ماساژ در منزل

تقویت و احیا سازی فوری با خدمات ماساژ در منزل


علی مومنی

تقویت و احیا سازی فوری با خدمات ماساژ در منزل

آیا تا به حال برایتان پیش آمده است که در ساعت ۱۱ صبح یا ۴ بعد از ظهر، احساس کنید که از انرژی تهی شده اید؟ تا به حال برایتان پیش آمده است که در حالی که باید روی جلسه صبح تمرکز کنید مجبور باشید بعد از طی مسافتی طولانی با اتومبیل فرزندتان را به میهمانی برسانید؟ هر زمان از روز انرژی شما می تواند بدون هیچ هشداری تخلیه شود نقطه کاما لحظه های خوب و لحظه دیگر در حال کشمکش است نقطه با استفاده از تکنیک های زیر کاما شادابی و سرزندگی فوری به جسم خود هدیه دهید.

۱- با استفاده از تکنیک نیدینگ روی دستها از مچ تا شانه و بالعکس با حرکات فشاری محکم ماساژ دهید.

۲- تکنیک نیدینگ این را با سرعت بیشتر از حد طبیعی به کارگیری نقطه اجرای این تکنیک به نوبت بازو و شانه ها را پرتوان و پرانرژی میکند.

۳- بالا و خارج هر بازی را محکم مالش دهید این روش به تدریج باعث تسریع در گردش خون شده و آن را بهبود می بخشد.

۴- این تکنیک را هر بار به صورت بالا تکرار کنید تا باعث بهبود جریان خون به سمت قلب شود.

۵- با استفاده از انگشتان و شست یک در حالی که از حرکت دورانی و آرامبخش استفاده می کنید تا ما عضلات گردن را محکم فشار دهید.

۶-  با لبه خارجی دست به آرامی روی رانها ضربه بزنید.

۷- سعی کنید از ضربه کاراته بر روی ران خود استفاده کنید نقطه به نرمی و با حالتی ارتجاعی دستان خود را از روی عضلات بلند کنید.

۸- در مرحله بعد عضلات پشت ساق پا را محکم مالش داده تا آنها شل شده و خون به داخل آنها جریان یابد نقطه این کار را با زانوی غم انجام دهید.

۹- همیشه ماساژ پا از مچ پا به سمت زانوها انجام دهید و در همین راستا به تناوب از دستگاه استفاده کنید در آخر ایستاده و کل بدن را تکان دهید.

خدمات ماساژ در منزل

عامل نیروبخش برای پاهای خسته (دردناک) با خدمات ماساژ در منزل
بسیاری از افراد مانند فروشندگان، معلمان و متصدیان پذیرش هتل زمان زیادی را در طول روز می‌ایستند و یا به‌ندرت حرکت می‌کنند. چنین مشاغلی مشکلات عدیده برای گردش خون و ساق پا ایجاد می‌کنند که می‌تواند منجر به درد، خستگی، تورم مچ پا و حتی گرفتگی عضلانی در پاها شود. یک ماساژ سریع توسط خود فرد در پایان هر روز، می‌تواند به کاهش خستگی، تنش و همچنین تسریع جریان خون کمک کند.
۱- با هر دو دست درحالی‌که ران را بین انگشتان دست و شست فشار می‌دهید. حرکت ورز دادن را انجام دهید. برای اثربخشی بیشتر این تکنیک، از زانو به سمت پایین و برعکس حرکت کنید و همچنین کار را برای ران دیگر انجام دهید.
۲- اطراف مفاصل زانو نیز نوع مشابهی از تکنیک نی دینگ را انجام دهید. اما با این تفاوت که این حرکت را با سر انگشتان انجام دهید تا تأثیر ملایم‌تری داشته باشد. توجه کنید که در این تکنیک از حرکت دورانی با دامنه محدودتر استفاده کنید.
۳- درحالی‌که زانوها خم هستند تا جایی‌که می‌توانید پاها را بلند کنید و روی یک لبه و یا صندلی کوتاه بگذارید. با انگشتان شست عضلات پشت ساق پاها را با تکنیک دورانی نیدینگ ماساژ دهید.

۴- این کار را چند بار تکرار کنید و هر بار از مچ پا رو به بالا و به سمت زانو حرکت کنید.
۵- کف پا را فشار داد و عضلات آن را شل کنید. و سپس به‌آرامی بر روی سطح کف قوس یا حرکت کنید.
۶- از تکنیک فشار محکم با انگشت شست برای کشش کف پا استفاده کنید و همین تکنیک را برای پای دیگر انجام دهید.

 

تسکین‌دهنده گردن و شانه با خدمات ماساژ در منزل

     
در شانه بیشترین فشار و تنش روی عضله ذوزنقه‌ای است. این عضله را می‌توانید با بالا انداختن شانه‌ها، لمس کنید. این عضلات به گردن منتهی می‌شود. بلند کردن بار سنگین، باغبانی بیش‌ازحد، خم شدن مداوم و کارهایی از این قبیل، باعث کشیدگی این عضله می‌شود، و در این حالت نیاز به کمک پیدا می‌کنید. یکی از بهترین تکنیک‌ها برای تسکین و رهاسازی این عضله، تکنیک نیدینگ ملایم است. این ماساژ مؤثر و سریع بوده و بسیار سریع شما را سرحال می‌آورد.
۱- در مدت زمان کمی در این تکنیک مهارت پیدا می‌کنید. و طبیعتاً ارزش این تلاش را دارد. هر دو دست را روی یک شانه قرار داده و به‌طور متناوب با استفاده از انگشتان دست و شست ها شانه را فشار دهید. عضله را نیشگون بگیرید، اما حرکت رول کردن پوست را با کمک حرکت انگشتان دست بر روی شست انجام دهید. این کار را در طرف دیگر نیز تکرار کنید و مجدداً

روی شانه‌ای که دور از شما است کار را دوباره انجام دهید.

 

ماساژ در منزل

۲- بعد از این‌که روی هر شانه به نوبت کار کردید حال روی هر دوی آن‌ها با هم کار کنید. انگشتان شست را روی هر دو سمت ستون فقرات در قسمت فوقانی قرار دهید. حال با استراحت هر دست بر روی هر شانه با فشار شست و سایر انگشتان، پوست و عضلات بین این دو را جمع کنید.
۳- اجازه دهید انگشتان شست به‌نرمی به سمت بیرون و در طول عضلاتشان حرکت کنند.
۴- فشار شست ها را بردارید و کنار دست‌ها را هم‌زمان به سمت خارج شانه حرکت دهید.
۵- حال هر دو دست را به سمت مرکز حرکت داده و انگشتان شست را دقیقاً در محل قبلی گذارده و این تکنیک را تکرار کنید.
۶- اگر گردن دچار انقباض و خشکی بیش‌ازحد بود. اجرایی تکنیک نیدینگ را تکرار کنید. با انگشتان شست مقدار فشار بیشتری را ایجاد کنید.

 

رها کننده تنش و درد پشت با خدمات ماساژ در منزل     
عموماً بیشترین دردهای فیزیکی و اسپاسم‌ها در ناحیه پشت رخ می‌دهند. در واقع غیبت از کار در بیشتر اوقات به‌علت مشکلات در ناحیه پشت است تا در دیگر اعضای بدن لذا یکی از دلایلی است که چرا ناحیه پشت بیشترین نیاز را به تکنیک های ماساژ رهاسازی و آرام‌کننده دارد. همواره مطمئن باشید که ناحیه پشت شما در بهترین و صحیح‌ترین حالت خود قرار دارد و آن را به‌طور منظم، نه‌فقط به صرف این که دچار مشکل شده‌است، ماساژ دهید.
۱- بهترین تکنیک اولیه، تکنیک ماساژ ملایم وسطحی افلوراژ است. با زانو زدن و نشستن بالای سر و سپس قرار دادن دست‌ها روی کمر کار را شروع کنید. درحالی‌که انگشتان دست را نزدیک به‌هم نگاه می‌دارید. آن‌ها را روی ستون فقرات قرار ندهید، این حالتی راحت است.
۲- به‌طور مداوم به سمت جلو مایل شوید و درحالی‌که فشاری یکسان تا پایین روی کمر وارد می‌کنید، دست‌های خود را به سمت پایین کمر حرکت دهید.
۳- در یک سمت بدن زانو زده و دست‌های خود را در طرف دیگر کمر گذشته و با استفاده از حرکت دورانی به‌طور مستمر و با دایره هایی هم پوشان، بالا و پایین کمر را ماساژ دهید. حال سمت دیگر را نیز به همین ترتیب ماساژ دهید.
۴- هر دو دست را روی سمت مخالف کمر گذاشته و با جابه‌جا کردن دست از حرکت فشاری محکم استفاده کنید و با ایجاد تأثیر ورز دادن، کمر را ماساژ دهید.
۵- درحالی‌که یک دست خود را در سمت نزدیک به خود روی کمر می‌گذارید و دست دیگر را در سمت مخالف دست‌ها را سمت هم هل داد و آن‌ها را از کنار هم به شکل ضربدر عبور دهید و این تکنیک را ابتدا با شدت بیشتری از پایین تا بالای کمر انجام داده و مجدداً این تکنیک را تکرار کنید.
۶- دست‌های خود را در ناحیه مرکزی پشت قرار داده و سپس با فشار آن‌ها را از هم دور کنید، به‌منظور حفظ فشاری برابر یکنواخت در طی حرکت، به سمت جلو متمایل شوید.

 

رها کننده ناحیه کمر با ماساژ در منزل  
یکی از مستعدترین قسمت‌ها برای ایجاد تنش، ناحیه کمری در پشت است، جایی‌که انحنایی به سمت لگن خاصره، می‌باشد. وضعیت نادرست و مداوم بدن و بلند کردن اشیاء بدون توجه – شما باید همیشه با زانوهای خم و کمر خود را صاف نگه دارید- از جمله عوامل ایجاد تنش و درد در این ناحیه است. اگر فردی به هر دلیلی از تنش در این ناحیه رنج می‌برد، ماساژ باعث کشش و رهاسازی در بدن می‌شود.

۱- در یک طرف بدن فرد تحت ماساژ نشسته و یا ایستاده و دستان خود را بر پشت وی در قسمت سمت مخالف قرار دهید و سپس آن‌ها را محکم به‌طرف خود بکشید از این تکنیک برای سمت دیگر نیز استفاده کنید.

 

 

 

۲- به‌منظور ایجاد تأثیری بانداژ گونه دست‌های خود را نرم‌تر و ملایم‌تر روی‌هم قرار دهید.
۳- درحالی‌که به‌منظور ایجاد فشار یکنواخت بدن خود را به سمت جلو متمایل می‌کنید با استفاده از انگشتان شست حرکات دورانی بر روی ناحیه کمر ایجاد کنید اما روی ستون فقرات فشاری ما نشود.
۴- با چند بار حرکت سراندن محکم توسط انگشتان شست در هر دو طرف ستون فقرات و به سمت بالا، عضلات ناحیه کمر را تحت کشش قرار دهید. درحالی‌که فشار یکنواختی در هر سمت ستون فقرات، به سمت بالا ایجاد می‌کنید. با قرار دادن داستان به شکل سلیبی و دور کردن آن از هم کمر را کشیده و آن را از هرگونه تنش و درد برهانید.
۵- کشش عرضی در ناحیه کمری با عبور دادن دست‌ها از کنار هم و دور کردن به‌منظور تلاش برای رها سازی و کاهش هرگونه تنش در عضلات سفت شده.
۶- درنهایت، دست‌ها از هم دور کرده و در کل ستون فقرات کشش ایجاد کنید.

ماساژ در منزل

توجه:
اصلا به ستون فقرات فشار نیاورید و در صورت بروز هرگونه ناراحتی در آن، از ادامه انجام تکنیک خودداری کنید.

احیاکننده سریع کف پا     
پاهای شما بدون هیچ شکایتی ساعت‌ها و گاهی تمام روز در گرمای طاقت‌فرسا شما را حمل می‌کنند. زمانی‌که اندازه پاها را با میزان استراحتی که به آن‌ها می‌دهید مقایسه می‌کنید، تعجبی ندارد که برخی اوقات شما درد را در این قسمت از بدن تجربه کنید بهترین روش برای تسکین پاهای خسته و دردناک، ماساژ سریع ۱۰ دقیقه‌ای است. وقتی بعد از ماساژ متوجه می‌شوید که درد پاها تا این حد سریع تسکین یافته و می‌توانید به روال عادی روزمره برگردید کاملاً تعجب خواهید کرد.
۱- پای خود را در دستتان نگه دارید، به شکلی که انگشتان شست روی پا و مابقی انگشتان دست در زیر پا قرار دارند درحالی‌که انگشتان را ثابت نگه داشته‌اید انگشتان شست را به طرفین بکشید.
۲- پا را خم کرده و آن را بر خلاف مقاومت فشار دهید تا تمام پا و قسمتی از مچ پا شل شود، سپس پا را کشیده و این کشش را تا آن‌جایی که در آن احساس راحتی کنید، ادامه دهید.
۳- حال پا را به‌آرامی به هر دو طرف بچرخانید تا تمامی عضلات کوچک کشیده شوند.
۴- یکی از انگشتان را محکم نگه‌داشته، فشار داده و بکشید و سپس برای هر یک از انگشتان این عمل را تکرار کنید.
۵- با استفاده از انگشتان دست و با شست، حرکت دورانی در کف پا انجام دهید تا اندازه‌ای که فرد تحت ماساژ احساس درد و ناراحتی نکند.
۶- با یکدست پا را نگه‌داشته و با استفاده از دست دیگر از نوک انگشتان تا مچ پا را به‌آرامی ماساژ دهید از این تکنیک برای پای دیگر نیز استفاده کنید.

خدمات ماساژ در منزل 

 

آرام‌کننده‌ی تنش عضلات شکم با ماساژ در منزل 
تنش در شکم ممکن است تا حدی نشانه ی ناراحتی‌های فیزیکی نظیر اختلالات گوارشی، یبوست و یا حتی اختلال در قاعدگی باشد. هرچند که یکی از علل آن می‌تواند کاملاً روانی باشه چراکه افراد زیادی ترس‌ها و نگرانی‌های درونی خود را در این ناحیه خاص نگه می‌دارند. اگر نتوانید احساسات خود را بیان کرده و یا آن‌ها را رها سازید ممکن است به اسپاسم‌های شکمی دچار شوید. تکنیکهای زیر برای از بین بردن این تنش‌ها مفید هستند.
۱- با قرار دادن دست‌ها به‌آرامی روی شکم ماساژ را شروع کنید. در این مرحله تمامی افکار خود را روی انتقال انرژی مثبت به بدن فرد، متمرکز کنید. نتیجه این تمرکز شگفت‌انگیز است.
۲- حال هر دو دست را باز کنید و به‌تدریج به سمت اطراف شکم حرکت کنیم این کار را با یک ریتم منظم و آرام. ۲ الی ۳ بار تکرار کنید.
۳- در یک طرف بدن زانو زده و دو دست خود را زیر کمر قرار دهید. به شکلی که دو دست روی ستون فقرات به به‌هم برسند. بدن را به آرامی به صورت کمان بلند کرده و کمر را بکشید و سپس دست ها را به سمت باسن بکشید.
۴- دست‌ها را محکم به سمت خارج کمر کشیده، سپس به‌آرامی آن‌ها را مجدداً به سمت کمر بلغزانید و اینکار را چند بار تکرار کنید.
۵- دست‌ها را روی شکم قرار داده و آن‌ها را به‌طور مداوم در جهت عقربه‌های ساعت حرکت دهید.(این حرکت هم‌راستا با حرکت روده است).
۶- درنهایت، این حرکت را تکرار کنید، اما این‌بار با استفاده از انگشتان این کار را عمیق‌تر انجام دهید در صورتی که هیچ نشانه‌ای از درد در کمر پدید نیاید.

ماساژ در منزل

 

 

 

 طراحی سایت حرفه ای و پشتیبانی : آتریسا وب