ماساژ در منزل

اهمیت ماساژ در منزل در بهبود سلامت جسم و روان


علی مومنی

نکاتی در مورد تاثیرات ماساژ در منزل روی سلامت افراد

ماساژ در منزل می تواند تاثیر به سزایی روی سلامت جسمی و روانی فرد داشته باشد. شاید در ابتدا تصور کنید که ماساژ درمانی صرفا جهت تسکین دردهای عضلانی و مفصلی مورد استفاده قرار می گیرد. اما باید بگوییم که ماساژ درمانی نه تنها دردهای شما را تسکین می دهد بلکه باعث عملکرد بهتر اعضای بدن شما نیز خواهد شد. همچنین پژوهش ها و بررسی های علمی نشان می دهد که انجام ماساژ در منزل، می تواند فواید بسیاری برای سلامت روان فرد با خود به همراه داشته باشد. در این محتوا قصد داریم به بررسی تاثیرات ماساژ روی سلامت روحی و جسمی افراد بپردازیم. پس در ادامه محتوا ما را همراهی کنید.

تاثیر مثبت ماساژ در منزل بر سلامت جسمی افراد

همانطور که گفته شد ماساژ در منزل می تواند تاثیرات مثبت بسیاری روی سلامت جسمی شما داشته باشد. در ادامه به بررسی مهمترین تاثیرات ماساژ بر سلامت جسمانی فرد می پردازیم. مهمترین تاثیرات ماساژ درمانی بر سلامت جسم شامل موارد زیر می باشد.

ارائه خدمات ماساژ در منزل

  • تسکین دردهای عضلانی: از مهمترین اثرات ماساژ در منزل می توان به تسکین دردهای عضلانی اشاره کرد. ماساژورها افرادی متخصص هستند که با نحوه صحیح ماساژ عضلات آشنا می باشند. عضلات شما ممکن است در طول روز به دلایل مختلف دچار کشیدگی شوند. این کشیدگی می تواند درد شدیدی در ناحیه برای شما ایجاد کند. ماساژ درمانی می تواند باعث نرم شدن بافت های عضلانی شده و دردهای حاصل از کشیدگی عضله را به راحتی کاهش دهد.
  • بهبود روند جریان خون: با انجام ماساژ در منزل سرعت گردش جریان خون شما افزایش خواهد یافت. افزایش سرعت گردش خون می تواند اثرات مثبتی روی سلامت شما داشته باشد. برای مثال افزایش سرعت گردش خون در پوست سر، باعث تحریک فولیکول ها شده و روند رشد موهای شما را افزایش می دهد. یا افزایش گردش خون می تواند باعث بهبود عملکرد دستگاه عروقی شما شود.
  • رفع خستگی جسمی و داشتن انرژی بیشتر : همانطور که می دانید، خدمات ماساژ می تواند در رفع خستگی نقش به سزایی ایفا کند. همچنین انجام ماساژ درمانی، باعث افزایش سرعت گردش خون و دفع حداکثری ضایعات و مواد زائد از بدن شده و از این طریق می تواند انرژی بیشتری برای شما تامین کند.
  • رفع گرفتگی ها یا گره های عضلانی: علاوه بر کشیدگی عضله، ممکن است با مشکلات دیگری مانند گرفتگی عضلات مواجه شوید. ماساژ در منزل می تواند به راحتی از بروز گرفتگی های عضلانی در بدن شما جلوگیری کند.

ماساژ در منزل

تاثیر مثبت انجام ماساژ درمانی برای سلامت روحی و روانی افراد

همانطور که در ابتدای محتوا ذکر کردیم، ماساژ در منزل علاوه بر تاثیرات جسمی، می تواند تاثیرات مثبت بسیاری روی روان افراد داشته باشد. در این قسمت از محتوا به شرح تاثیرات مثبت ماساژ روی اعصاب و روان فرد خواهیم پرداخت.

  • تحقیقات پزشکی و علمی مختلفی نشان می دهند که انجام ماساژ در منزل می تواند باعث افزایش اندروفین و سروتونین در بدن شود. این دو عامل تاثیر مثبت به سزایی روی آرامش اعصاب و روان فرد خواهند داشت. پس ماساژ درمانی می تواند با رهاسازی اندروفین و سروتونین موجود در بدن شما، به آرامش بیشترتان کمک کند.
  • بسیاری از تنگ خلقی ها و واکنش های عصبی که فرد در طول روز از خود بروز می دهد، ناشی از دردهای مفصلی و عضلانی می باشد. ماساژ درمانی با کاهش دردهای عضلانی می تواند بروز واکنش های عصبی در افراد را به طرز چشمگیری کاهش دهد.
  • یکی از مشکلات روحی که بسیاری از افراد با آن درگیر هستند، مشکل بی خوابی است. ماساژ در منزل می تواند به بهبود و درمان بی خوابی در افراد کمک کند. همچنین در حین خواب ماده ای شیمیایی به نام سوماتواستاتین در بدن شما ترشح می شود که به آرامش و کاهش درد شما کمک خواهد کرد.
  • بررسی های علمی نشان می دهند که ماساژ در منزل، می تواند باعث کاهش احساسات منفی در فرد شود. در واقع افزایش ترشح هورمون اندروفین در بدن باعث کاهش عوامل منفی مختلفی مانند استرس، عصبانیت، نگرانی و… خواهد شد.

نکاتی که حین انجام ماساژ در منزل باید مد نظر قرار دهید

همانطور که بررسی شد، ماساژ در منزل می تواند فواید جسمی و روحی بسیاری برای شما داشته باشد. اما مهمترین نکته در مورد ماساژ درمانی این است که به تیم های متخصص و حرفه ای در این امر اعتماد کنید. لازم است بدانید، ماساژ توسط افراد غیر متخصص و ناآگاه، نه تنها باعث کاهش دردهای جسمی و روحی شما نخواهد شد بلکه ممکن است اثرات مخربی روی سلامت شما نیز ایجاد کند.

بنابراین باید دقت داشته باشید برای دریافت نتیجه ای موثر از ماساژ در منزل باید از خدمات ماساژ تیم های حرفه ای استفاده کنید. یکی از تخصصی ترین مجموعه ها در این زمینه، مجموعه تهران ماساژ می باشد. شما با مراجعه به آدرس اینترنتی https://tehran-massage.ir می توانید از خدمات مختلفی مانند ماساژ در تهران بهره مند شوید. انجام ماساژ حرفه ای در منزل، می تواند باعث راحتی بیشتر شما حین انجام ماساژ شود. همچنین با وجود شیوع بیماری های واگیرداری مانند کرونا و خطر مراجعه به مراکز ماساژ درمانی شلوغ، عملیات ماساژ در منزل با استقبال گسترده ای از سوی افراد مواجه شده است.

ماساژ در تهران

 

خلاصه و جمع بندی

با بررسی موارد گفته شده می توان دریافت که ماساژ در منزل نه تنها باعث کاهش دردهای عضلانی خواهد شد بلکه می تواند تاثیرات مثبت بسیاری روی سلامت جسم و روح شما داشته باشد. البته این اثرات مثبت، زمانی قابل دسترسی می باشند که خدمات ماساژ به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای انجام شود. یک ماساژ صحیح می تواند از گرفتگی و کشیدگی عضلات شما جلوگیری کند و درد و خستگی شما را به طور موثری کاهش دهد. همچنین ماساژ حرفه ای باعث افزایش ترشح اندروفین و سروتونین در بدن می شود و از این لحاظ نیز باعث افزایش سلامت اعصاب و روان شما خواهد شد. تمامی اثرات مثبت ماساژ روی سلامت بدن به طور کاملا علمی اثبات شده اند. امروزه بسیاری از افراد، به جای مصرف داروهای مسکن شیمیایی، از خدمات ماساژ در منزل استفاده می کنند. امید است مطالب ارائه شده، زمینه آشنایی شما با تاثیر ماساژ بر سلامت افراد را فراهم کرده باشد.طراحی سایت حرفه ای و پشتیبانی : آتریسا وب