ماساژ در منزل

انواع تجهیزات فیزیوتراپی و ماساژ در منزل


علی مومنی

فیزیوتراپی و ماساژ در منزل چه فوایدی دارند؟

همانطور که می دانید، فیزیوتراپی و ماساژ در منزل از جمله راه های توان بخشی و بهبود دردهای جسمی محسوب می شوند. بسیاری از پزشکان برای درمان بیمارانی که به مشکلات حرکتی، یا دردهای مفصلی و عضلانی دچارند، به جای تجویز داروهای شیمیایی از روش هایی مانند فیزیوتراپی و ماساژ استفاده می کنند. در واقع ماساژ درمانی یک روش تاریخی برای کاهش دردهای جسمی است که در طب سنتی مورد استفاده قرار می گرفت. بعدها و با بررسی تاثیر مثبت ماساژ، این رشته به عنوان یک شاخه پزشکی شناخته شد. البته تدریس این رشته در دانشگاه های پزشکی به صورت کاربردی تر و پیشرفته تر صورت می گیرد. برای مثال رشته های فیزیوتراپی و کایروپراکتیک، از جمله زیر شاخه های آن محسوب می شوند.

امروزه استفاده از فیزیوتراپی و ماساژ در منزل در کنار هم برای درمان بسیاری از دردهای جسمی مرسوم است. فیزیوتراپی، معمولا به وسیله دستگاه هایی خاص انجام می شود و سپس فرد متخصص ورزش هایی مخصوص به شما پیشنهاد می کند. این کار به مرور زمان باعث کاهش درد و یا افزایش توان حرکتی در شما خواهد شد. در این محتوا قصد داریم به بررسی فواید انجام فیزیوتراپی و ماساژ در منزل بپردازیم. پس ما را همراهی کنید.

بررسی مزایای انجام فیزیوتراپی و ماساژ در خانه

انجام فیزیوتراپی و ماساژ در منزل از اهمیت بالایی برخوردار است. معمولا فیزیوتراپی و ماساژ، زمانی توسط پزشک تجویز می شوند که بیمار درد شدیدی داشته یا توانایی حرکت نداشته باشد. بدیهی است در چنین حالتی حرکت دادن بیمار کاری سخت و خطرناک است. طی کردن مسافت طولانی از خانه تا مراکز ماساژ درمانی و فیزیوتراپی، ممکن است برای بیمار سخت و طاقت فرسا باشد. از طرفی بیمار حداقل هفته ای یک تا دو بار باید این مسیر را طی کند. پس ممکن است با درد و خطر بیشتری مواجه شود. در این مواقع بهترین راه استفاده از خدمات ماساژ در منزل می باشد. یعنی شما می توانید با تیمی برای درمان بیماری خود همکاری کنید که قابلیت ارائه خدمات ماساژ در خانه شما را داشته باشند.

ماساژ در منزل

 

در واقع می توان گفت، ماساژ در منزل به منظور کمک به کاهش زحمت بیمار و خانواده اش برای مراجعه به مراکز درمانی انجام می شود. از طرفی با وجود شیوع بیماری کرونا، مراجعه به مراکز ماساژ درمانی کاری ریسک پذیر و خطرناک می باشد. چرا که این مراکز معمولا شلوغ هستند و امکان ابتلا به کرونا در مراکز شلوغ نیز بیشتر است. پس می توان نتیجه گرفت، با ارائه خدمات ماساژ در منزل، بیمار می تواند با آرامش خاطر بیشتری دوره درمان خود را طی کند تا سلامتی کامل خود را به دست آورد.

فیزیوتراپی و ماساژ در منزل با چه کیفیتی انجام می شود؟

ممکن است تصور کنید که فیزیوتراپی و ماساژ در منزل، با کیفیتی مشابه مراکز درمانی انجام نشود. همانطور که در بخش ابتدایی محتوا گفتیم، ارائه خدمات فیزیوتراپی شامل دستگاه هایی خاص است. اما لازم است بدانید، تیمی که وظیفه انجام فیزیوتراپی و ماساژ در خانه شما را به عهده دارد، تمامی تجهیزات مورد نظر را برای درمان شما فراهم خواهد کرد. پس کیفیت فیزیوتراپی و ماساژ در خانه هیچ تفاوتی با مراکز درمانی نخواهد داشت و نیازی نیست از این نظر احساس نگرانی کنید.

در واقع با فراهم آوردن تجهیزات فیزیوتراپی و انجام ماساژ در منزل، می توان فرآیند درمان بیمار را تسریع کرد. زیرا بیمار برای طی کردن مسافت های طولانی، متحمل فشار نخواهد شد. همچنین وجود افراد خانواده در کنار بیمار، حین درمان می تواند به آرامش بیشتر او کمک کند. همانطور که می دانید، در چنین دردهایی، بروز استرس و فشارهای عصبی می تواند سرعت روند درمان را کاهش دهد. پس به دور ماندن فرد از تنش های عصبی در خانه، می تواند روند درمانی او را بهبود ببخشد.

نکاتی که حین انجام ماساژ در منزل و فیزیوتراپی باید رعایت کرد

حین انجام فیزیوتراپی و ماساژ در منزل، باید نکاتی را رعایت کنید. برای مثال حتما قبل از انجام فیزیوتراپی و ماساژ، به بیمار کمک کنید تا نکات بهداشتی را رعایت کند. این نکات بهداشتی شامل استحمام، اصلاح و… می باشند. همچنین لازم است در صورت وجود بیماری و مشکلات خاص در بیمار، حتما قبل از انجام ماساژ با فرد متخصص مشورت کنید.

 

خدمات ماساژ در منزل

 

نکته بعدی که حین انجام فیزیوتراپی و ماساژ در منزل باید رعایت کنید، اعتماد به یک تیم حرفه ای و متخصص در این امر است. فیزیوتراپی و ماساژ دو روش کاملا تخصصی برای درمان هستند. بنابراین هر فردی توانایی انجام این کارها را ندارد. از آن جایی که ماساژ و فیزیوتراپی به صورت کامل با سلامتی بیمار سر و کار دارند، باید حتما از افراد متخصص برای انجام این کارها استفاده کرد.

یکی از تیم های متخصص در عرصه فیزیوتراپی و ماساژ در تهران، گروه تهران ماساژ است. این تیم مجموعه ای متشکل از افراد حرفه ای و متخصص در زمینه فیزیوتراپی و ماساژ درمانی می باشد. تمام خدمات این مجموعه در قابلیت انجام در منزل بیمار را دارند. برای آگاهی بیشتر از روند کار و هماهنگی برای مشاوره و درمان می توانید به آدرس اینترنتی https://tehran-massage.ir مراجعه کنید. شایان ذکر است این مجموعه تلاش می کند تا بهترین خدمات را با مناسب ترین قیمت در اختیار شما مخاطب گرامی قرار دهد.

خلاصه و جمع بندی در مورد خدمات فیزیوتراپی و ماساژ

همانطور که گفته شد، خدمات ماساژ و فیزیوتراپی از جمله روش های درمان درد و ناتوانی های جسمی به شمار می روند. این خدمات برای راحتی بیشتر بیمار و جلوگیری از ایجاد تنش عصبی و فشار جسمی روی فرد در خانه انجام می شوند. در این صورت روند درمان بیمار سرعت بیشتری خواهد داشت. با وجود تجهیزاتی که برای فیزیوتراپی در خانه استفاده می شود، لازم نیست نگران کیفیت انجام آن باشید. کیفیت انجام فیزیوتراپی در منزل، هیچ تفاوتی با مرکز درمانی نخواهد داشت. تنها لازم است به گروهی مطمئن برای این کار اعتماد کنید.

گروه انجام دهنده فیزیوتراپی و ماساژ در منزل باید دارای تجهیزات و امکانات مناسب باشد. از طرفی تمامی افراد شاغل در مجموعه باید توانایی و مهارت لازم در انجام فیزیوتراپی و ماساژ را داشته باشند. در این صورت شما می توانید در کنار اعضای خانواده، روند درمانی خود را طی کنید. امید است مطالب ارائه شده، زمینه آشنایی شما با ارائه خدمات فیزیوتراپی و ماساژ در خانه را فراهم کرده باشد.

 

خدمات ماساژ در تهرانطراحی سایت حرفه ای و پشتیبانی : آتریسا وب