ماساژ در منزل

اهداف فیزیوتراپی و ماساژ در منزل در دوران بارداری


علی مومنی

مقدمه ای در مورد اهمیت ماساژ در منزل برای زنان باردار

ماساژ در منزل و فیزیوتراپی، برای خانم های باردار از اهمیت بالایی برخوردار است. همانطور که می دانید، خانم های باردار نیازمند مراقبت اساسی حین دوران بارداری هستند. این مراقبت ها می تواند شامل رعایت مسائل بهداشتی، حفظ نکات ایمنی و… حین انجام روش های درمانی مانند فیزیوتراپی و ماساژ باشد. بنابراین بهتر است این دسته از افراد، روند درمانی و مراقبتی خود را در خانه انجام دهند تا حین درمان با خطر و مشکل خاصی رو به رو نشوند. در این محتوا قصد داریم به بررسی اهمیت ماساژ در منزل و فیزیوتراپی برای زنان باردار بپردازیم. پس تا انتهای محتوا با ما همراه باشید.

در چه مواردی بانوان باردار به فیزیوتراپی و ماساژ در منزل نیاز دارند؟

شاید برایتان جالب باشد بدانید که فیزیوتراپی و ماساژ در منزل، می تواند تا حد زیادی به بانوان در دوره بارداری کمک کند. بسیاری از بانوان باردار در دوران بارداری دچار دردهایی مانند کمر درد، پا درد و… می شوند. این دردها ناشی از سنگین شدن وزن این افراد می باشد. البته لازم است بدانید بروز کمر درد و پا درد، برای زنان بانوان هیچ گونه خطری ندارد و با توجه به اضافه وزنی که پیدا می کنند، مسئله ای کاملا عادی است. اما درد ناشی از این مشکلات، می تواند خانم های باردار را آزار دهد. همانطور که می دانید، خانم ها در دوران بارداری دچار نگرانی و استرس های شدیدی می شوند. بروز درد در بعضی از ناحیه های بدن، می تواند نگرانی و استرس این بانوان را افزایش دهد. بنابراین باید به نحوی از بروز این دردها جلوگیری کرد، یا آنها را التیام بخشید.

فیزیوتراپی و ماساژ در منزل از جمله مواردی هستند که می توانند کمر درد و پا درد را در زنان باردار التیام بخشند. از طرفی، پزشکان همواره توصیه می کنند که بانوان باردار تا حد ممکن، ورزش های سبک انجام دهند. شما در حین ماساژ درمانی با نرمش هایی سبک و مناسب برای بهبود شرایط بارداری، آشنا خواهید شد. همچنین ماساژ درمانی باعث آزاد سازی اندورفین بیشتر در بدن زنان باردار می شود. این هورمون می تواند از بروز استرس در بانوان باردار جلوگیری کرده و روحیه آنها را افزایش دهد.

ماساژ در منزل

 

عضلات لگن زنان باردار حین دوره بارداری بسیار آسیب پذیر خواهند شد. فیزیوتراپی و ماساژ در منزل می تواند به تقویت عضلات لگن و جلوگیری از بروز آسیب در این نواحی کمک کند. بنابراین با انجام ماساژ درمانی و فیزیوتراپی حین دوره بارداری می توان از سلامت مادر و کودک تا زمان زایمان، مطمئن شد.

فواید انجام ماساژ و فیزیوتراپی در منزل برای زنان باردار

فیزیوتراپی و ماساژ در منزل برای خانم های باردار مزیت های فراوانی دارد. در ادامه به بخشی از مهمترین مزیت های استفاده از خدمات ماساژ درمانی و فیزیوتراپی در منزل اشاره می کنیم.

  • فیزیوتراپی و ماساژ در منزل برای بانوان باردار در درجه بالایی از اهمیت قرار دارد. چرا که این افراد به دلیل وضعیت و شرایطی که دارند، قادر به انتظار طولانی مدت در مراکز درمانی نخواهند بود. پس بهتر است عملیات فیزیوتراپی و ماساژ درمانی برای این افراد در منزل انجام شود.
  • ارائه خدمات ماساژ و فیزیوتراپی در منزل می تواند باعث روحیه بخشی به بانوان باردار شود. همانطور که می دانید، روحیه خانم ها در دوره بارداری بسیار حساس است. قرار گرفتن در محیط های درمانی که پر از بیمار است، می تواند برای این افراد تنش زا باشد. بنابراین با انجام فرآیند فیزیوتراپی و ماساژ در منزل می توان روحیه بانوان باردار را افزایش داد.
  • ماساژ در منزل می تواند به راحتی دردهای خانم های باردار را کاهش دهد. معمولا پزشکان در شرایط عادی برای درمان کمر درد، داروهای آرام بخش و مسکن تجویز می کنند. اما تجویز داروی بیش از اندازه برای زنان باردار می تواند خطرناک باشد. پس بهتر است با روش هایی بی خطر، مثل ماساژ درمانی این دردها را کاهش دهیم.
  • ماساژ در منزل و فیزیوتراپی برای بانوان باردار، در دوره کرونا بسیار ضروری است. از آنجایی که سیستم ایمنی بانوان باردار آسیب پذیر است، بهتر است برای ماساژ به مراکز درمانی شلوغ مراجعه نکنند. پس ارائه این خدمات در منزل می تواند سلامت بانوان باردار را تضمین کند.

کمک به داشتن زایمان راحت با ماساژ درمانی

فیزیوتراپی و ماساژ در منزل می تواند به بانوان برای داشتن زایمانی راحت کمک کند. بررسی های علمی و پزشکی نشان می دهند که ماساژ درمانی، می تواند عضلات پرینئوم لگن را تقویت کرده و آنها را برای زایمان آماده کند. در واقع در دوران بارداری، وزن رحم افزایش می یابد. این افزایش وزن رحم، می تواند باعث ایجاد فشار روی عضلات لگن شود. این فشار ممکن است منجر به آسیب دیدگی یا ایجاد پارگی در عضلات لگن شود. ماساژ درمانی با تقویت عضلات لگن، فشار حاصل را کاهش می دهد. از طرفی حین درمان بعضی از نرمش ها به شما آموزش داده می شوند. این نرمش ها، عضلات شما را برای وضع حمل آماده می کنند. در نتیجه در صورت رعایت نکات و انجام ماساژ درمانی به شیوه صحیح، می تواند زایمانی راحت و با کمترین میزان درد داشته باشید.

فیزیو تراپی در خانه

شرایط انجام فیزیوتراپی و ماساژ برای زنان باردار

همانطور که گفته شد، بهتر است بانوان باردار در منزل از خدمات ماساژ و فیزیوتراپی استفاده کنند. البته باید در نظر داشته باشید که برای انجام این کار، حتما به تیمی متخصص مراجعه کنید. یک تیم متخصص و حرفه ای، تیمی است که دارای مجوزهای لازم از نهادهای مربوطه باشد. همچنین فیزیوتراپیست ها و ماساژورهای شاغل در این مجموعه باید از توانایی و دانش لازم در این زمینه برخوردار باشند.

گروه تهران ماساژ یکی از گروه های ماساژ در تهران است که تمامی خدمات خود را در منزل نیز ارائه می دهد. کیفیت فیزیوتراپی و ماساژ در این مجموعه بسیار بالاست و برای انجام آن از تجهیزاتی پیشرفته استفاده می شود. تمامی افراد شاغل در این مجموعه از تخصص بالایی برخوردارند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت https://tehran-massage.ir مراجعه کنید.

جمع بندی در مورد ماساژ در منزل در دوران بارداری

ماساژ در منزل و فیزیوتراپی در دوران بارداری از اهمیت بالایی برخوردار است. زنان باردار بهتر است به دلیل شرایط روحی و جسمی نامناسبی که دارند، به جای درمان در مراکز ماساژ درمانی، در خانه و در کنار خانواده خود، تحت درمان قرار گیرند. ماساژ درمانی می تواند روحیه این دسته از بانوان را افزایش داده و دردهای آنها را کاهش دهد. همچنین به داشتن زایمانی راحت برای زنان باردار کمک خواهد کرد.طراحی سایت حرفه ای و پشتیبانی : آتریسا وب