ماساژ در منزل

انواع روش های جلوگیری از سکته مغزی با ماساژ در منزل


علی مومنی

تاثیر ماساژ در منزل  بر جلوگیری از وقوع سکته مغزی

شاید برایتان جالب باشد بدانید که ماساژ در منزل می تواند تاثیر بسزایی روی جلوگیری از بروز سکته مغزی داشته باشد. همانطور که می دانید سکته مغزی این روزها یکی از رایج ترین علل مرگ و میر در جهان است. این روزها بسیاری از افراد به دلیل تصادف، ایجاد ضربه روی سر، اختلال در خون رسانی مغزی و… دچار عارضه سکته مغزی می شوند. عارضه سکته مغزی، عارضه ای بسیار خطرناک است. این عارضه می تواند به راحتی فرد را به دامان مرگ بکشد. حتی در صورت گریز از مرگ نیز ممکن است عوارض وحشتناکی برای فرد به وجود بیاید. این عوارض می توانند کوتاه مدت، بلند مدت و حتی دائمی باشند. البته بسیاری از این عوارض را می توان به کمک ماساژ درمانی و فیزیوتراپی به مرور درمان کرد.

بنابراین ماساژ در منزل نه تنها به جلوگیری از بروز سکته مغزی کمک خواهد کرد بلکه می تواند نقش موثری در درمان عوارض آن نیز داشته باشد. در گذشته بسیاری از پزشکان طب سنتی، همواره ماساژ درمانی قسمت سر را برای بیماران خود تجویز می کردند. به همین دلیل سکته مغزی در گذشته به ندرت اتفاق می افتاد. امروزه نیز نقش استفاده از ماساژ درمانی در جلوگیری از سکته مغزی به صورت کاملا علمی اثبات شده است. در واقع ماساژ درمانی، باعث گردش خون راحت تر در قسمت سر شده و از گرفتگی رگ های ناحیه مغز جلوگیری خواهد کرد. در این محتوا قصد داریم به بررسی تاثیر ماساژ در منزل روی جلوگیری از بروز سکته مغزی پرداخته و ضرورت استفاده از آن را برای شما شرح دهیم. پس تا انتهای محتوای پیش رو ما را همراهی کنید.

ماساژ در منزل

بررسی تاثیر ماساژ بر منزل بر جلوگیری از وقوع سکته مغزی

همانطور که در ابتدای این محتوا ذکر شد، ماساژ در منزل می تواند تاثیر بسیاری روی جلوگیری از وقوع سکته مغزی داشته باشد. در واقع ماساژ صحیح و اصولی سر، باعث افزایش سرعت جریان خون در کف سر شده و از ایجاد انسداد در شریانهای مغزی شما جلوگیری خواهد کرد. به همین دلیل، در افرادی که مستعد بروز سکته مغزی هستند، انجام یکتا دو جلسه ماساژ درمانی مرسوم است. البته بروز سکته مغزی، می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. یکی از این دلایل، همین گرفتگی شریانهای مغزی می باشد. از دلایل دیگر بروز سکته مغزی می توان به خونریزی مغزی در اثر علل مختلف اشاره کرد. خونریزی مغزی بیشتر در اثر ضربه خوردن سر اتفاق می افتد. اما دلایل دیگری مانند فشار خون بالا، استفاده مکرر از داروهای ضد انعقاد خون و… نیز در بروز خونریزی مغزی نقش دارند. ایسکمی گذرا نیز یکی دیگر از علل وقوع سکته مغزی به شمار می رود.

ماساژ در منزل برای هر یک از عوامل یاد شده، نقش موثری ایفا می کند. در واقع ماساژ درمانی نه تنها می تواند به افزایش سرعت جریان خون و جلوگیری از انسداد کمک کند، بلکه قادر است آرامش خاصی را به افراد هدیه دهد. از این رو استفاده ماساژ درمانی در جلوگیری از بروز سکته مغزی بسیار موثر خواهد بود. از طرف دیگر، نقش موثر ماساژ در منزل روی علائم ناشی از سکته مغزی را نیز نمی توان نادیده گرفت. فیزیوتراپی و ماساژ درمانی می توانند به افرادی که طی عارضه سکته مغزی، دچار مشکلات حرکتی شده اند، کمک کنند. بسیاری از پزشکان پس از بروز سکته مغزی، برای گذراندن دوره درمان چندین جلسه فیزیوتراپی و ماساژ درمانی برای بیمار تجویز می کنند.

نقش ماساژ در منزل روی درمان علائم ناشی از سکته مغزی

همانطور که گفته شد، ماساژ در منزل روی درمان علائم و عوارض ناشی از سکته مغزی نیز تاثیرگذار خواهد بود. بسیاری از افراد پس از درگیری با عارضه هایی مانند سکته مغزی، دچار نقص حرکت یا حتی فلج بعضی از اندام های حرکتی می شوند. در واقع عارضه سکته قلبی، دارای پیامدهای بسیار خطرناکی است که می توانند بیمار را تا مدت ها درگیر کنند. از آنجایی که مغز، به عنوان اصلی ترین عضو بدن شناخته می شود، نقش تاثیرگذاری روی عملکرد سایر اعضای بدن نیز خواهد داشت. در واقع تمامی عملکردها و عکس العمل های ما، ناشی از دستورات مغز است. پس آسیب دیدگی مغز و سلول های مغزی می تواند عواقب خطرناکی با خود به همراه داشته باشد. معمولا پس از بروز سکته مغزی و بررسی علائم آن، پزشک متخصص چندین جلسه فیزیوتراپی و ماساژ درمانی برای فرد تجویز می کند.

ماساژ در محل

البته از آنجایی که عدم تحرک جسمی پس از بروز سکته مغزی ناشی از اختلال در عملکرد مغز است، ممکن است تعداد جلسات درمانی بیشتر شود. اما معمولا با درمان مداوم و انجام هفته ای دو یا چند جلسه فیزیوتراپی و ماساژ در منزل می توان به مرور زمان، این علایم را مورد درمان قرار داد. در واقع موثرترین روش درمان علائم ناشی از وقوع سکته مغزی، ماساژ درمانی در کنار فیزیوتراپی است. به این اعمال در اصطلاح توانبخشی یا بازپروری اندام نیز گفته می شود.

معرفی مجموعه تهران ماساژ

مجموعه تهران ماساژ، یک گروه حرفه ای فیزیوتراپی و ماساژ در تهران است. این مجموعه با دریافت مجوزهای تخصصی درمان، در حال حاضر مشغول خدمت رسانی به بیماران است. امروزه بسیاری از بیماران برای طی جلسات درمانی خود به مجموعه تهران ماساژ مراجعه می کنند. این مجموعه دارای پرسنلی مجرب و حرفه ای است که تمام مهارت و توان خود را برای بازپروری بیمار به خرج می دهند.

یکی از دلایل استقبال از مجموعه تهران ماساژ، ارائه خدمات ماساژ در خانه بیمار می باشد. انجام فیزیوتراپی و ماساژ در منزل برای این افراد بسیار موثر است. در واقع تحت درمان قرار گرفتن این گونه بیماران در منزل، می تواند به افزایش سرعت درمان آنها کمک کند. البته لازم است دقت کنید که برای تحت درمان قرار گرفتن، حتما باید به مجموعه ای معتبر مانند تهران ماساژ مراجعه کنید. چرا که عارضه مغزی، عارضه ای خطرناک است و درمان آن نیازمند افرادی ماهر و متخصص است. شما با مراجعه به مجموعه تهران ماساژ می توانید به پکیج کاملی از خدمات به روز و پیشرفته دسترسی پیدا کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استفاده از خدمات این مجموعه می توانید به نشانی اینترنتی https://tehran-massage.ir مراجعه نمایید. امید است مطالب ارائه شده، زمینه آشنایی شما با نقش ماساژ در منزل در جلوگیری از سکته مغزی را فراهم کرده باشد.

ماساژ در منزلطراحی سایت حرفه ای و پشتیبانی : آتریسا وب