ماساژ در منزل

تاریخچه ماساژ و ماساژ در منزل


علی مومنی

 

بررسی نکاتی در مورد تاریخچه ماساژ در منزل

همانطور که می دانید، ماساژ در منزل از سال ها پیش، توسط پزشکان طب سنتی مورد کاربرد و استفاده فراوانی قرار می گرفت. ماساژ درمانی از قدیم به عنوان یکی از ارکان مهم علم پزشکی سنتی به شمار می رفت. در گذشته برای رفع بیماری های عضلانی، افزایش آرامش و کاهش استرس، توانبخشی و… از ماساژ درمانی استفاده می شد. پس از گذشت چندین سال، با ظهور علم پزشکی جدید، بسیاری از افراد بر این باور بودند که درمان این دردها فقط به وسیله دارو یا عمل های جراحی ممکن است. اما بررسی های صورت گرفته توسط محققان تاثیر ماساژ در منزل روی بیماری های مختلف روحی و جسمی را به صورت کاملا علمی اثبات کرد. از آن پس، علم ماساژ درمانی به صورت کاملا اصولی در دانشگاه های پزشکی نیز تدریس می شود. فیزیوتراپی و کایروپراکتیک از جمله رشته های مخصوص ماساژ درمانی به شمار می روند.

پس به طور کلی می توان گفت که ماساژ در منزل به عنوان یک روش درمانی مشترک در پزشکی سنتی و جدید شناخته می شود. در این محتوا قصد داریم پیشینه تاریخی ماساژ در منزل را مورد بررسی قرار دهیم. همچنین در مورد روش های ماساژ درمانی در گذشته نیز اطلاعاتی به شما عزیزان ارائه خواهیم کرد. در نهایت نیز نکاتی در مورد درمان در خانه به شما ارائه می کنیم. پس امیدواریم تا انتهای محتوا با ما همراه باشید.

اهمیت ماساژ در منزل برای بیماری های روحی از گذشته تا کنون

ماساژ در منزل می تواند نقش مهمی در بهبود بیماری های روحی داشته باشد. همانطور که می دانید بیماری های روحی به دسته ای از بیماری ها گفته می شود، که احساسات و عواطف فرد را تحت تاثیر قرار می دهند. داشتن استرس و اضطراب، تنش های عصبی و… از جمله این بیماری ها به شمار می روند. در گذشته برای درمان این دست از بیماری ها از ماساژ درمانی استفاده می شد. شاید در گذشته پزشکان طب سنتی، از علت اصلی تاثیر گذاری ماساژ روی بیماری های روحی باخبر نبودند، اما امروزه این مسئله به صورت کاملا علمی اثبات شده است.

تاریخچه ماساژ در منزل

دلیل تاثیر مثبت ماساژ در منزل روی بیماری های روحی، کمک به ترشح اندورفین بیشتر در بدن است. هورمون اندورفین به عنوان هورمون شادی بخش شناخته می شود. ترشح این هورمون در بدن فرد او را به آینده امیدوار کرده و استرس و افسردگی را از وجود او دور خواهد کرد. همچنین این ماده، آرامش ویژه ای به فرد می دهد. به همین دلیل افرادی که به صورت مداوم از ماساژ درمانی استفاده می کنند، کمتر دچار تنش های عصبی خواهند شد.

از طرفی تنش های عصبی و استرس زیاد ممکن است باعث بروز بیماری هایی مانند سکته قلبی شود. همانطور که می دانید سکته قلبی یکی از خطرناک ترین عارضه ها به شمار می رود. بنابراین شما می توانید با چند جلسه ماساژ در منزل به راحتی خود را از وقوع بیماری هایی مانند سکته قلبی، در امان نگه دارید.

تاثیر ماساژ در منزل روی بیماری های جسمی از گذشته تا کنون

ماساژ در منزل روی بیماری های جسمی نیز تاثیر فراوانی خواهد داشت. در گذشته برای بسیاری از دردهای جسمی و عضلانی از ماساژ درمانی استفاده می کردند. امروزه نیز بخش بزرگی از بیماری های عضلانی و عصبی، به وسیله ماساژ درمانی و فیزیوتراپی قابل درمان است. ماساژ درمانی اگر به صورت صحیح انجام شود، می تواند سرعت جریان خون در بدن شما را افزایش دهد. از طرفی این افزایش سرعت جریان خون، باعث بازسازی سریع  تر بافت های آسیب دیده بدن خواهد شد. همچنین ماساژ درمانی با تحریک عضلات و رشته های عصبی، به تکمیل فرآیند درمان کمک می کند.

بیماری هایی نظیر سیاتیک، آرتروز، دیسک کمر، پارکینسون، دیسک گردن و… با استفاده از خدمات ماساژ درمانی و فیزیوتراپی قابل درمان هستند. از طرف دیگر مشکلاتی مانند شکستگی پا، آسیب دیدگی رباط صلیبی، کشیدگی عضلات و… نیز به وسیله ماساژ درمانی قابل بهبود و درمان هستند. بنابراین شما می توانید طیف وسیعی از مشکلات جسمی را به وسیله ماساژ درمانی برطرف کنید.

ماساژ در منزل

ماساژ در منزل برای بازپروری و توانبخشی به افراد نیز موثر است. این روزها بسیاری از افراد در اثر تصادف، سکته مغزی و… دچار آسیب های حرکتی می شوند. این افراد برای برگشت به حالت ابتدایی و نرمال خود، نیاز به انجام تمرینات سبک و ماساژ درمانی دارند. با چند جلسه ماساژ درمانی و فیزیوتراپی، بیمار می تواند به شرایط اولیه خود باز گردد. پس به طور کلی، ماساژ درمانی نه تنها برای درمان بیماری های مختلف عصبی و عضلانی کاربرد دارد، بلکه می تواند به توانبخشی و بازپروری افراد نیز کمک ویژه ای کند.

معرفی مجموعه تهران ماساژ

لازم است بدانید، خدمات ماساژ و فیزیوتراپی در صورتی موثر واقع می شوند که تحت نظر افرادی متخصص و خبره انجام شوند. بنابراین شما مخاطب عزیز، برای رفع مشکلات جسمی و روحی خود حتما باید به مجموعه های متخصص درمانی مراجعه کنید. متاسفانه بسیاری از مجموعه های ماساژ درمانی در سراسر کشور از مجوزهای لازم برای درمان بیمار برخوردار نیستند. فعالیت این مجموعه ها غیر قانونی تلقی می شود و استفاده از خدمات آن ها ممکن است باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای بیمار شود. چرا که این مجموعه ها از آگاهی و مهارت کافی برای ماساژ درمانی برخوردار نیستند.

مجموعه تهران ماساژ یکی از مجموعه های ماساژ در تهران است که سالهاست در این عرصه به فعالیت مشغول است. این مجموعه دارای تاییدیه و مجوزهای لازم از نهادهای مربوطه می باشد. از طرف دیگر تمامی افراد شاغل در این گروه، از توانایی، مهارت و سابقه بالایی در زمینه ماساژ درمانی و فیزیوتراپی برخوردارند. به علاوه این مجموعه بزرگ تلاش می کند تا خدمات خود را با بهترین کیفیت و نازل ترین قیمت به بیمار عرضه کند.

مجموعه تهران ماساژ، تمامی خدمات خود را در منزل بیمار نیز انجام می دهد. یعنی شما با استفاده از خدمات این مجموعه نیاز به مراجعه به مراکز درمانی نخواهید داشت. بلکه می توانید در خانه خود و در کنار خانواده تحت درمان قرار گیرید. به همین دلیل، این روزها بسیاری از افراد برای درمان بیماری های روحی و جسمی خود به گروه تهران ماساژ مراجعه می کنند. برای آگاهی از خدمات مجموعه ماساژ در تهران می توانید به آدرس اینترنتی https://tehran-massage.ir  مراجعه نمایید.

ماساژ در منزلطراحی سایت حرفه ای و پشتیبانی : آتریسا وب