ماساژ در منزل

حل مشکلات ناحیه شکمی با کمک ماساژ در منزل و روغن های معطر


علی مومنی

مشکلات ناحیه شکمی و رفع آن با ماساژ در منزل
مشکلات شکمی ممکن است به‌نظر بی‌اهمیت باشد، اما زمانی‌که باعث درد و ناراحتی شوند دیگر چنین به‌نظر نمی‌آیند. این مشکلات می‌تواند کاملاً شما را ناتوان کرده و به‌راحتی شب شما را خراب کنند و یا باعث شود نتوانید به یک سفر طولانی بروید، یا حتی در جلسه مهم کاری شرکت کنید. آگاهی از نحوه برخورد با این مشکلات، می‌تواند زندگی شما را متحول کنید. با آموختن کامل همه مقیاس‌ها، توصیفات و توضیحات زیر دیگر هرگز حاضر به یادآوری تجربه‌های گذشته نخواهید بود.

آرامش‌دهنده های دستگاه گوارشی به همراه ماساژ در منزل     
عصبی شدن اغلب خود را در معده‌ی آشفته و یا اسپاسم‌های شکمی، نشان می‌دهد. در این حالت گفته می‌شود دستگاه گوارش ما استرس را هضم می‌کند، که این امر منتهی به انباشتن هیجانات و درنتیجه ناراحتی و مشکلات گوارشی می‌شود. کلید این مشکل در یاد دادن بدن خود در چگونگی رهایی از شر نگرانی‌ها است، و رایحه درمانی بهترین شیوه برای این منظور است. یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای استفاده از روغن‌های معطر در دل درد آماده ساختن کمپرس گرم و گذاشتن آن روی شکم است و به این طریق گرم نگه‌داشتن ناحیه شکم به مدت ۱۰ دقیقه است. یک کاسه آب داغ حاوی ۲ قطره نعنا، یا ۳ قطره بابونه و ۲ قطره پرتغال را آماده کنید سپس یک تکه پارچه پشمی را در آن فرو ببرید و آن را روی شکم گذاشته و آن را آرام کنید.

مسکن‌های مؤثر در سفر و ماساژ در منزل
می‌گویند سفر کردن وسعت ذهن را زیاد می‌کند. متأسفانه برای برخی افراد این مطلب برعکس است، سفر ذهن آن‌ها را به خود مشغول کرده و آن‌ها را به سوی نگرانی‌های مبهم، غیرقابل گریز سوق می‌دهد -آیا ماشین خراب می‌شود؟ آیا هواپیما ایمن است؟ آیا بیمار می‌شوم؟ – اگر در اضطراب و مشکلات احتمالی بیفتید، به‌راحتی متوقف نمی‌شود. اگر در زمره این‌گونه مسافران هستید، از یکی از روغن‌های ذیل برای آرامش ذهن استفاده کنید. چگونگی استفاده از این روغن‌های معطر به شما این امکان را می‌دهد که از افق‌های جدید بدون استرس لذت ببرید. یکی از ساده‌ترین روش‌ها چکاندن ۲ قطره روی یک دستمال پارچه‌ای و تنفس مکرر آن است. روغن‌های مفید برای این منظور عبارت‌اند از: نعنا، نارنگی و یا بهارنارنج.
۱- دو قطره روغن معطر روی یک پارچه بچکانید و آن را قابل دسترس قرار دهید تا در صورت لزوم از آن استفاده کنید.
۲- جهت استفاده از آن، درحالی‌که سر رو به جلو خم است، پارچه را زیر بینی گرفته و ۲ یا ۳بار نفس عمیق بکشید.

 سلامتی زنان با انجام ماساژ در منزل
اگرچه بانوان زیادی در سکوت درد قاعدگی را تحمل می‌کنند و با این مسئله باعث مشکلات متعددی برای آنان می‌شوند، اما درحال‌حاضر درمان‌های زیادی برای تقلیل یا از بین بردن این درد، وجود دارد. در نوع حاد آن لازم است با پزشک مشورت کرد، اما در حالت معمول، ماساژهای مختلف آرام‌بخش وجود دارد. مسلماً این نوع ماساژها به میزان زیادی به برطرف کردن ناراحتی‌ها کمک می‌کنند و درعین‌حال اطمینان حاصل می‌شود که زندگی روزمره مختل نمی‌شود.

آرام‌بخش PMT  بهمراه ماساژ در منزل
برای بسیاری از زنان دوران قاعدگی مملو از نوسانات خلقی، برانگیختگی و دیگر علایم می‌باشد. گاهی احساس گناه می‌کنند که خیلی بی‌قرارن و این به برانگیختگی بیشتر آنان منجر می‌شود هر بی‌قراری منجر به برانگیختگی بیشتر می‌شود. در این شرایط سخت هم در جستجوی راه کارهای مؤثر هستند اما در شرایط نه‌چندان حاد می‌توانید به خود کمک کنید. از ترکیب آرام‌بخش و نشاط‌آور ۲ قطره گل رز، ۳ قطره یاسمن و ۲ قطره مریم گلی، در وان حمام استفاده کنید. سپس در آب دراز بکشید و اجازه دهید تنش از بدن شما خارج شود. و یا می‌توانید از این ترکیب برای ماساژ استفاده کنید و آن را به‌آرامی روی سطح شکم بمالید. این ماساژ آرام‌بخش با اثر طولانی‌مدت خود حتی ممکن است بدلیل ویژگی خود به‌صورت یک عادت روزمره درآید.
۱- به‌آرامی و آهستگی شکم خود را با تغییر نوسان حرکت دورانی دست ماساژ دهید. ابتدا ممکن است احساس ناراحتی کرده اما به‌تدریج ناراحتی کم‌تر و سپس ناپدید می‌شود.
۲- ابتدا می‌توانید دست‌های خود را در جهت عقربه‌های ساعت حرکت دهید، خیلی بهتر از همسر یا دوستان شما این کار را برای شما انجام دهند. چراکه این امر باعث می‌شود تا درک بیشتری از شرایط شما پیدا کنند.

آرام‌بخش‌های دردهای قاعدگی با ماساژ در منزل
دلایل متعددی می‌تواند برای دردهای قاعدگی نام‌برد، در این‌ بین تنش اغلب منجر به افزایش گرفتگی عضلات شده و درد را مستمر و متمرکز می‌کند. هیچ‌چیز ناامیدکننده‌تر و عصبی‌تر از درد مستمر قاعدگی نیست. خصوصاً وقتی در حین انجام کاری مهم هستید و یا برنامه دارید وقت خود را در بیرون بگذرانید. اگر دلیل ارگانیک و یا علت ساختاری برای دل‌درد وجود ندارد، از روغن‌های معطر به‌صورت روتین استفاده کنید. آن‌ها را می‌توانید به یکی از دو روش زیر بکار برد: یا به‌صورت کمپرس داغ در بالا و پایین ناحیه شکم و یا به‌صورت حمام آرام‌بخش طولانی. برخی روغن‌ها برای بهتر کردن سیکل قاعدگی معروف هستند، اگر می‌خواهید مطلب بیشتری درباره این نوع درمان بدانید از یک متخصص رایحه درمانی در این مورد سؤال کنید.
برای کمپرس داغ از ۱ قطره رز، گل شمعدانی و بهارنارنج استفاده کنید. و ۱ حمام نسبتاً داغ با ۳ قطره رز، ۳ قطره شمعدانی و ۲ قطره بهارنارنج می‌توانید باعث رهاسازی عضلات منقبض شوید.

* یک حمام طولانی با چند قطره روغن معطر با آرام سازی کمک می‌کند و به این طریق هرگونه ناراحتی را فراموش می‌کنید.

شیوه‌ی تغییر حالت روحی با کمک ماساژ در منزل
به‌راحتی می‌توان هر شخص را با تقاضاهای بی‌پایان و سخت‌گیرانه ناتوان کرد. به‌طوری‌که حتی برای یک لحظه هم نتواند کمی آرام و تنها بود و قادر باشد انرژی ازدست‌رفته خود را بازسازی کند. گویی همه‌چیز بر ضد او است. اما به‌محض یافتن زمانی هرچند اندک با کمک روغن‌های مذکور می‌توان به‌سرعت حالت روانی خود را تغییر داد و از تمام تنش‌ها رها و مجدداً شاداب و سرحال شد.

روغن‌های نشاط‌بخش در ماساژ در منزل   
متأسفانه لحظاتی در زندگی همه ما وجود دارد که بنا به هر علتی، احساس افسردگی می‌کنیم. این مسئله می‌تواند در اثر حادثه‌ای ناخوشایند و یا خستگی مزمن باشد. به‌عنوان بخشی از برنامه احیا و بازسازی انرژی ازدست‌رفته، رایحه درمانی می‌تواند در افزایش سطح انرژی بدن و تغییر حالت روحی بسیار مؤثر باشد. برای تأثیر عمیق و درعین‌حال کوتاه‌مدت، ۴ قطره ترنج و ۲ قطره بهار نارنج را در وان حمام بریزید و در آن دراز بکشید. ایده‌آل این است که این کار را به‌صورت مستمر هر روز صبح انجام دهید، زمانی‌که هنوز احساس آرامش و شادابی دارید این کار را به ساعت‌های پایانی روز موکول نکنید. زمانی‌که خستگی و استرس عمیقاً بر شما حاکم است، رایحه درمانی گزینه خوبی برای تسخیر سریع می‌باشد و وقتی شروع به اثربخشی کرد، شما را در طی روز کاملاً شاداب نگه‌داشته و به شما اعتمادبه‌نفس می‌دهد. درهرحال، بعد از حمام، بدن را با یک حوله نرم به‌آرامی خشک کنید و هرگز پوست بدن را سفت مالش ندهید. برای اثر آرام‌بخشی بیشتر، باید فضای مکانی را که تمام روز در آن سپری می‌کنید، با استفاده از یک آتش‌خانه و چند قطره روغن بهار نارنج و ترنج محلول در یک روغن پایه، معطل کنید. هر بار به‌ترتیب یک قطره از روغن‌های مذکور را در آتش‌خانه بریزید و این کار را به دفعاتی که تمایل دارید، انجام دهید.

ماساژ در محل

روغن‌های احیاکننده در ماساژ در منزل
در دنیای پراسترس امروزی، فشار بیش‌ازحد کار، دقیقاً همان چیزی است که دنیای ما را می‌سازد. به‌زور می‌خواهیم ۲ روش یا ۲ نقش متفاوت زندگی را یکی کنیم. کارمند و مادر پدر و احتمالاً سرپرست تدارکات. هیچ‌کس زمان کافی صرف ارتقاء سطح انرژی خود و یا غرق شدن در خواندن کتاب و یا گوش کردن موزیک، نمی‌کند. نتیجه از حالت طبیعی خارج کردن همه این موارد، این است که تقریباً همه ما به حالتی از خستگی و گنگی برسیم. یعنی بدنی رنجور و ذهنی خسته که ما را تا مرز سکته پیش می‌برند. غیر از قهوه و بدتر از آن الکل نه‌تنها بدن را آرام نمی‌کند. بلکه برعکس دستگاه عصبی مرکزی را تحریک می‌کنند، دراین‌رابطه از این روغن‌های احیاکننده استفاده کنید. شما را شاد و پرانرژی کرده و گوش‌به‌زنگ و هوشیار نگه می‌دارد. می‌توانید ۱-۲ قطره رزماری و یا نعنا در آتش‌خانه بریزید و یا ۳ قطره رزماری و ۲ قطره نعناع را با هم در کاسه‌ای بخور دهید، به روش دیگر این‌که ۴ قطره از هر یک از روغن ها را به تنهایی در کاسه بخور ریخته و اجازه دهید این روغن ها به آرامی تبخیر شوند و فضای اتاق را پر کنند. سپس هوا را استنشاق کرده و در این فضا شروع به آرام سازی کنید.

 

روغن های انرژی بخش ماساژ در منزل

تنش های مزمن منجر به خستگی فراوان می شودتا حدی که کاملا ما را نهی از انرژی می کند. در این طمان که کاملا زوحیه ضعیفی دارید، به یک شوک ناگهانی نیاز داریم. بسیاری از روغن های معطر خاصیت شگفت انگیز و نیرو بخشی دارند که توان از دست رفته را احیا می کند در عین حال محرک دستگاه عصبی نیز نیستند. گروه روغن های معطر مرکبات از روغن ملایم نارنگی گرفته تا روغن تند لیمو برای این منظور عالی هستند. حمام گرم اما نه خیلی داغ را اماده کنید.۴ قطره نارنگی به همراه ۲ قطره پرتقال و یا ۴ قطره بهار نارنج به همراه ۲ قطره لیمو به آن اضافه کنید یا اینکه ۲ قطره از هرکدام از روغن های مذکور را در دستگاه بخور ریخته سپس آرام نشسته و به آرامی شروع به تنفس کنید. به زودی خستگی شما برطرف شده و شادابی را به دست خواهید آورد.

این روش ساده بخور، روشی ساده و در عین حل ارزشمند ی برای استفاده از روغن های معطر است خصوصا زمانی که محدودیت زمانی به شما اجازه ماساژ و یا ترمیم را نمی دهید.

روغن های جنسی برای ماساژ در منزل

تنش، اضطراب، افسردگی و از دست دادن اعتماد به نفس و خود باوری همگب عواملی هستند که اثر منفی روی توانایی و میل جنسی ما میگذارند گاهی این مسئله منجر به یک دوره اضطراب در روابط جنسی شده و درنتیجه باعث می شود از آن لذت نبرید.

سعی کنید تا جایی که قادر هستید به اضطراب و افسردگی میدان ندهیداوقاتی را برای فاصله گرفتن از زندگی آشفته خود در نظر بگیرید و به همراه همسرتان از زندگی لذت ببرید. لذتتان را با ماساژ دادن یکدیگر صدچندان کنید از ترکیبات عالی معطر استفاده کنید، تا تنش از جسمتان خارج شود و انرژی جنسی به راحتی در شما جریان یابد.

از هر کدام از ترکیبات زیر می‌توانید استفاده کنید. ترکیب ۵ قطره رز و ۵ قطره روغن صندل و یا ترکیب ۴ قطره یاسمن و ۴ قطره کانانگا، هر ۲ ترکیب می‌تواند برای شما و همسرتان جالب بود و در شما وسوسه به یک ماساژ لذت‌بخش را بیدار کند. با حرکت‌های ملایم و آرام، کمر، باسن و پاها را ماساژ دهید.
* با روغن به ملایمت تمام بدن همسرتان را ماساژ دهید. توجه داشته باشید زمان و مکان مناسبی برای این کار انتخاب کنید.

 

تقویت‌کننده‌های خواب با ماساژ در منزل
ما نگرانی‌های خود را، خصوصاً به‌هنگام خواب، در افکارمان مرور می‌کنیم. گاهاً این کار را تا نیمه‌شب ادامه پیدا می‌کند. درنتیجه در سراسر شب دچار اضطراب و استرس فزاینده هستیم و این چرخه را که می‌تواند مدت‌ها ادامه یابد با یک حمام آرام‌ بخش بشکنید. بسیاری از روغن‌های معطر می‌توانند مفید باشند – استعمال یک روغن مورد علاقه بعد از یک روز طولانی شما را آرام می‌کند.

ماساژ در منزل

 

افزودن یک روغن معطر به وان حمام هنگام شب به آرامش و خواب راحت کمک می‌کند. ۲ ترکیب آرام‌بخش بدون ایجاد رخوت عبارت‌اند از: ترکیب ۴ قطره گل رز و ۳ قطره صندل، و یا ترکیب ۵ قطره اسطوخودوس و ۳ قطره کانانگا رایحه درمانی را در برنامه روزانه خود بگنجانید.

روغن‌ها
هرچه بیشتر در مورد روغن ها مطالعه کنید و بیشتر در مورد آن‌ها بدانید، در ساختن ترکیبات یا دستورالعمل‌های لازم جهت برخورد با نیازهای فردی خود متبحر تر می‌شوید. آن‌طور که فکر می‌کنید سخت و دشوار نیستن تنها کافی‌ است وقت صرف کنید و به‌سرعت از طریق توضیحات زیر متوجه خواهید شد که چگونه روغن‌های معطر قادرند طیف وسیعی از مشکلات را برطرف کنند. آن‌ها رنگ‌وبوی فوق‌العاده‌ای به زندگی شما می‌دهند.

مجموعه ماساژ در تهران با کمک سال ها تجربه در زمینه ماساژ در منزل برای همشهریان عزیز تهران آماده اراِیه خدمات ماساژ در منزل با بالاترین کیفیت ممکن برای آقایان میباشد ، این مجموعه برای بانوان عزیز هیچگونه خدماتی ندارد…طراحی سایت حرفه ای و پشتیبانی : آتریسا وب