ماساژ در منزل

خدمات ماساژ در دوران بارداری…


علی مومنی

یکی از مهمترین ماساژ هایی که باید انجام شود ، ماساژ در منزل در دوران بارداری میباشد ، زیرا این دوران برای مادران عزیز بسیار سخت و طاقت فرسا میباشد و بدن آنها نیاز به آرامش و طراوت دارد.

بدین منظور مجموعه ماساژ در تهران آموزش های لازم را برای مادران عزیز در مطالب زیر گرداوری کرده است.

خدمات ماساژ در دوران بارداری:

ماساژ در زمان بارداری بسیار عالی و درد کمر، کشیدگی گردن، تورم قوزک پا، خستگی پاها و درد سینه را تسکین می دهد و باعث سر حالی، ماساژ گیرنده می شود. در ضمن، به طور همزمان نوزاد به این حس های صمیمی واکنش نشان خواهد داد.

نکته: فشار در زمان بارداری باید به قدری سبک باشد تا از تحریک های بیش از حد جلوگیری شود. در ناحیه کمر یا شکم در طی ۴ ماه اول بارداری هیچ فشاری اعمال نکنید.

  1. حرکات دایره وار بر روی کمر:

کمر منطقه ای است که در زمان بارداری می تواند خیلی دردناک باشد؛ بنابراین سعی کنید این ماساژ را روی پهلوهای ماساژ گیرنده انجام دهید. ماساژ گیرنده به پهلو بخوابد و زیر ماساژ گیرنده کوسن بگذارید و یک دستتان را به عنوان تکیه گاه روی بدنش قرار دهید و کف دست دیگر را روی گودی کمر بگذارید. دایره هایی را به آرامی در جهت خلاف عقربه های ساعت رسم کنید به نحوی که دستتان بر روی پوستش سُر بخورد (اگر لازم است از کمی روغن استفاده کنید). لمس هایی طولانی، آؤامش بخش و فاقد هرگونه فشار سفت یا نامنظم انجام دهید.

  1. فشار دست ها:

دست هایتان را به کمی روغن آغشته کنید. ماساژ گیرنده کاملاً در یک وضعیت ثابت (نشسته) باشد و با هر دو دستتان به دنبال هم فشاری را روی ساق دست اعمال کنید. نزدیک آرنج فشار را رها کنید و به سمت شانه ادامه دهید. به آرامی چندین بار تکرار کنید تا ماساژ گیرنده بهره کافی از حس تسکین بخش ماساژ ببرد. بعد روی دست دیگر این عمل را تکرار کنید.

  1. فشار با شست روی پاها:

خستگی پاها در این دوران به ویژه در ماه های آخر بارداری بسیار زیاد است. پاهای ماساژ گیرنده را ماساژ دهید و دایره هایی دور مفصل ها بکشید و بین تاندون ها، فشاری وارد کنید. با شست هایتان روی قوزک های پا دایره هایی رسم کنید. فشاری سبک روی قسمت گوشتی پا وارد کنید اما از تحریک بیش از حد اجتناب کنید.

  1. فشار پاها:

پاهای ماساژ گیرنده به طور مستقیم باشد، دست هایتان را به روغن آغشته کنید و عضلات ماهیچه ساق پا را فشار دهید و دایره هایی اطراف زانو بکشید و به فشار وارد کردن روی ران ادامه دهید. این حرکت خستگی پاها را کاهش می دهد. زمانی که به ران می رسید وضعیت خودتان را تغییر دهید و در یک موقعیت مناسب نسبت به ماساژ گیرنده قرار بگیرید. اگر ماساژ گیرنده واریس دارد، به آرامی روی پا به حالت برس زدن ماساژ دهید.

  1. فشار با انگشت روی پشت بدن:

ماساژ گیرنده به پهلو دراز بکشد، انگشت هایتان را دورتر از عضلات جانبی ستون فقرات سُر بدهید. انگشت هایتان را دور کنید و بین دنده ها روی عضلات به حالت شن کش سُر بدهید. بعد روی پهلوی دیگر این عمل را تکرار کنید.

  1. خمیرگیری گردن:

ماساژ گیرنده در یک موقعیت راحت قرار بگیرید، (نشسته) عضلات گردنش را با یک دست خمیرگیری کنید و با دست دیگر تماس با بدنش را محفوظ نگه دارید. دو طرف ستون فقرات را با انگشت ها و شست هایتان خمیرگیری کنید و دقت داشته باشید که مفصل ها را لمس نکنید. بهتر است به آؤامی ورز دهید. از اعمال فشار زیاد در این منطقه اجتناب کنید.

  1. تماس سطحی شکم:

دست هایتان را به کمی روغن آغشته کنید و دایره هایی بزرگ و آرام در جهت عقربه های ساعت روی شکل رسم کنید. کف دست هایتان روی شکم کاملاً در کنار هم باشند. بعد از مدتی متوجه واکنش نوزاد خواهید شد.

نکته این واکنش را فقط بعد از ۴ ماه اول بارداری انجام دهید.

مجموعه ماساژ در تهران با کادری مجرب آماده ارائه خدمت در زمینه خدمات ماساژ در منزل برای همشهریان عزیز تهرانی میباشد.طراحی سایت حرفه ای و پشتیبانی : آتریسا وب