ماساژ در منزل

تاثیر ماساژ در تهران بر سردرد و تکنیک های موثر آن


علی مومنی

 

 

تاثیر ماساژ بر سردرد

ماساژ سردرد یکی از درمان های بسیار موثر و مفید برای این معضل است، کاهش تنش در گردن، سر و شانه ها، کشش عضلات سفت و کوتاه شده و همچنین از بین بردن نقاط ماشه ای در رهایی از این درد بسیار مهم است.

با افزایش جریان خون، اکسیژن و مواد مغذی در خون نیز افزایش می یابد. گردش خون بهبود یافته باعث حذف سموم انباشته شده و مواد زائد می گردد و در مجموع درد را تسکین می دهد.

این درمان به عنوان یک پیشگیری معجزه می کند و به شما کمک می کند بدون هیچ گونه فشاری به زندگی عادی خود ادامه دهید.

حفظ سلامت ماهیچه ها و کاهش استرس روحی و جسمی به کاهش فراوانی و شدت درد کمک می کند و ثابت می کند که این روش برای درمان آن موثر است.

در صورت آسیب خاص گردن یا شانه، مانند کشیدگی عضلانی، این ماساژ باعث بهبودی مناسب و شکستن بافت اسکار می‌شود (که اغلب حتی پس از بهبودی بعد از آسیب) همچنان عامل سردرد است.

همچنین به شناسایی و حل مشکلات وضعیتی مانند شانه های گرد، سر رو به جلو و جلوگیری از بدتر شدن آن ها نیز کمک می کند.

 

تهران ماساژ

معتبرترین مرکز خدمات ماساژ در تهران، خدمات ماساژ در منزل، خدمات ماساژ و ماساژ در منزل

Tehran-massage.ir

۰۹۱۹۷۰۳۹۴۶۹

ماساژ درمانی سردرد

 

انواع رایج سردرد

سردردهای تنشی

این نوع سردرد ناشی از تنش و گره در عضلات به ویژه در ناحیه گردن، شانه ها و قسمت بالای کمر است. سطح درد تجربه شده از این نوع درد متفاوت است،  که اغلب به مزمن بودن تنش بستگی دارد، استرس، مشکلات خواب و کم آبی بدن از دلایل بروز آن می باشند.

 

میگرن

میگرن نوعی از سردرد است که معمولاً باعث ناراحتی بیشتری می شود. درد میگرن یک طرفه است اما می تواند به صورت، گردن و فک گسترش یابد. علائم آن شامل تهوع، استفراغ، سرگیجه، حساسیت به نور و صدا و خستگی است. میگرن حداقل چند ساعت و حداکثر چند روز طول می کشد. کمبود خواب، عدم تعادل هورمونی، رژیم غذایی ناسالم و برخی داروها از عوامل موثر در این امر محسوب می شوند. ماساژ در بهبود میگرن بسیار موثر است.

 

سردردهای ناشی از آسیب گردن

ضربه ناگهانی به گردن، مانند ضربه شلاقی یا آسیب‌های فشاری مکرر می‌تواند مستقیماً باعث درد در ناحیه سر شود. آنها می توانند بلافاصله پس از بروز حادثه یا خیلی پس از آن رخ دهند. آسیب به ماهیچه ها یا رباط های گردن باعث تجمع تنش، بافت اسکار و محدود شدن جریان خون می شود. نقاط ماشه ای (نقاط دردناکی که درد را به نواحی دیگر ارجاع می دهند) نیز می توانند منجر به محدودیت حرکت و این درد شود.

 

 

تکنیک های رایج ماساژ که به سردرد کمک می کند

ماساژ بافت های عمیق

از آنجایی که از فشار محکم همراه با ضربات آهسته برای ماساژ لایه‌های عضلانی عمیق‌تر استفاده می‌شود، این تکنیک می‌تواند عضلات کشیده را که ممکن است علت اصلی سردرد باشد شل کند. در این تکنیک با استفاده از بند انگشت یا شست حرکات عمقی و لغزشی اعمال می شود. این نوع ماساژ عضلات صورت را متمرکز کرده و فشردگی ناشی از فشار محکم را در نواحی خاصی از سر، تحت تأثیر قرار می‌دهد را التیام می بخشد. اعمال حرکت سر خوردن عمیق و پیشرونده روی سر با استفاده از نوک انگشتان، اسپاسم عضلانی زیر پوست سر را آزاد می کند که می تواند به بهبود درد کمک کند.

 

ماساژ نقطه ماشه ای

مانند ماساژ بافت عمیق، ماساژ نقطه ماشه ای با استفاده از فشار مستقیم، عضلات تحت فشار را شل می کند. گاهی اوقات، میگرن می تواند در ناحیه بالایی سر، مانند اطراف چشم یا شقیقه رخ دهد، بنابراین اعمال فشار برای یک ثانیه (بسیار کوتاه) در طول درمان به ناحیه سر و گردن بسیار مفید می باشد.طراحی سایت حرفه ای و پشتیبانی : آتریسا وب