ماساژ در منزل

بررسی سکته مغزی و درمان آن با ماساژ در منزل


علی مومنی

بررسی سکته مغزی و درمان آن با ماساژ در منزل

ماساژ در منزل و فیزیوتراپی از روش هایی محسوب می شوند که در درمان و جلوگیری از سکته مغزی، اهمیت ویژه ای دارند. همانطور که می دانید، امروزه سکته مغزی یکی از رایج ترین علل مرگ و میر شناخته می شود. این عارضه به شدت خطرناک است و می تواند منجر به مرگ یا ایجاد آسیب جدی در فرد شود. سکته مغزی به دلیل انسداد رگ های مغزی صورت می گیرد. این انسداد ممکن است در اثر اتفاق های متفاوتی در مغز ایجاد شود. به طور کلی می توان گفت که سکته مغزی به علت عدم خون رسانی صحیح به مغز رخ می دهد.

همانطور که می دانید، ماساژ در منزل روی قسمت سر، می تواند خون رسانی در مغز را بهبود ببخشد. در نتیجه افرادی که دوره های ماساژ درمانی را می گذرانند، از خطر کمتری برای ابتلا به سکته مغزی برخوردارند. سلول مغزی در اثر اختلال در عملکرد مغز صورت می گیرد و می تواند باعث آسیب رسانی به بخش هایی از مغز شود. همانطور که می دانید، مغز به عنوان اساسی ترین عضو بدن شناخته می شود. پس ایجاد اختلال در آن می تواند خطرات جبران ناپذیری برای افراد ایجاد کند. این خطرات شامل مرگ و یا آسیب های حرکتی می باشند. این آسیب ها ممکن است موقتی باشند یا تا سالهای طولانی با انسان همراه باشند. بنابراین باید راهکارهایی برای جلوگیری از آن پیدا کرد. در این محتوا قصد داریم به بررسی علل بروز سکته مغزی و قلبی بپردازیم و راه های مناسب برای جلوگیری از وقوع یا درمان آن ها را نیز برای شما مخاطب گرامی بیان کنیم. پس تا انتهای محتوا ما را همراهی کنید.

ماساژ در منزل

بررسی سکته قلبی و درمان به کمک ماساژ در منزل

این روزها علاوه بر سکته مغزی، سکته قلبی نیز یکی از شایع ترین علل مرگ در افراد شناخته می شود. ماساژ در منزل می تواند به نحو کاملا موثری از وقوع سکته قلبی جلوگیری کند. سکته قلبی، معمولا در اثر گرفتگی شریان های قلب رخ می دهد. این انسداد می تواند در اثر عوامل مختلفی مانند نارسایی قلبی، آریتمی ضربان، افزایش بافت چربی در بدن و… صورت گیرد. بنابراین افرادی که از ورزش و تحرک دوری دارند، بیشتر تحت خطر وقوع سکته قلبی قرار دارند. تحرک و ورزش، باعث اکسیژن رسانی بیشتر به قلب شده و سرعت جریان خون در بدن را افزایش می دهند. بنابراین سلامت قلب از این طریق تامین خواهد شد. همچنین استرس و فشار عصبی نیز می توانند به عنوان عواملی برای وقوع سکته قلبی شناخته شوند.

لازم است بدانید،ماساژ در منزل و فیزیوتراپی، باعث آزادسازی اندورفین موجود در بدن می شوند و از این طریق  استرس شما را کاهش می دهند. بنابراین با کاهش فشار عصبی و استرس، احتمال وقوع سکته قلبی در شما کاهش پیدا خواهد کرد. همچنین ماساژ صحیح قسمت هایی از قفسه سینه، می تواند برای افرادی که از ورزش دوری می کنند بسیار موثر باشد. در واقع این ماساژ به جای تحرک، باعث افزایش سرعت جریان خون در بدن شما می شود و از این طریق اکسیژن رسانی به قلب را افزایش می دهد. بنابراین خدمات ماساژ و فیزیوتراپی می توانند نقش فوق العاده موثری در جلوگیری از وقوع سکته قلبی ایفا کنند.

معمولا پزشکان از راه های مختلفی مانند نوار قلبی، آنژیوگرافی از قلب، تست های آزمایشگاهی و… وقوع سکته قلبی را تشخیص می دهند. هنگام وقوع سکته قلبی بیمار با علائمی مانند احساس فشار در قفسه سینه،حالت تهوع، آریتمی ضربان و… مواجه خواهد شد. در صورت وقوع چنین علائمی می توان بیمار را به کمک ماساژ صحیح قلبی احیا کرد.

ماساژ در محل

بروز سکته مغزی و قلبی

اثرات ماساژ در منزل بر روی جلوگیری از سکته مغزی و قلبی

ماساژ در منزل می تواند نقش موثری در جلوگیری از وقوع سکته قلبی و مغزی داشته باشد. همانطور که گفته شد، سکته های مغزی و قلبی بیشتر در اثر انسداد شریان های مغز و قلب رخ می دهند. بنابراین انجام ماساژ به صورت صحیح و مداوم، می تواند از انسداد رگ های قلب و مغز شما جلوگیری کند. از آنجایی که این روزها مراجعه به مراکز درمانی کاری سخت و زمان بر است، بسیاری از افراد از انجام آن خودداری می کنند. اما لازم است بدانید، بعضی از مجموعه های معتبر فیزیوتراپی و ماساژ درمانی، خدمات خود را در منزل نیز ارائه می دهند.

بنابراین شما می توانید با مراجعه به مجموعه های معتبر از طریق ماساژ در منزل تحت مداوا قرار بگیرید. انجام ماساژ و فیزیوتراپی در منزل، به شما کمک می کند تا با کمترین هزینه و بدون اتلاف وقت، عملیات درمان خود را تکمیل کنید. به علاوه فیزیوتراپی و ماساژ درمانی برای عوارض ناشی از بروز سکته مغزی نیز بسیار موثر هستند. این روزها بسیاری از پزشکان برای درمان عوارض ناشی از سکته مغزی، مانند اختلالات حرکتی و… چندین جلسه فیزیوتراپی و ماساژ درمانی برای بیمار تجویز می کنند. تحت درمان قرار گرفتن به وسیله فیزیوتراپی و ماساژ، باعث می شود تا بیمار با بازپروری اندام های حرکتی، روند بهبود خود را تسریع کند.

از طرف دیگر ماساژ در منزل و فیزیوتراپی، در کنار خانواده انجام می شود. از این رو، آرامش افراد حین درمان بیشتر است. همین مسئله می تواند به افزایش سرعت روند درمان کمک کند. یکی از مجموعه هایی که به ارائه خدمات ماساژ در منزل، مشغول است مجموعه ماساژ در تهران می باشد. این مجموعه تمامی خدمات خود را با تجهیزات کامل و قیمت مناسب در منزل شما نیز ارائه می دهد. جهت آگاهی از خدمات این مجموعه می توانید به آدرس https://tehran-massage.ir مراجعه کنید.

قلبیخلاصه و جمع بندی

انجام ماساژ در منزل می تواند به جلوگیری از وقوع عارضه های سکته قلبی و مغزی کمک کند. همچنین این روش در درمان عوارض ناشی از سکته مغزی نیز موثر خواهد بود. استفاده از خدمات ماساژ در منزل با افزایش آرامش بیمار، به بهبود و افزایش سرعت درمان او کمک می کند. این روزها بسیاری از افراد برای معالجه به مجموعه ماساژ در تهران مراجعه می کنند. این مجموعه با تجهیز به بهترین دستگاه ها و حرفه ای ترین افراد، به انجام فعالیت های درمانی مشغول است. امید است مطالب ارائه شده، زمینه آشنایی شما با خدمات مجموعه تهران ماساژ را فراهم کرده باشد.

ماساژطراحی سایت حرفه ای و پشتیبانی : آتریسا وب