ماساژ در منزل

ضرورت و اهمیت رعایت بهداشت در ماساژ در منزل


علی مومنی

بررسی پیشینه ماساژ در منزل

شاید تا به حال این سوال در ذهن شما شکل گرفته باشد که « ماساژ در منزل چه فوایدی برای شما دارد؟ ». همانطور که می دانید، ماساژ درمانی یک مبحث کاملا علمی است که فواید آن در علم پزشکی نیز اثبات شده است. ماساژ درمانی پیشینه ای تاریخی دارد. در گذشته بسیاری از پزشکان طب سنتی برای درمان بسیاری از دردها و بیماری های مفصلی از ماساژ درمانی استفاده می کردند. پس از پیشرفت علم پزشکی، ابتدا تصور می شد که ماساژ درمانی نمی تواند کارایی موثری در درمان دردها و بیماری ها داشته باشد. اما پس از گذشت مدتی کوتاه، کاربرد ماساژ در علم پزشکی به طور کامل اثبات شد.

امروزه بسیاری از افراد، برای رفع دردهای عضلانی و مفصلی خود از خدمات ماساژ در منزل استفاده می کنند. ارائه خدمات ماساژ درمانی در منزل، می تواند مزیت های زیادی برای شما داشته باشد. در این محتوا قصد داریم علاوه بر بررسی فواید ماساژ در خانه، به ضرورت رعایت بهداشت حین انجام آن اشاره کنیم. پس در ادامه این محتوا ما را همراهی کنید.

ماساژ در منزل

بررسی نکاتی در مورد رعایت بهداشت حین ماساژ در خانه

رعایت بهداشت حین ارائه خدمات ماساژ در منزل، از ضروری ترین نکات به شمار می رود. همانطور که در قسمت قبل محتوا بررسی کردیم، ماساژ درمانی می تواند مزیت های بسیاری برای شما به همراه داشته باشد. اما این امر فقط در صورتی ممکن می شود که حین انجام آن، بهداشت به صورت کامل رعایت شود. در صورتی که حین ارائه خدمات ماساژ، مسئله بهداشت فرد جدی گرفته نشود، ممکن است خطرات زیادی برای سلامت فرد به دنبال داشته باشد.

پس لازم است دقت کنید برای استفاده از خدمات ماساژ، حتما باید به تیمی متخصص و معتبر در این زمینه اعتماد کنید. چرا که این مسئله به طور مستقیم با سلامت شما سر و کار دارد. در ادامه به ذکر نکاتی در مورد رعایت بهداشت حین انجام ماساژ می پردازیم.

  • همانطور که می دانید، هنگام ماساژ در منزل معمولا از لوسیون ها و روغن هایی استفاده می شود. باید دقت کرد که این مواد دارای استانداردهای لازم باشند تا سلامت فرد را با مشکل مواجه نکنند.
  • نکته دوم بهداشتی حین انجام ماساژ در منزل استحمام شما قبل از ماساژ می باشد. در صورتی که شما قبل از قرار گرفتن تحت ماساژ درمانی حمام کنید، پوست شما تمیز شده و روغن ماساژ به راحتی جذب پوست شما خواهد شد.
  • مورد بعدی، در میان گذاشتن مشکلات سلامتی خود با ماساژور است. برای مثال، در صورتی که در ناحیه خاصی درد شدید داشته باشید، باید حتما آن را با ماساژور مطرح کنید تا حین ماساژ مشکل خاصی برای سلامت شما به وجود نیاید.
  • از دیگر نکات بهداشتی که حین انجام ماساژ در منزل باید رعایت کنید، اصلاح یا شیو کردن موهای بدن پیش از ماساژ است. در این صورت روغن بهتر جذب پوست شما شده و عملیات ماساژ تاثیر بیشتری خواهد داشت.

نکات بهداشتی حین ماساژ

عواقب رعایت نکردن نکات بهداشتی حین انجام ماساژ در منزل

همانطور که بررسی شد، رعایت کردن نکات بهداشتی حین ماساژ در منزل امری ضروری است. در واقع اگر نکات و مسائل بهداشتی رعایت نشود، مشکلاتی برای فرد به وجود خواهد آمد. حال این مشکلات می تواند جنبه جسمانی داشته باشد و یا باعث عدم تاثیرگذاری ماساژ شود. در صورتی که مشکل جسمی خاص و شدیدی داشته باشید و با ماساژور یا پزشک خود در این زمینه مشورت نکنید، ممکن است ضایعات مفصلی، عضلانی و حتی نخاعی برای شما رخ دهد. همچنین در صورت داشتن حساسیت نسبت به روغن ماساژ یا لوسیون های مختلف، باید پیش از انجام ماساژ، ماساژور خود را در جریان قرار دهید.

از طرفی در صورتی که قبل از انجام ماساژ در منزل، از استحمام و یا شیو کردن موهای بدن خود ممانعت کنید، ممکن است عملیات ماساژ درمانی تاثیر لازم و کافی را روی بدن شما نداشته باشد. در این صورت هزینه ای که بابت ماساژ مصرف کرده اید، به هدر خواهد رفت. پس بهتر است برای تاثیر بیشتر ماساژ روی بدنتان، نکات بهداشتی ذکر شده را حتما رعایت کنید.

ارائه خدمات ماساژدرمانی در خانه چه فایده ای دارد؟

این روزها و با شیوع بیماری خطرناکی مثل کرونا، مراجعه به مراکز شلوغ مانند مراکز ارائه خدمات ماساژ کاری پر خطر و ریسک پذیر می باشد. برای رفع این مشکل می توان از خدمات ماساژ در منزل استفاده کرد. در اینصورت خیال شما تا حد زیادی از بابت شیوع این بیماری و بعضی از بیماری های پوستی قابل انتقال راحت خواهد شد. به علاوه شما در خانه خود، احساس راحتی بیشتری خواهید کرد و از این نظر نیز این خدمت برای شما مفید خواهد بود. همچنین ماساژ درمانی در منزل، تا حد زیادی باعث صرفه جویی در وقت شما خواهد شد. ممکن است شما برای رفتن به مراکز ماساژ درمانی، مدت زیادی در مسیر باشید. با انجام این خدمت در منزل، به راحتی می توانید در وقت خود صرفه جویی کنید.

البته بهتر است برای ارائه خدمات ماساژ در منزل به تیمی معتبر، متخصص و قابل اطمینان اعتماد کنید. از آنجایی که ماساژ درمانی، امری حساس تلقی می شود، تخصص داشتن در این امر جزء ملزومات کار می باشد. برای آگاهی از خدمات ماساژ در تهران می توانید به آدرس اینترنتی https://tehran-massage.ir مراجعه نمایید و از خدمات این تیم حرفه ای و معتبر بهره ببرید.

ماساژ در تهران

خلاصه و جمع بندی

ماساژ در منزل یکی از متداول ترین راه های انجام ماساژ است که این روزها با استقبال زیادی مواجه شده است. برای اینکه ماساژ درمانی تاثیر مثبت و کافی داشته باشد، بهتر است قبل و حین انجام آن، نکات بهداشتی را رعایت کنید. از جمله مهمترین نکات بهداشتی می توان به استحمام، اصلاح موهای بدن و… اشاره کرد. همچنین در صورتی که دچار مشکل یا حساسیت خاصی هستید باید حتما به ماساژور خود در این زمینه توضیحاتی ارائه کنید. عدم رعایت نکات بهداشتی حین انجام ماساژ می تواند باعث کاهش تاثیر ماساژ درمانی شود. بنابراین برای دریافت نتیجه ای بهتر از ماساژ درمانی بهتر است حتما نکات بهداشتی را رعایت کنید. همچنین باید دقت کنید برای انجام ماساژ به هر تیمی اعتماد نکنید. باید در این زمینه از تیمی کمک بگیرید که تخصص و تجربه لازم در کار را داشته باشد.طراحی سایت حرفه ای و پشتیبانی : آتریسا وب