ماساژ در منزل

انجام اصولی خدمات ماساژ سینه ، شکم و روی پا…


علی مومنی

کسانی که میخواهند ماساژ در منزل را به طور اصولی انجام دهند باید موارد زیر را به دفت رعایت کنند:

خدمات ماساژ سینه:

ماساژ سینه برای آقایان به همراه روغن برای جاهای مودار در سطح وسیع تری نسبت به خانم ها کاربرد دارد. برای خانم ها از یک حوله برای پوشاندن سینه ها استفاده کنید و از ماساژ روی این بافت حساس اجتناب کنید.

 1. تماس سطحی:

در بالای سر ماساژ گیرنده قرار گیرید. دست هایتان را به کمی روغن آغشته کنید، دست هایتان را کاملاً صاف روی قسمت بالایی سینه ها قرار دهید. به شکل جارو زدن از مرکز سینه به سمت پایین قفسه سینه حرکت کنید، بدون آن که هیچ گونه تماسی با سینه ها داشته باشید. در صورت ناراحتی، لمس هایتان را منطبق تر انجام دهید.

 1. تماس سطحی:

در پایین قفسه سینه، دست هایتان را جدا کنید و به شکل جارو زدن از پهلو تا زیر بغل بالا بیایید. در قسمت دنده ها فشار را کاهش دهید. تماس های سطحی را چندین بار تکرار کنید تا منتهی به یک حرکت ممتد شود.

 1. فشار با شست:

شست هایتان را زیر استخوان های ترقوه بگذارید، طوری که جناغ را احاطه کنید. در حال پایین آوردن، فشار وارد کنید و خط دنده ها را به سمت شانه دنبال کنید. هیچ فشاری روی استخوان وارد نکنید. این ماساژ به شل شدن عضلات درون دنده ای کمک می کند.

 1. فشار با شست:

شست هایتان را رو به روی هم در وسط سینه قرار دهید، لمس متناسب با فشاری کم بین دنده ها اعمال کنید. هم زمان با شست ها فشار وارد کنید، بعد به آرامی رها کنید و دوباره تکرار کنید. روی سه یا چهار نقطه از مرکز قفسه سینه، ماساژ را در حال پایین آمدن تکرار کنید.

 1. فشار با انگشت:

دست هایتان را روی قفسه سینه ماساژ گیرنده قرار دهید. پایه دست ها جناغ سینه را احاطه کند. دست هایتان را به سمت بیرون دنده ها سُر دهید. خط پایه و کف دست هایتان را دنبال کنید. موقع برگشت، روی لبه های کناری قفسه سینه بالا بروید، انگشت ها را از هم باز و بین استخوان ها فشار وارد کنید. این حرکت را به صورت ممتد چندین بار تکرار کنید تا سینه شل بشود.

 1. فشار با پایه دست ها:

در زمان برگشت به بالای سینه، جناغ بالای سینه یعنی دقیقاً زیر استخوان های ترقوه را با پایه دست هایتان احاطه کنید. در حال فشار آوردن، پایه دست هایتان را به سمت شانه ها بکشید. چندین بار این کمار را زیر استخوان های ترقوه، تکرار کنید و زمان نزدیک شدن به پایان هر لمس، فشار را کاهش دهید.

 1. فشار با انگشت:

انگشت هایتان را بین دنده ها متصل به هم قرار دهید، بعد آن ها را روی قفسه سینه، یک دست بعد از دیگری به عقب بکشید. با دو دست به شکل جارو زدن به سمت وسط سینه بالا بیایید و لمس را با یک نوازش ملایم اریبی به سمت شانه مخالف تمام کنید. روی طرف مخالف، ماساژ را تکرار کنید.

 1. فشار با پایه دست ها:

برای اتمام ماساژ، دست هایتان را روی نوک شانه ها قرار دهید. با پایه دست هایتان در حالی که ماساژ گیرنده را از خودتان دور می کنید، فشار وارد کنید تا شانه هایش کاملاً شل بشوند. یک لحظه، دست هایتان را بی حرکت نگه دارید و ماساژ را با تماس سطحی شانه ها تمام کنید.

 

 

 

 

خدمات تهران ماساژ

 

خدمات ماساژ شکم:

ماساژ شکم مهم است زیرا جزء اندام های درونی تأثیرگذار است و ماساژ آن به بدن برای رفع خستگی کمک می کند. این منطقه هم می تواند دردناک و حساس باشد. لمس را با نیاز ماساژ گیرنده تطبیق دهید. در زنان باردار از ماساژ این قسمت اجتناب کنید.

 1. تماس سطحی:

در کنار شکم ماساژ گیرنده به طور اریب قرار گیرید. انگشت هایتان را به کمی روغن آغشته کنید و قبل از اولین لمس آن ها را کمی گرم کنید. دست هایتان را کاملاً صاف روی شکم بگذارید و به شکل دایره وار اطراف ناف، در جهت عقربه های ساعت حرکت دهید. فشار باید به اندازه کافی سبک باشد زیرا این منطقه، شدیداً حساس است و روغن مالیدن روی آن مهم است.

 1. حرکات دایره وار:

برای شل کردن شکم، کمی فشار را اعمال کنید. یک دست به دنبال دست دیگر، دایره هایی را بکشید. در جهت عقربه های ساعت اطراف ناف حرکت را انجام دهید. دستتان کاملاً در تماس باشد و فشاری منظم و اطمینان بخش وارد کنید. لمس ها آرام باشند.

 1. حرکات دایره وار:

به این حرکات دایره وار ادامه دهید تا به نقطه ای برسید که در آن جا دست هایتان با بکدیگر برخورد کنند. بعد دو دست را در امتداد بکدیگر قرار دهید و لمس را ادامه دهید. یک دست در تماس با بدن باقی بماند و با دست دیگر دایره هایی ممتد و حرکاتی صاف و منظم انجام دهید.

 1. حرکات دایره وار:

با کشیدن دایره هایی بزرگ با یک دست ادامه دهید تا شکم ماساژ گیرنده شل بشود. بعد دایره هایی خیلی کوچک با نوک انگشتان دست دیگر بکشید. دایره ها بر روی سطح پوست کیده می شوند و فرو نمی روند. یک دست به دنبال دست دیگر با لمس هایی طولانی و آرام و شل کننده یک بار اطراف ناف را ماساژ دهید.

 1. فشار با کف دست:

این حرکت در دایره هایی که می کشید ادغام بشود. تا اندازه ای که دست هایتان به قفسه سینه می رسند، یکی را صاف روی سطح کناری بدن، کاملاً زیر دنده ها بگذارید. در حال فشار به طور آرام و منظم پایین بیایید. بعد فشار را رها کنید. دستتان را روی طرف مخالف بدن بگذارید و تکرار کنید. به راحت بودن ماساژ گیرنده خیلی توجه داشته باشید. یک فشار ضعیف از یک فشار قوی بهتر است.

 1. حرکات دایره وار:

دایره هایی به آرامی روی شبکه عصبی زیر معده (شبکه خورشیدی) ماساژ گیرنده با انگشت هایتان بکشید. این منطقه بر اثر کشیدگی می تواند شارژ بشود، ولی خیلی حساس است. دایهرهایی در جهت عقربه های ساعت انگشتان صاف بکشید، انگشتان دست دیگرتان لمس ها را هدایت کنند (البته اگر لازم است). یک احساس شل کنندگی و دمایی گرمابخش توسط دست هایتان ایجاد می شود.

 1. پیچ دادن:

دست هایتان را زیر شکم ماساژ گیرنده، به سمت پهلوها قرار دهید. دست هایتان را به آرامی، یکی به سمت دیگری روی شکم برای رسیدن به طرف مخالف بکشید، هدف اصلی، سُر دادن دست ها در حالی است که فرم شکم را به خود بگیرند و اگر لازم بود این کار را با اعمال کمی فشار و با استفاده از روغن زیاد انجام دهید.

 1. حس انرژی:

دست هایتان را کاملاً صاف روی شکم ماساژ گیرنده، اطراف ناف بگذارید. به آرامی نفس بکشید و روی دست هایتان تمرکز کنید. سپس روی تنفس ماساژ گیرنده که باعث می شود، شکم بالا و پایین برود، دقت کنید. دست هایتان را بی حرکت چند ثانیه ای نگه دارید تا نیروبخش شوند.

خدمات ماساژ قسمت جلویی و نوک پاها:

شما می توانید ماساژ را با شل کردن عضلات و ایجاد کشیدگی در آن ها تمام کنید. با فشاری یکسان از هر طرف بدن تا نوک پاها پایین بیایید. اتمام ماساژ در قسمت پاها کمک رفع خستگی می کند.

 1. تماس سطحی:

مقابل پاهای ماساژ گیرنده قرار گیرید. دست هایتان را به روغن آغسته کنید و قسمت روی پا تا ران را با این روغن ماساژ دهید. در انتهای ران دست ها را از هم جدا کنید و روی کناره های پا پایین بیایید، فشار انگشت ها و بازو کم شود. به بالای قوزک پا برگردید و چندین بار این عمل را تکرار کنید.

 1. فشار:

دست هایتان را یکی پشت دیگری در بالای قوزک پای ماساژ گیرنده قرار دهید. با شست ها و انگشت های سبابه به شکل ۷ فشار وارد کنید.

در حالی که به سمت زانو می روید، با فضای خالی بین شست ها و انگشتان سبابه فشار وارد کنید و کف دست هایتان را برای کاهش فشار روی استخوان شل کنید. این حرکت را تا زیر زانو انجام دهید و این عمل را چندین بار تکرار کنید.

 1. فشار:

حرکت فشار را از بالای زانو انجام دهید. از وزن بدنتان برای افزایش فشار کمک بگیرید. چندین بار این عمل را روی ران به سمت الا تکرار کنید و تماس با سطح درونی ران اجتناب کنید. تا حد ممکن انگشت هایتان را باز نگه دارید تا بتوانید عضلات را به خوبی بگیرید و اثر تکنیک را بیشتر کنید.

 1. فشار بر پایه دست ها:

وزنتان را روی پایه دست هایتان قرار دهید. برای این که فشاری بهتر روی عضلات وارد کنید، یک دست به دنبال دست دیگر باشد. در حال رسیدن به انتهای ران با پایه یک دست روی اطراف مفصل کار کنید. از حرکات مدور استفاده کنید و کمی فشار اعمال کنید.

 1. خمیرگیری:

در کنار پای ماساژ گیرنده قرار گیرید. شروع به مالش دادن عضلات ران کنید و به سطح درونی کاری نداشته باشید. فشار را به آرامی از طریق شست هایتان و به شکل دور کردن از خودتان وارد کنید. انگشت های دیگرتان به سمت شست ها با چرخش هایی منظم و تناوبی بر می گردند. طول ران را بالا و پایین بروید و حرکت را در بالای زانو تمام کنید.

 1. حرکت تکانی:

انگشت هابتان را رو هم در زیر زانو بر روی عضله سه گوش زیر قرار دهید و سُر دهید. پای ماساژ گیرنه را به آرامی خم کنید و در حالی که با دست هایتان حمایت می کنید، مفصل زانو را از یک طرف به طرف دیگر تکان دهید. بدون این که ماساژ گیرنده کنترلی روی حرکت داشته باشد.

پا باید به اندازه کافی شل باشد تا شما بتوانید به خوبی تکان دهید.

 1. پیچ دادن:

یک حرکت پیچ دادن در حال پایین آمدن به سمت قوزک پا روی پا انجام دهید. دست هایتان شل و منطبق با شکل پا باشند. حرکت وقتی عالی خواهد بود که دست هایتان یکی در کنار دیگری قرار گرفته باشند. ینا به نیاز، روغن بمالید تا پوست کشیده نشود.

 1. کشیدن:

یک دست را زیر پاشنه پا قرار دهی و دست دیگر را روی پا بگذارید، پا را به آرامی بلند کنید، بعد به آرامی به سمت خودتان بکشید تا کاملاً کشیده شود. تا حدی که ممکن است دور شوید تا زمانی که مقاومتی احساس نمی کنید. بعد پا را دوباره با دقت سر جایش بگذارید.

 1. فشار با شست:

با هر دو دست پای ماساژ گیرنده را بگیرید، شست ها را روی پا و انگگشت ها را در زیر قرار دهید. شست ها را جفت هم در جهت بالای پا در مرکز قرار دهید بعد آن ها را به آرامی در حالی که به سمت بیرون سُر می دهید، از هم دور کنید. هم زمان به زیر فشار وارد کنید تا این که پا کمی شکل کمانی به خود بگیرد. این حرکت را در بالای انگشت ها تکرار کنید.

 1. فشار:

با یک دست پاشنه پا را بگیرید و شست دست دیگر را در فاصله دوری از فاصله های بین انگشتان ماساژ گیرنده قرار دهید و انگشت هایتان را در زیر پ قرار دهید. به آرامی فشار وارد کنید. در حالکی که دستتان را به طرف خود می کشید تا دوباره به پایه انگشتان ماساژ گیرنده برسد، از گوشت انگشت وسطی و شست برای جلوگیری از نیشگون یا قلقلک استفاده کنید.

 1. فشار:

حرکات فشار را با انگشت سبابه و شست روی هر انگشت پای ماساژ گیرنده نوبت به نوبت انجام دهید. انگشت را به آرامی بچرخانید. با دست دیگر پاشنه پا را نگه دارید. حرکت را تا انتهای انگشت ها ادامه دهید و زمان اتمام، پا را با دقت زمین بگذارید.

 1. حرکات تکانی:

با دست هایتان دو طرف ران ماساژ گیرنده را با یک دست به سمت داخل و با دست دیگر به سمت بیرون تکان دهید. این کار را تا پایین پا ادامه دهید تا مجموع بدن واکنش نشان دهد. برای اتمام ماساژ، دست هایتان را جفت روی پا قرار بدهید. این حرکات را روی پای بعدی تکرار کنید.

گروه خدماتی تهران ماساژ آماده است تا ماساژ در تهران را به طور اصولی و دقیق رواج دهد.

 

ماساژ در منزل teeran-massage.irطراحی سایت حرفه ای و پشتیبانی : آتریسا وب