ماساژ در منزل

اهمیت فیزیوتراپی و ماساژ در منزل بعد از جراحی رباط صلیبی


علی مومنی

نکاتی در مورد تاثیر ماساژ در منزل بر روی رباط صلیبی

یکی از شایع ترین مشکلاتی که افراد، مخصوصا ورزشکاران، از آن رنج می برند، پارگی رباط صلیبی است. شاید این موضوع برایتان جالب باشد بدانید که ماساژ در منزل و فیزیوتراپی می توانند نقش بسزایی در درمان رباط صلیبی داشته باشند. پارگی رباط صلیبی می تواند در اثر اتفاقات مختلفی رخ دهد. تصادف، ضربه خوردن پا، ورزش و تمرین و… از جمله مواردی هستند که می توانند باعث پاره شدن رباط صلیبی شما شوند.  در صورت پارگی رباط صلیبی شما هیچ راهی به جز انجام جراحی ندارید. در واقع پارگی رباط صلیبی فقط به وسیله عمل جراحی درمان می شود. اما پس از عمل، با انجام ماساژ درمانی و فیزیوتراپی می توانید زودتر به زندگی عادی و روزمره خود باز گردید.

پس می توان گفت، ماساژ در منزل و فیزیوتراپی، جهت تکمیل فرآیند درمان پارگی رباط صلیبی مورد استفاده قرار می گیرند. رباط صلیبی به عنوان مهم ترین رباط پا شناخته می شود. این رباط به ثابت نگه داشتن زانو حین حرکت و انجام کار کمک می کند. بنابراین در صورتی که رباط صلیبی شما دچار پارگی شود، ثبات زانوی شما از بین خواهد رفت. در اصطلاح به این مسئله در رفتگی زانو نیز می گویند. یعنی زانو نمی تواند به درستی در مفصل قرار گیرد. در این موارد شما برای حرکت دچار مشکل خواهید شد. لذا باید تحت عمل جراحی قرار بگیرید. طی عمل جراحی، پارگی رباط صلیبی شما ترمیم خواهد شد. اما برای رسیدن به حالت ایده آل، باید مدتی پس از عمل دوره توانبخشی یا فیزیوتراپی را نیز بگذرانید. در این محتوا قصد داریم به بررسی نقش فیزیوتراپی و ماساژ در منزل  در درمان رباط صلیبی بپردازیم. امید است تا پایان محتوای پیش رو ما را همراهی کنید.

ماساژ در منزل

دلیل انجام فیزیوتراپی و ماساژ در منزل پس از جراحی رباط صلیبی

همانطور که گفته شد، استفاده از فیزیوتراپی و ماساژ در منزل به عنوان تکمیل فرآیند درمان پارگی رباط صلیبی، ضروری است. لازم است بدانید، پارگی رباط صلیبی به عنوان یک آسیب جدی مطرح می شود و زمان توانبخشی و درمان به وسیله فیزیوتراپی و ماساژ در آن، تقریبا طولانی است. این دوره درمانی ممکن است چیزی حدود ۹ ماه تا ۱ سال طول بکشد. البته با قرار گرفتن تحت درمان فیزیوتراپی و ماساژ، به مرور درد شما کاهش خواهد یافت. اما برای بازیابی کامل سلامت و بازگشت به حالت ایده آل، حدود ۹ ماه باید تمرین های لازم برای توانبخشی را انجام دهید.

اهمیت انجام فیزیوتراپی و ماساژ در منزل برای بازیابی کامل سلامت، غیر قابل انکار است. در واقع می توان گفت، اگر شما پس از جراحی رباط صلیبی، دوره های فیزیوتراپی و ماساژ درمانی را طی نکنید، کماکان ضعف و سستی را در زانوی خود احساس خواهید کرد. پس برای بهبود کامل باید حتما تحت درمان فیزیوتراپ و ماساژور قرار گیرید. شما با مراجعه به یک کلینیک درمانی معتبر و مورد اعتماد می توانید مراحل درمانی خود را طی کنید تا به سرعت بهبود پیدا کنید.

 

نحوه انجام توانبخشی و ماساژ در منزل برای بهبود رباط acl

حال که با اهمیت انجام فیزیوتراپی و ماساژ در منزل پس از جراحی acl آشنا شدید، بهتر است با نحوه انجام آن نیز آشنا شوید. عملیات توانبخشی بعد از جراحی رباط صلیبی معمولا با توجه به شرایط فرد انجام می شود. این شرایط شامل سن فرد، شغل او، میزان آسیب دیدگی و… می باشند. پزشک متخصص با بررسی این موارد تعداد جلسات درمانی را برای شما تعیین می کند. عملیات توانبخشی بعد از جراحی رباط صلیبی معمولا شامل موارد زیر می باشد.

  • تمرین های تعادلی: معمولا روند درمان به کمک خدمات ماساژ و فیزیوتراپی، با تمرین های سبک تعادلی آغاز می شود. این تمرین ها شامل راه رفتن، حرکت دادن پا به آرامی و… می باشند. با انجام این حرکات، مفاصل فرد به مرور زمان تقویت می شوند و بیمار کم کم می تواند توانایی حفظ تعادل را پیدا کند.
  • الکتروتراپی: فیزیوتراپی به وسیله دستگاه های الکتریکی و شوک دهنده نیز از مراحل توانبخشی پس از جراحی رباط صلیبی به شمار می رود. این دستگاه ها با شوک الکتریکی که به نقاط مختلف پای شما می دهند، باعث تقویت عضلات پا می شوند. پس از انجام این مرحله شما می توانید به آسانی و بدون درد، پای خود را خم و راست کنید.
  • ماساژ درمانی: ماساژ در منزل به عنوان آخرین گام توانبخشی شناخته می شود. ماساژور با انجام ماساژ های اصولی روی نقاط مختلف پای شما، به تکمیل فرآیند درمان کمک می کند. دامنه حرکت زانو و پاف پس از ماساژ درمانی افزایش خواهد یافت. در واقع این مرحله به عنوان آخرین مرحله درمان است. شما پس از ماساژ درمانی می توانید به وسیله بریس (زانوبندهای طبی) راه رفتن و یا حتی نرم دویدن را شروع کنید.
  • ماساژ در منزل

دلایل استفاده از مجموعه تهران ماساژ برای درمان رباط صلیبی

همانطور که در جریان هستید، آسیب دیدگی رباط صلیبی، یک آسیب دیدگی بسیار جدی و حساس است. بنابراین برای درمان آن باید به یک جراح ماهر و یک مجموعه خدمات ماساژ معتبر مراجعه کنید. در واقع برای بازیابی سلامت خود، حتما باید تمامی مراحل درمان را در کیفیت بسیار بالا انجام دهید. پس از مراجعه به یک جراح ماهر و متخصص، شما می توانید روند توانبخشی را آغاز کنید. همانطور که گفته شد، مراجعه به مراکز درمانی معتبر از ملزومات است. چرا که انجام نادرست فیزیوتراپی و ماساژ می تواند حتی منجر به از بین رفتن تاثیر عمل شود. اما اگر فیزیوتراپی و ماساژ در منزل با کیفیت بالا انجام شود، شما می توانید به سرعت و به طور کامل بهبود پیدا کنید.

مجموعه تهران ماساژ یکی از مجموعه های ارائه دهنده خدمات ماساژ در تهران است. این مجموعه با تجهیز به دستگاه های پیشرفته ماساژ و فیزیوتراپی از مجهزترین مجموعه های درمانی در تهران به شمار می رود. از طرفی، تمامی پرسنل شاغل در این مجموعه از مهارت و تخصص بالایی برخوردارند. بنابراین می توانید در این مجموعه با خیال راحت تحت درمان قرار بگیرید. همچنین این مجموعه قادر است خدمات مربوطه را در منزل شما نیز انجام دهد. شما با استفاده از این مجموعه می توانید با صرف کمترین هزینه، در منزل خود تحت درمان قرار گیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی استفاده از خدمات مجموعه تهران ماساژ، می توانید به آدرس اینترنتی https://tehran-massage.ir مراجعه کنید. امید است مطالب ارائه شده، زمینه مناسبی برای آشنایی بیشتر شما با تاثیر فیزیوتراپی در درمان رباط صلیبی، ایجاد کرده باشد.

ماساژ در منزلطراحی سایت حرفه ای و پشتیبانی : آتریسا وب