ماساژ در منزل

رفلکسولوژی و مزایای آن


علی مومنی

 

رفلکسولوژی چیست

رفلکسولوژی (بازتاب شناسی) به عنوان یک درمان جایگزین برای شرایط مختلف می باشد و هزاران سال است که مورد استفاده قرار می گیرد.

چینی ها و مصریان باستان شیوه های مشابه با بازتاب شناسی را به عنوان درمان برای بیماری های خاص ثبت نموده اند.

این ماساژ شامل اعمال فشار توسط رفلکسولوژیست به نواحی خاصی در دست ها، پاها و گوش ها می شود که بر نواحی مشخصی از بدن تأثیر می گذارد.

تصور کنید بین پاها و دست های شما ارتباطی وجود دارد که نمایانگر نواحی خاصی از بدن شما می باشد و می توان از طریق این نقاط، بدن را تنظیم یا مدیریت کرد.

بسیاری از نظریه‌های بازتاب‌شناسی مربوط به همسویی “چی” هستند. رفلکسولوژیست ها از نمودارهای پا برای هدایت “چی” استفاده می کنند، زیرا آنها به مناطق بخصوصی فشار وارد می کنند.

از رفلکسولوژی به طور گسترده در سراسر جهان برای نسل‌های مختلف استفاده شده است، که نتایج شگفت‌آور و مثبتی به همراه داشته است.

این متد درمانی گاهی اوقات با سایر درمان های عملی ترکیب می شود و ممکن است علاوه بر ماسورها توسط متخصصان کایروپراکتیک و فیزیوتراپیست ها نیز ارائه شود.

تفاوت اصلی میان ماساژ پا و رفلکسولوژی این است که، رفلکسولوژی پا یک نوع ماساژ درمانی مبتنی بر نقطه فشار است و نقاط عصبی خاصی را برای التیام بدن هدف قرار می دهد، در حالی که ماساژ پا یک عمل آرامش بخش است که حس آرامش را در شما ایجاد میکند.

از این روش برای درمان بیش از دوازده بیماری استفاده می شود و بر قسمت های مختلف بدن تأثیر می گذارد،

 

ماساژ رفلکسولوژی

جهت تعیین وقت خدمات ماساژ و ماساژ در منزل از معتبرترین مرکز خدمات ماساژ در تهران و خدمات ماساژ در منزل با مراجعه به نشانی  Tehran-massage.irو یا از طریق تماس با شماره ۰۹۱۹۷۰۳۹۴۶۹ اقدام نمایید

 

مزایای رفلکسولوژی

_با افزایش سن، انتهای رشته های عصبی در بسیاری از قسمت‌های بدن، به‌ویژه در اندام‌های ما، حساسیت کمتری پیدا میکنند. رفلکسولوژی با تحریک بیش از ۷۰۰۰ پایانه عصبی مختلف، عملکرد و واکنش پذیری آنها را افزایش می دهد. باز کردن و تمیز کردن مسیرهای عصبی می تواند به بهبود عملکرد و انعطاف پذیری در بسیاری از مناطق بدن کمک کند.

_بازتاب شناسی با هماهنگ کردن عملکرد اندام‌ها و سیستم‌های ماهیچه‌ای مختلف، می‌تواند متابولیسم و ​​فرآیندهای تولید انرژی را در بدن افزایش دهد. اگر به تقویت انرژی نیاز دارید یا همیشه احساس خستگی می کنید، بازتاب شناسی می تواند به شما کمک کند تا حدودی انرژی خود را بازیابید.

_یکی از شناخته شده ترین و مهم ترین فواید رفلکسولوژی، بهبود گردش خون در سراسر بدن است. این مهم باعث می شود که خون و اکسیژن بهتر و بیشتر به اندام های حیاتی برسد، در نتیجه عملکرد آنها بهینه می شود و متابولیسم افزایش می یابد. از این رو باعث بهبود سریع تر و رشد مجدد سلول های آسیب دیده می شود.

_همانطور که ذکر شد، بازتاب شناسی روشی برای باز کردن مسیرهای عصبی می باشد، این نوع فعالیت عصبی منجر به حالت آرامش بیشتری در بدن می شود.از این رو، رفلکسولوژی می تواند حالتی از آرامش را در سراسر بدن و ذهن شما ایجاد کند و به درمان اختلال در خواب وکاهش شدت سردردهای میگرنی شما کمک کند.

_منشا بسیاری از بیماری ها می تواند از سیستم ادراری آسیب دیده باشد، چرا که سموم را به درستی از بدن دفع نمی کند. رفلکسولوژی با کمک به بهبود عملکرد مثانه و کاهش مشکلات دستگاه ادراری، از بدن شما در برابر این بیماری ها محافظت می نماید.

_مسیرهای عصبی باز، به طرق مختلف برای سیستم عصبی مرکزی ما مفید هستند و توانایی مغز برای مدیریت موثرتر را افزایش می دهد، در نتیجه قدرت شناختی ما را تسریع کرده و حافظه را نیز تقویت می کند.

_مطالعات نشان داده اند که رفلکسولوژی می تواند برای زنان باردار در طول زایمان به عنوان مسکن و در زمان بهبودی پس از زایمان کمک کند تا سریعتر خود را بهبود بخشد و به سرعت به فعالیت متابولیک طبیعی خود بازگردد، بسیار مفید باشد. همچنین می تواند به کاهش اختلالات افسردگی پس از زایمان کمک کند.

 طراحی سایت حرفه ای و پشتیبانی : آتریسا وب