ماساژ در منزل

طب سنتی و ماساژ در منزل بهترین درمان سیاتیک


علی مومنی

مروری بر تاریخچه استفاده از ماساژ در طب سنتی

ماساژ در منزل به عنوان یکی از روش های درمانی طب سنتی شناخته می شود. همانطور که می دانید، ماساژ درمانی پیشینه ای گسترده و تاریخی دارد. این روش از قرن ها پیش و توسط طبیبان طب سنتی برای درمان دردها مورد استفاده قرار می گرفت. در گذشته پزشکان طب سنتی بر این باور بودند که می توان بسیاری از دردها و بیماری های جسمی و روحی را به وسیله ماساژ درمانی تسکین داد.

اگر بخواهیم به طور دقیق بگوییم، ماساژ در منزل حدود ۲۰۰۰ سال پیش از میلاد مسیح مورد کاربرد و استفاده قرار گرفته است. طبق اسناد تاریخی که مورد بررسی بسیاری از مورخان قرار گرفته است، ماساژ درمانی در مناطق زیادی مانند چین، ژاپن، مصر، یونان و… به عنوان یک روش درمان اصلی شناخته می شد.

البته در سالهای ابتدایی توسعه علم پزشکی نوین، بسیاری از پزشکان بر این باور بودند که خدمات ماساژ، نتیجه موثری روی درمان بیماری ها نخواهند داشت. اما با گذشت زمان و بررسی های متعدد، مشخص شد که ماساژ درمانی می تواند بسیاری از بیماری های جسمی و روحی را بهبود دهد. امروزه این رشته در بسیاری از دانشگاه های پزشکی معتبر دنیا نیز مورد تدریس قرار می گیرد. در این محتوا قصد داریم به بررسی اثرات ماساژ درمانی بر بیماری سیاتیک بپردازیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

ماساژ در منزل

معرفی بیماری سیاتیک و ذکر نکاتی در مورد آن

.پیش از بررسی تاثیر ماساژ در منزل بر درمان بیماری سیاتیک، بهتر است ابتدا با این بیماری آشنا شویم. طبق تعریف پزشکی، سیاتیک طولانی ترین عصب موجود در بدن انسان است. طول این عصب از لگن تا قسمت های پایینی پا می باشد. بدیهی است اگر فشاری به بخشی از این عصب وارد شود، کل عصب دچار درد و ناراحتی خواهد شد. چرا که این عصب کاملا ممتد است و دارای گستردگی زیادی در بدن می باشد. ضایعات نخاعی، آسیب دیدن مهره های کمر، چاقی، دیابت و… می توانند از عوامل تاثیرگذار بر بروز بیماری سیاتیک باشند.

معمولا در صورت مراجعه به پزشک برای بیماری سیاتیک، بسیاری از پزشکان داروهای مسکن و شل کننده عضله به شما پیشنهاد می کنند. همچنین ممکن است چند جلسه فیزیوتراپی برای شما تجویز کنند. اما لازم است بدانید دردهای سیاتیکی با انجام ماساژ در منزل قابلیت تسکین دارند. در صورت استفاده از ماساژ درمانی، نیازی به استفاده از داروهای شیمیایی نخواهید داشت. همانطور که می دانید، مصرف داروهای شیمیایی می تواند در دراز مدت اثرات مخربی روی سلامت شما به جای بگذارد. پس بهتر است با استفاده از روش موثری مانند ماساژ، هم مصرف داروی خود را کاهش داده و هم درد خود را التیام دهید.

تاثیر ماساژ بر درد های عضلانی

بررسی اثرات ماساژ در منزل روی درمان سیاتیک

همانطور که در قسمت های قبل محتوا بررسی کردیم، امروزه بسیاری از افراد برای دردهایی نظیر سیاتیک از خدمات ماساژ در منزل استفاده می کنند. در واقع ماساژ باعث شل شدن عضلات منقبض شده شما خواهد شد و از طریق به تسکین درد شما کمک خواهد کرد. پزشکان موثرترین راه برای کاهش درد سیاتیک را در تجویز داروهای شل کننده عضلات می دانند. با استفاده از ماساژ درمانی می توان بدون مصرف دارو، عملیات شل سازی عضلات و مفاصل را انجام داد. ماساژهای مختلفی برای درمان درد بیماری سیاتیک مورد استفاده قرار می گیرند.

یکی از انواع ماساژهایی که در راستای خدمات ماساژ تیم های متخصص، برای درمان بیماری سیاتیک مورد استفاده قرار می گیرد، ماساژ دیپ تیشو است. ماساژ دیپ تیشو، علاوه بر درمان بیماری سیاتیک در درمان دردهای گردن، کمر و… نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این ماساژ به صورت ایجاد ضربه های آرام و عمقی روی نقاط خاص بدن انجام می شود و معمولا همراه با درد است. پس باید دقت کنید اگر در هنگام این ماساژ با درد مواجه شدید، نباید بترسید چرا که یک امر طبیعی و عادی است. اما مدتی کوتاه پس از ماساژ درمانی، درد سیاتیک شما به طور کامل از بین خواهد رفت.

درمان سیاتیک با ماساژ

برای درمان سیاتیک با استفاده از ماساژ در منزل باید چه اقداماتی انجام دهیم؟

برای درمان سیاتیک با روش ماساژ در منزل باید نکاتی را مد نظر قرار دهید. نکته اول این است که برای استفاده از خدمات ماساژ حتما به تیم های شناخته شده و معتبر در این زمینه اعتماد کنید. همانطور که می دانید، ماساژ درمانی به طور مستقیم با بافت های عضلانی و رشته های عصبی بدن شما سر و کار دارد، پس به هیچ وجه نباید برای انجام ماساژ به مجموعه های ناشناخته و بی اعتبار مراجعه کنید. چرا که در صورت عدم آگاهی و شناخت درست این مجموعه ها از روش های ماساژ درمانی، ممکن است سلامت شما با خطر جدی مواجه شود. مخصوصا درمان بیماری سیاتیک، باید حتما زیر نظر تیم های متخصص و حرفه ای ماساژ انجام شود. همانطور که گفته شد، عصب سیاتیک، طولانی ترین رشته عصبی موجود در بدن است و بروز مشکل در آن می توان صدمات جبران ناپذیری به شما وارد کند.

تهران ماساژ، به عنوان یکی از مجموعه های حرفه ای ماساژ در تهران شناخته می شود. تمامی ماساژورهای شاغل در این مجموعه دارای مدارک معتبر در زمینه ماساژ درمانی می باشند. این مجموعه با آگاهی از مدرن ترین شیوه های ماساژ در دنیا به درمان بیماران و مشتریان خود مشغول است. از مهمترین خدمات این مجموعه می توان به ارائه خدمات ماساژ در منزل اشاره کرد. در سالهای اخیر و با شیوع بیماری کرونا، مراجعه به مراکز ماساژ درمانی کاری خطرناک محسوب می شود. چرا که این مراکز معمولا روزانه مورد استقبال طیف گسترده ای از افراد قرار می گیرند. پس ماساژ در منزل می تواند ضمن تضمین سلامت شما، در روند درمان بیماری هایی مانند سیاتیک نیز نقش موثری داشته باشد. برای گرفتن مشاوره و آگاهی از شرایط این مجموعه می توانید به آدرس اینترنتی https://tehran-massage.ir مراجعه نمایید.

ماساژ در تهران

خلاصه مبحث تاثیر ماساژ در منزل بر درمان سیاتیک

همانطور که بررسی شد، ماساژ در منزل از سالها پیش و توسط پزشکان طب سنتی، برای درمان بیماری های مختلف مورد استفاده قرار می گرفت. امروزه نیز تاثیر مثبت ماساژ بر بهبود و درمان بیماری های جسمی و روحی به مرحله اثبات علمی رسیده است. یکی از بیماری هایی که قابلیت درمان با ماساژ را دارد، بیماری سیاتیک است. سیاتیک به عنوان مهمترین و بزرگترین عصب بدن شناخته می شود. ماساژ دیپ تیشو از جمله ماساژهایی است که می تواند درد بیمار را تسکین دهد. البته این ماساژ باید حتما زیر نظر یک ماساژور حرفه ای انجام شود. چرا که انجام نادرست آن می تواند سلامت شما را با مشکل مواجه کند. امید است مطالب ارائه شده، زمینه آشنایی شما با تاثیر ماساژ در منزل بر بهبود بیماری سیاتیک را فراهم کرده باشد.طراحی سایت حرفه ای و پشتیبانی : آتریسا وب