ماساژ در منزل

تاثیر ماساژ در منزل برای بیماری های عضلانی و عصبی


علی مومنی

بررسی تاریخچه ماساژ در منزل برای بیماری های عضلانی عصبی

از قرن ها پیش تا کنون ماساژ در منزل به عنوان یکی از مرسوم ترین روش های درمانی بیماری های عصبی و عضلانی شناخته می شود. در گذشته های دور، پزشکان طب سنتی بر این باور بودند که ماساژ درمانی نقشی مهم و اساسی در کاهش دردهای عضلانی خواهد داشت. به طور کلی ماساژ درمانی یکی از اصلی ترین روش های درمانی در طب سنتی شناخته می شود. امروزه نیز نقش اساسی ماساژ در منزل روی بهبود این دردها به صورت کاملا علمی اثبات شده است. حتی ماساژ درمانی به صورت تخصصی با نام های فیزیوتراپی و کایروپراکتیک در دانشگاه های پزشکی سراسر دنیا تدریس می شود.

پس از بررسی های صورت گرفته روی ماساژ در منزل برای بهبود بیماری های عصبی و عضلانی، تاثیر آن به صورت کاملا پزشکی و علمی اثبات شد. از این رو، بسیاری از پزشکان علم جدید نیز برای درمان بیماران خود از روش های ماساژ درمانی و فیزیوتراپی استفاده می کنند. پس به طور کلی می توان گفت که نقش ماساژ درمانی در درمان بیماری های عصبی و عضلانی از دیرباز تا کنون، غیر قابل انکار است. در این محتوا قصد داریم به بررسی نقش ماساژ در منزل در درمان بیماری های عضلانی و عصبی خواهیم پرداخت. همچنین ضرورت استفاده از این روش درمانی را نیز برای شما مخاطب عزیز ذکر خواهیم کرد. پس تا انتهای محتوا با ما همراه باشید.

ماساژ در منزل چه تاثیری روی بیماری های عصبی و عضلانی دارد؟

ماساژ در منزل برای درمان و بهبودی بیماری های عصبی و عضلانی بسیار کاربردی است. این روش ماساژ درمانی از طرفی می تواند باعث ایجاد آرامش در بیمار شود. از آنجایی که حین انجام ماساژ در منزل ترشح هورمون اندورفین در بدن افزایش می یابد، آرامش خاطر فرد نیز افزایش خواهد یافت. همانطور که می دانید ازدیاد هورمون اندورفین می تواند باعث کاهش تنش های عصبی و افزایش آرامش فرد شود. در این صورت دردهای عصبی فرد تا حدی کاهش خواهد یافت. بنابراین ماساژ درمانی نقش خاصی روی بهبود دردهای عصبی بیماران خواهد داشت.

ماساژ در منزل

از طرف دیگر ماساژ در منزل، اگر به صورت اصولی و دقیق انجام شود می تواند دردهای جسمی شما را نیز کاهش دهد. انجام ماساژ درمانی باعث افزایش گردش خون در بدن شده و سطح اکسیژن خون شما را افزایش می دهد. از این رو فرد حس شادابی و نشاط بیشتری پیدا خواهد کرد. همچنین با افزایش سرعت جریان خون در بدن، سرعت ترمیم بافت های آسیب دیده نیز افزایش می یابد. بنابراین دردهای جسمی و روحی فرد بیمار تا حد زیادی کاهش خواهد یافت.

ارائه خدمات ماساژ و فیزیوتراپی، می تواند در درمان بیماری های بسیاری موثر واقع شود. بیماری های عصبی که عضلات بدن را تحت فشار قرار می دهند از جمله این بیماری ها به شمار می روند. بیماری سیاتیک، آرتروز، دیسک کمر و گردن، پارکینسون و… از جمله بیماری های عصبی و عضلانی به شمار می روند که با چندین جلسه فیزیوتراپی و ماساژ درمانی قابلیت درمان خواهند داشت. در واقع ماساژ درمانی یک روش بدون ریسک به شمار می رود که طی مدت کوتاهی سلامتی را به شما باز می گرداند.

انواع روش های ماساژ درمانی ارائه شده برای درمان بیماری های عصبی و عضلانی

ماساژ در منزل برای درمان بیماری های عصبی و عضلانی در انواع مختلفی انجام می شود. یکی از متداول ترین ماساژهایی که روی بیمار اعمال می شود، ماساژ سوئدی است. بسیاری از متخصصین و ماساژورهای با تجربه برای درمان بیماری های عصبی و عضلانی از ماساژ سوئدی استفاده می کنند. این ماساژ جزء ملایم ترین انواع ماساژ به شمار می رود که تاثیر فوق العاده ای روی بیمار خواهد داشت.

همچنین ماساژهای ورزشی نیز از دیگر انواع ماساژ در منزل به شمار می روند که در درمان بیماری های عصبی و عضلانی کاربرد ویژه ای دارند. این نوع ماساژ شامل تمرین های نرم ورزشی می باشد. طی این ماساژ بیمار به مرور زمان سلامت خود را باز خواهد یافت. ماساژ سنگ داغ نیز از آن دسته از ماساژهایی به شمار می رود که بیشتر برای آرامش بخشیدن به بیمار مورد استفاده قرار می گیرند. این ماساژ می تواند باعث کاهش تنش عصبی فرد بیمار شده و آرامش او را افزایش دهد.

ماساژ در منزل

به طور کلی باید دقت کرد که ماساژ در منزل حتما توسط مجموعه ای معتبر انجام شود. ماساژهایی که برای درمان بیماری روی فرد اعمال می شوند، باید حتما توسط مجموعه هایی که مجوز ارائه خدمات درمانی دارند، انجام شوند. چرا که این انواع ماساژ از حساسیت بسیار بالایی برخوردارند. پس لازم است قبل از مراجعه به یک مرکز ماساژ، حتما مجوزهای درمان آن مجموعه را مورد بررسی قرار دهید.

بررسی خدمات مجموعه تهران ماساژ

مجموعه تهران ماساژ به عنوان یکی از بهترین مراکز ماساژ در تهران شناخته می شود. این مجموعه تحت نظر نهادهای درمانی فعالیت می کند و دارای مجوزهای لازم درمانی می باشد. این روزها بسیاری از افراد برای درمان بیماری های عصبی و عضلانی خود به مجموعه تهران ماساژ مراجعه می کنند. این مجموعه دارای پرسنلی با تجربه و متخصص در زمینه ماساژ درمانی می باشد. تمامی افراد در این مجموعه تلاش می کنند تا خدماتی مناسب و با کیفیت به بیماران خود ارائه دهند. ارائه خدمات با کیفیت، قیمت به صرفه و مناسب و ارائه خدمات ماساژ در منزل از جمله دلایل استقبال گسترده از مجموعه تهران ماساژ به شمار می روند.

از طرف دیگر مجموعه تهران ماساژ، برخلاف بسیاری از مجموعه های درمانی قادر است خدمات ماساژ و فیزیوتراپی خود را به صورت کامل در منزل فرد بیمار ارائه دهد. گفتنی است خدمات ماساژ در منزل این مجموعه، با کیفیت بالا و تجهیزات پیشرفته انجام می شود. شما با استفاده از خدمات این مجموعه می توانید در منزل خود تحت درمان قرار بگیرید. در این صورت زحمت رفتن به مراکز درمانی و هزینه های جاری شما تا حد زیادی کاهش خواهد یافت. از طرفی در دوره شیوع کرونا نیز بهتر است برای رعایت پروتکل های بهداشتی، در منزل خود تحت درمان قرار گیرید. درمان در منزل می تواند باعث آرامش بیشتر بیمار شده و سرعت درمان بیماری او را افزایش دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی استفاده از خدمات مجموعه تهران ماساژ می توانید به آدرس اینترنتی https://tehran-massage.ir مراجعه نمایید.طراحی سایت حرفه ای و پشتیبانی : آتریسا وب