ماساژ در منزل

ضعف عضلات ناشی از چیست و ماساژ چه تاثیری بر درمان آن دارد


علی مومنی

 

ضعف عضلات چیست

آتروفی و ضعف عضلات پدیده ای است که امروزه زیاد دیده می شود، علت آن بی تحرکی و زندگی ماشینی می باشد. برای حفظ سلامت عضلانی،  قدرت و همچنین انعطاف پذیری، ورزش روزانه بسیار مهم است.

آتروفی عضلانی به معنای کاهش توده عضلانی و قدرت است. عضله ضعیف و آتروفی شده موجب بروز درد شدید برای شخص شده و توانایی حرکت را مختل میکند.

عضله می تواند در اثر عدم استفاده آتروفی یا ضعیف شود، ماساژ درمانی نمی تواند مستقیما عضله بسازد، اما می تواند درد را به حداقل برساند و گردش خون و تغذیه سلولی بهینه برای جلوگیری از ضعف عضلانی و آتروفی عضلات را تا زمانی که ممکن است فراهم کند.

عدم تحرک به دلیل افزایش سن نیز می تواند به مرور زمان فرد را دچار ضعف عضلانی و آتروفی نماید. عضله همچنین می تواند در اثر بیماری های عصبی مانند “اسکلروز جانبی آمیوتروفیک (ALS )” یا بیماری “لو گریگ” و سندرم “گیلن باره” دچار آتروفی شود.

رایج ترین درمان برای ضعف عضلات یا آتروفی شدن عضلات به دلیل عدم تحرک، ورزش است، اما در مواردی که فرد قادر به حرکت نیست، گاهی اوقات تحریک الکتریکی به حفظ توان عضلانی کمک می کند. تزریق استروئیدهای آنابولیک نیز مقاومتی در برابر ادامه آتروفی بافت عضلانی ایجاد می کند.

 

برای استفاده از مزایای خدمات ماساژ در تهران و خدمات ماساژ در منزل به ما اعتماد کنید

تهران ماساژ بهترین خدمات ماساژ و ماساژ در منزل

ضعف عضلات

 

 

فواید ماساژ درمانی برای ضعف عضلات

ماساژ درمانی بهترین راه مقابله با ضعف عضلات می باشد. در این تکنیک، درمانگر برنامه تمرینی مختص شرایط شما تنظیم می کند. هر جلسه تمرین های بیشتری برای شما انجام می دهد تا به مرور بتواند توان عضلانی شما را بازگرداند.

_ماساژ درمانی بر روی عضلات ضعیف و آتروفی شده می تواند اثرات بسیار مثبتی داشته باشد، از جمله افزایش خون رسانی و تغذیه بافت عضلانی، افزایش گردش خون و گشاد شدن رگ های خونی و بازگشت خون و لنف برای اکسیژن رسانی مجدد و فیلتراسیون بدن.

افزایش جریان خون به معنای افزایش گلبول های قرمز و مواد مغذی در ناحیه، بهینه سازی رشد عضلانی و به تاخیر انداختن آتروفی است.

_ ماساژ همچنین می تواند از چسبندگی فیبرهای عضلانی جلوگیری کرده و متابولیسم بافت عضلانی موضعی را افزایش دهد.

_در برخی موارد، تنش عضلانی در فشرده سازی اعصاب نقش دارد و باعث آتروفی عضلانی “نوروژنیک” می شود. عملکرد عصب در یک عصب محیطی قطع می شود، با اینکه ماساژ نمی تواند مستقیما عضله آتروفی شده را تقویت کند ولی می تواند عضله ای را که به اعصاب برخورد می کند آزاد کند در نتیجه گردش خون را در بافت آسیب دیده افزایش داده و خون تازه، اکسیژن و تغذیه عضله را تامین می کند.

_ماساژ همچنین می‌تواند التهاب را کاهش داده و منجر به برخورد اعصاب محیطی از طریق افزایش گردش خون و بازگشت لنفاوی شود.

بعلاوه در بسیاری مطالعات نشان داده شده است، که وقتی عضله ماساژ داده می شود، احساس می کند که در حال کشیده شدن است و در نتیجه واکنش التهابی کاهش می یابد.

نتیجه گیری :

ماساژ به عنوان یک مکمل برای بهبود رشد عضلات و تکمیل کننده فرایند عضله سازی باید به طور مرتب و منظم در دستور کار کسانی که میخواهند عضلاتی آماده و قوی داشته باشند قرار گیرد.

مجموعه ماساژ در تهران آماده ارائه خدمات برای همشهریان عزیز میباشد.طراحی سایت حرفه ای و پشتیبانی : آتریسا وب