ماساژ در منزل

بیماری پارکینسون و ماساژ در منزل برای بهبود آن چه تاثیری دارد


علی مومنی

بیماری پارکینسون چیست و ماساژ در منزل چه تاثیری روی آن دارد؟

امروزه، بسیاری از افراد مبتلا به بیماری پارکینسون برای بهبود و درمان بیماری خود از ماساژ در منزل و فیزیوتراپی استفاده می کنند. پارکینسون یکی از خطرناک ترین بیماری های اعصاب به شمار می رود. طی بیماری پارکینسون، بیمار به تدریج توانایی جسمی و حرکتی خود را از دست می دهد. البته اگر این بیماری در مراحل اولیه تشخیص داده شود، می توان با روش هایی مانند فیزیوتراپی و ماساژ درمانی از پیشرفت این بیماری جلوگیری کرد. همانطور که می دانید مغز برای عملکرد صحیح نیاز به ترشح ماده ای به نام دوپامین دارد. هنگامی که بیمار دچار بیماری پارکینسون می شود، ترشح دوپامین در مغز او متوقف می شود. در نتیجه مغز نمی تواند به درستی دستورالعمل های حرکتی را صادر کند. علائم پارکینسون بیشتر به صورت لرزش دست در افراد دیده می شود. البته ممکن است این بیماری علائم دیگری نیز داشته باشد.

ماساژ در منزل و فیزیوتراپی می تواند از پیشرفت بیماری پارکینسون تا حد زیادی جلوگیری کند. بهتر است در صورت مشاهده علائمی مانند لرزش دست، خشکی اندام های حرکتی، کند شدن عملکرد و… به سرعت به پزشک مراجعه کنید. این بیماری بیشتر در سن پیری در افراد رخ می دهد. اما به هر حال ممکن است بعضی از افراد زودتر دچار این بیماری شوند. داشتن سابقه خانوادگی می تواند باعث شود که فرد در سن پایین تر دچار بیماری پارکینسون شود. در صورت مشاهده علائم بیماری پارکینسون باید به پزشک متخصص اعصاب مراجعه کنید. پزشک با معالجه شما، راه های مناسب درمانی را برای شما تجویز خواهد کرد. در این محتوا قصد داریم به بررسی تاثیر فیزیوتراپی و ماساژ در منزل روی درمان بیماری پارکینسون بپردازیم. پس تا پایان محتوا با ما همراه باشید.

بررسی روش های ماساژ در منزل برای درمان بیماری پارکینسون

همانطور که گفته شد، ماساژ در منزل برای درمان بیماری پارکینسون موثر است. در صورتی که زود متوجه این بیماری شوید، با انجام فیزیوتراپی و ماساژ درمانی می توانید تا حد زیادی از پیشرفت این بیماری جلوگیری کنید. این بیماری جزء بیماری های عصبی به شمار می رود و طی آن اعصاب بدن شما تحریک می شود. به همین دلیل اغلب بیماران دچار بیماری پارکینسون دچار لرزش دست هستند. این لرزش دست ناشی از آسیب عصبی فرد می باشد. این لرزش به مرور زمان تشدید شده و توانایی حرکتی فرد را تضعیف می کند. بیماران مبتلا به پارکینسون معمولا از اسپاسم های عضلانی و درد رنج می برند. ماساژ درمانی با تحریک بافت های عصبی بدن، می تواند به کاهش درد بیمار کمک کند.

ماساژ در منزل

 

طبق بررسی های صورت گرفته، ماساژ در منزل و فیزیوتراپی می تواند با تحریک اعصاب به سفت شدن و انقباض ماهیچه های شل شده کمک کند. از طرفی ماساژ درمانی باعث ترشح بیشتر هورمون اندورفین در بدن می شود. در نتیجه آرامش فرد را افزایش خواهد داد. ماساژ درمانی می تواند باعث تمرکز اعصاب در دوره پارکینسون شده و از این طریق به آرامش بیشتر بیمار کمک کند. از طرف دیگر ماساژ ملایم و اصولی می تواند دردهای ناشی از پارکینسون را التیام بخشد. همچنین انجام ماساژ درمانی و فیزیوتراپی باعث افزایش سرعت گردش خون شده و از این طریق می تواند به بهبود بافت های آسیب دیده نیز کمک کند.

پزشکان عقیده دارند که خدمات ماساژ و فیزیوتراپی با افزایش گردش خون باعث دفع سموم از بدن می شود. همچنین میزان یبوست در این بیماری را نیز کاهش خواهد داد. البته باید توجه داشته باشید که برای درمان از طریق ماساژ، حتما به یک مجموعه متخصص و معتبر مراجعه کنید. از آنجایی که بیماری پارکینسون یک بیماری عصبی است، ماساژور باید اطلاعات کافی درباره این بیماری و نحوه استفاده از ماساژ برای درمان آن داشته باشد.

اهمیت ماساژ در منزل برای درمان بیماری پارکینسون

به طور کلی ماساژ می تواند نقش مهمی در بهبود بیماری پارکینسون داشته باشد. اما فیزیوتراپی و ماساژ در منزل می تواند فواید بیشتری برای بیمار و خانواده او داشته باشد. تحت درمان قرار گرفتن بیمار در منزل به او کمک می کند تا نزدیک خانواده اش تحت درمان قرار گیرد. در این صورت، آرامش بیمار حین درمان بیشتر شده و روند درمانی او سرعت بیشتری خواهد یافت. از طرفی حرکت کردن بیمارانی که دچار بیماری پارکینسون هستند بسیار سخت است. بنابراین فرد و خانواده او هنگام انتقال بیمار به مراکز درمانی دچار رنج و زحمت زیادی می شوند. ماساژ در خانه به این افراد کمک می کند تا بدون رنج و سختی، تحت درمان قرار گیرند.

درمان بیماری پارکینسون

همچنین در دوره شیوع ویروس کرونا، اهمیت ماساژ در منزل غیر قابل انکار است. این روزها افراد ترجیح می دهند به جای مراکز شلوغ در خانه خود تحت درمان قرار گیرند. مراجعه به مراکز شلوغ می تواند تعداد مبتلایان به کرونا را افزایش دهد. به طور کلی می توان گفت که معالجه در منزل به بیمار کمک می کند تا با هزینه ای کم و بدون دردسر، تحت درمان قرار گیرند.

مزایای استفاده از خدمات مجموعه تهران ماساژ

مجموعه تهران ماساژ به عنوان یکی از بهترین مجموعه های ماساژ در تهران شناخته می شود. این مجموعه دارای مجوزهای رسمی درمان از نهادهای مربوطه است. همچنین تمامی افراد شاغل در این مجموعه از توانایی، مهارت و تجربه بالایی در زمینه ماساژ درمانی برخوردارند. امروزه بسیاری از بیماران پارکینسونی برای درمان و بهبودی به مجموعه تهران ماساژ مراجعه می کنند. توانایی، تجربه، تجهیزات مناسب، خدمات با کیفیت و… از جمله دلایل استقبال گسترده از این مجموعه به شمار می روند. از آنجایی که پارکینسون یک بیماری عصبی است، باید حتما تحت نظارت افراد متخصص درمان شود. بنابراین مراجعه به مجموعه تهران ماساژ، بهترین گزینه برای درمان است.

از طرفی مجموعه تهران ماساژ به ارائه خدمات ماساژ در منزل نیز مشغول است. بنابراین شما می توانید از خدمات با کیفیت این مجموعه در منزل خود نیز برخوردار شوید. در نتیجه می توانید با بهترین قیمت و کیفیت در این مجموعه تحت درمان قرار بگیرید. برای آشنایی بیشتر با خدمات این مجموعه می توانید به سایت تهران ماساژ مراجعه کنید. این سایت با نشانی اینترنتی https://tehran-massage.ir در دسترس است. امید است اطلاعات ارائه شده در محتوا، زمینه آشنایی شما با تاثیر ماساژ بر درمان پارکینسون را فراهم کرده باشد.

ماساژ در منزلطراحی سایت حرفه ای و پشتیبانی : آتریسا وب