ماساژ بر روی سلامتی جسمی و روحی برای همه واضح و آشکار است. ماساژ درمانی برای قرن ها به عنوان راهی برای تقویت، التیام و بهبود سلامت عمومی مورد استفاده قرار گرفته است. همچنین برای برخی از مسائل خاص مانند درد مزمن، خوب و موثر است.

 

علت اصلی درد مزمن

مشکلات اسکلتی و مفاصل، بزرگترین علت درد مداوم و ناتوانی جسمی در سراسر جهان است. اغلب، بیماران برای درمان علائم درد به دارو روی می آورند، اما بسیاری از مردم ترجیح می دهند از راه حل های طبیعی تر کنند.

ماساژ درمانی از طریق کاهش التهاب و آرامش عضلات، فشار وارده بر روی استخوان ها و مفاصل آسیب دیده را کاهش می دهد. همچنین گردش خون را بهبود می بخشد، که به مواد مغذی و اکسیژن رسانی بهینه به بافت های در حال مبارزه کمک می کند. این به نوبه خود باعث بهبود و کاهش درد می شود.

سه مورد از شایع ترین و دردناک ترین آنها عبارتند از:

فیبرومیالژیا

آرتروز

ورم مفاصل.

کاهش رنج فیزیکی عمومی

مشکلات بافت همبند و تاندون ها نیز به میتوانند موجب بروز درد شوند. از آنجایی که ماهیچه ها به طور طبیعی در هنگام پریشانی و درد منقبض می شوند، فشار بیشتری بر تمام ساختارهای مرتبط وارد می کنند. در نهایت، این انقباضات به فشار بیشتر روی اتصالات استخوانی تبدیل می شود.

هنگامی که تنش عضلانی کاهش می‌یابد، فشارها بر بافت‌های همبند و تاندون‌ها وارد می‌شود که منجر به فشار کمتری بر روی استخوان ها و مفاصل می‌شود.

ماساژ درمانی می تواند برای طیف وسیعی از شرایط افراد در هر سن و در موقعیت های مختلف مفید باشد.

 طراحی سایت حرفه ای و پشتیبانی : آتریسا وب