ماساژ در منزل

راهنمای ماساژ در منزل


hamidra

فشار معمولی:

این تکنیک به شل کردن کشش عضلانی کمک می کند به آسانی کسانیکه حتی آشنایی به ماساژ در منزل ندارند نیز از آن استفاده کنند، و بعد از آغشته کردن بدن به یک روغن با تماس سطحی به کاربرده می شود. آن را به آرامی شروع کنید، سپس مطابق با واکنش های ماساژ گیرنده، فشار را زیاد کنید تا احساس کنید عضلاتش شل شده اند. این ماساژ مناسب مناطق گوشتی و عضلانی است.

خمیرگی (ورز دادن)

فشار – معمولی

تماس – انگشتان و شست

خمیرگی یکی از محرک ترین تکنیک ها است. بعد از این که عضلات آغشته به روغن ماساژ تایلندی را با تماس سطحی آماده کردید با خمیرگی (همانطور که از اسمش پیدا است) تحریک مجددی برای شل کردن عضلات، سست کردن کشش و کم کردن انرژی عضلاتی ایجاد می کنید. این تکنیک برای سطح های گوشتی ران، باسن و عضلات اطراف ستون فقرات به کار می رود. برای مناطق ضعیف یا برای استخوان ها مناسب نیست.

تمرین:

شست ها و نوک انگشتان را در موقعیت موردنظر قرار دهید. با شست به عضلات فشار بیاورید و رها کنید. بعد بدون برهم زدن تماس، با انگشتان عضلات را بگیرید و آن ها را به سمت شست بچرخانید. در حال تمام کردن حرکت، شروع به ماساژ با دست دیگر در یک موقعیت کمی متفاوت کنید به گونه ای که با ریتم ممتد و تناوبی کار شود. وقتی شما به این نوع حرکت عادت کردید. از کف دستتان برای تأثیرپذیری بیشتر استفاده کنید.

خمیرگیری ران:

در کنار ماساژ گیرنده قرار گیرید. با شست روی عضلاتش فشار بیاورید و به کمک انگشتانتان به سمت بالا بچرخانید. حرکتی مشابه را با دست دیگر شروع کنید و به طور تناوبی لمس ها را به سمت و پایین ران ادامه دهید. حرکت را بر روی عضلات ران انجام دهید و از فشار بر روی منطقه گردی پشت زانو و سطح درونی ران خودداری کنید.

خمیرگیری باسن:

هم سطح باسن ماساژ گیرنده قرار گیرید. خم شوید و شروع به مالش باسن مخالف کنید، اول با یک دست این کار را انجام دهید تا یک ریتمی پیدا کند. مناطق گوشتی را برای شل کردن کشش ها ماساژ دهید. یک فشار منطقی وارد کنید و فراموش نکنید که این عضلات اغلب کمی حساس هستند.

خمیرگی پشت بدن:

هم سطح کمر ماساژ گیرنده قرار گیرید. خم شوید و شروع به مالش نوار عضلاتی طرف مخالف ستون فقرات کنید با فاصله ۵/۲ سانتیمتر از ستون فقرات، شست تان را فشار دهید. بعد انگشتتان را برای نزدیک کردن به شست ها بچرخانید. از پایین کمر تا شانه ها بالا و پایین بروید و از ماساژ ستون فقرات خودداری کنید.

 

امیدوارم این مطلب مورد توجه شما عزیزان واقع شده باشد و شما را به مشاهده یک فیلم از اتاق ماساژی رویایی دعوت میکنم :طراحی سایت حرفه ای و پشتیبانی : آتریسا وب