ماساژ در منزل

راه های تشخیص پیچ خوردگی مچ پا و درمان آن با ماساژ در منزل


علی مومنی

پیچ خوردگی مچ پا و تاثیر ماساژ در منزل بر درمان آن

ماساژ در منزل و فیزیوتراپی می تواند تاثیر بسیار خوبی روی درمان پیچ خوردگی مچ پا داشته باشد. شاید این موضوع را ندانید که ماساژ مچ پا، بهترین درمان برای پیچ خوردگی مچ پا می باشد. پیچ خوردگی مچ پا، به آسیب دیدن بخش های داخلی پا، مانند رباط و… گفته می شود. پیچ خوردگی قوزک پا، می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد. هنگام راه رفتن، کوهنوردی، بالا رفتن از پله و… ممکن است دچار پیچ خوردگی قوزک پا شوید. این پیچ خوردگی معمولا با درد بسیار زیادی همراه است. برای بهبودی قوزک پای پیچ خورده، باید حتما به پزشک مراجعه کنید. پزشک با بررسی مچ پای شما، زمان درمان را برآورد می کند. درمان مچ پا، بیشتر با فیزیوتراپی و ماساژ درمانی انجام می شود. دوره درمان شما می تواند یک هفته، ده روز، یک ماه و گاهی حتی بیشتر از یک ماه نیز باشد. این مسئله بستگی به میزان شدت پیچ خوردگی پای شما خواهد داشت.

ماساژ در منزل و فیزیوتراپی به شما این امکان را می دهد که در کوتاه ترین زمان ممکن، آسیب های مچ پای خود را جبران کنید. درمان آسیب های مچ پا به وسیله ماساژ درمانی، یک روش درمانی مرسوم و رایج است که از قرن ها پیش مورد استفاده قرار می گرفت. پزشکان طب سنتی برای درمان آسیب های مچ پا از ماساژ درمانی استفاده می کردند. پس از گذشت قرن ها، پزشکان جدید نیز از تاثیر ماساژ و فیزیوتراپی روی درمان آسیب های مچ پا سخن می گویند. این روزها بسیاری از پزشکان متخصص، پس از بررسی آسیب مچ پای شما، چند جلسه فیزیوتراپی و ماساژ درمانی برایتان تجویز می کنند. در این محتوا قصد داریم به بررسی تاثیر ماساژ در منزل روی درمان پیچ خوردگی مچ پا بپردازیم. پس در ادامه این محتوا ما را همراهی کنید.

ماساژ مچ پا

نکاتی در مورد آسیب دیدگی مچ پا و درمان به وسیله ماساژ در منزل

ماساژ در منزل به تسکین درد ناشی از پیچ خوردگی مچ پا کمک خواهد کرد. پیچ خوردگی مچ پا ممکن است در اثر اتفاق های مختلفی روی دهد. معمولا طی این واقعه، رباط پای شما دچار کشیدگی خواهد شد. یا مثلا مفصل مچ پا از حالت نرمال خود خارج می شود. برای درمان این مشکل، باید روش هایی را به کار بست تا پا به حالت طبیعی خود بازگردد.

پیچ خوردگی مچ پا ربطی به سن افراد ندارد. کودکان، جوانان، افراد پیر و… هر کدام به دلایل مختلف می توانند تحت آسیب مچ پا قرار بگیرند. معمولا پس از پیچ خوردگی مچ پا، علائمی در فرد مشاهده می شود. ایجاد درد شدید در ناحیه مچ پا، کبودی و التهاب، خون مردگی و… می توانند از علائم پیچ خوردگی مچ پا باشند. در صورت مشاهده این علائم باید حتما به پزشک مراجعه کنید. پزشک می تواند با بررسی مچ پا و یا تصویربرداری از مچ پا و… پیچ خوردگی را تشخیص داده و مراحل درمان را روی شما انجام دهد.

معمولا با توجه به میزان آسیب دیدگی، تعداد جلسات درمانی مختلفی برای شما تعیین می شود. خدمات ماساژ در منزل و فیزیوتراپی به شما کمک می کنند تا راحت تر تحت درمان قرار بگیرید. معمولا ماساژور با روش هایی اصولی و صحیح، مچ پای شما را ماساژ می دهد. این ماساژ تا زمانی ادامه پیدا می کند که مفاصل پای شما به حالت قبلی برگردند. در این زمان در اصطلاح مفصل پای شما جا می خورد. بنابراین درد شما کاهش پیدا کرده و پیچ خوردگی مچ پای شما درمان خواهد شد.

روش های درمان پیچ خوردگی مچ پا با ماساژ در منزل

پیچ خوردگی مچ پا می تواند از طریق روش های مختلفی درمان شود. ماساژ در منزل، جراحی، فیزیوتراپی، آرتروسکوپی و… از جمله روش های درمان پیچ خوردگی مچ پا به شمار می روند. البته موثرترین روش درمانی درحال حاضر، تلفیق ماساژ درمانی و فیزیوتراپی است. بنابراین شما می توانید با استفاده از ماساژ درمانی و فیزیوتراپی، به راحتی و بدون انجام عمل جراحی، آسیب مچ پای خود را درمان کنید.

فیزیوتراپی مچ پا

البته لازم است برای درمان آسیب دیدگی مچ پا حتما به یک مجموعه ارائه دهنده خدمات ماساژ در منزل معتبر مراجعه کنید. همانطور که گفته شد، حین پیچ خوردگی مچ پا، رباط های داخلی و مفاصل پا تحت آسیب قرار می گیرند. بنابراین ماساژی که روی این قسمت از پا انجام می شود حتما باید اصولی باشد. تنها ماساژورهای متخصص در این زمینه می توانند برای درمان پیچ خوردگی مچ پا به شما کمک کنند. در واقع ماساژ مچ پا، به افزایش سرعت جریان خون در پای شما کمک می کند. در نتیجه بازسازی سلولی و بافت های آسیب دیده با سرعت بیشتری انجام می شود. بنابراین مچ پای شما به سرعت تحت درمان قرار خواهد گرفت. البته این ماساژورها معمولا از ابزارهای مناسب فیزیوتراپی نیز برای درمان مچ پای آسیب دیده شما استفاده می کنند.

بررسی مزیت های انجام ماساژ در منزل برای درد مچ پا

ماساژ در منزل برای درمان دردهای مچ پا بسیار کاربردی و موثر است. در واقع زمانی که مچ پای شما آسیب می بیند، تحمل وزن بدن برای پا سخت خواهد شد. در نتیجه افرادی که دچار پیچ خوردگی مچ پا هستند، نمی توانند به مدت طولانی روی پای خود بایستند. به همین دلیل مراجعه این افراد به مراکز درمانی سخت خواهد بود. پس بهتر است عملیات ماساژ درمانی و فیزیوتراپی برای این افراد در منزل انجام شود.

مجموعه تهران ماساژ، علاوه بر ارائه خدمات در مرکز درمانی، خدمات ماساژ در منزل را نیز به شما ارائه می دهد. این مجموعه از معتبرترین مراکز ماساژ درمانی به شمار می رود. در واقع مجموعه تهران ماساژ با دریافت مجوزهای درمان و به کارگیری پرسنلی مجرب، تمام تلاش خود را می کند تا دردهای شما را در کوتاه ترین زمان ممکن درمان کند. ارائه خدمات ماساژ در منزل در این مجموعه باعث شده تا استقبال گسترده ای از آن صورت گیرد. به علاوه در این صورت شما می توانید در وقت و هزینه خود تا حد زیادی صرفه جویی کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات مجموعه تهران ماساز می توانید به آدرس اینترنتی https://tehran-massage.ir مراجعه نمایید. و با انجام ماساژ در منزل امید است مطالب ارائه شده، زمینه آشنایی شما با تاثیر ماساژ بر درمان پیچ خوردگی مچ پا را فراهم کرده باشد.طراحی سایت حرفه ای و پشتیبانی : آتریسا وب