ماساژ در منزل

علایم سکته قلبی و فواید ماساژ در منزل برای بهبود آن


علی مومنی

بررسی فواید ماساژ در منزل برای جلوگیری از بروز سکته قلبی

شاید برایتان جالب باشد بدانید که ماساژ در منزل می تواند به جلوگیری از بروز سکته قلبی کمک کند. همانطور که می دانید، یکی از عوامل بروز سکته قلبی، کم تحرکی دوری از ورزش و… می باشد. کم تحرکی و دوری از ورزش باعث گرفتگی رگ های قلبی و عروقی خواهد شد. در نتیجه این عوامل می توانند درصد ابتلا به سکته قلبی را در افراد افزایش دهند. استفاده از فیزیوتراپی و ماساژ در منزل به صورت صحیح، می تواند به عنوان ورزشی برای عضلات قلب عمل کرده و باعث باز شدن رگ های قلبی شود.

همچنین ماساژ در منزل در جلوگیری از استرس، نقش موثری ایفا می کند. همانطور که می دانید، یکی از عوامل ایجاد سکته قلبی در افراد، استرس زیاد است. استرس زیاد می تواند باعث نامنظم شدن ضربان قلب یا آریتمی شود. در نتیجه بروز سکته قلبی در افرادی که دچار تنش عصبی و استرس هستند، بیشتر است. ماساژ درمانی می تواند به طرز چشمگیری در افزایش آرامش و کاهش استرس شما کمک کند. در نتیجه از این طریق از بروز سکته قلبی جلوگیری خواهد شد. در واقع ماساژ درمانی باعث افزایش اندورفین موجود در بدن شما می شود و از این طریق استرس و تنش های عصبی را در شما کاهش می دهد. به همین دلیل، افرادی که به صورت مداوم از ماساژ و فیزیوتراپی استفاده می کنند، با خطر کمتری از این نظر رو به رو هستند. در این محتوا قصد داریم به بررسی مزیت های ماساژ در منزل برای جلوگیری از سکته قلبی و درمان علائم آن بپردازیم. پس تا انتهای محتوا ما را همراهی کنید.

انجام ماساژ قلبی

ماساژ در منزل در هنگام بروز بیماری های قلبی یا سکته

ماساژ در منزل برای سلامت قلب و بهبود بیماری های قلبی بسیار موثر است. همانطور که می دانید اکسیژن رسانی و افزایش جریان خون در بدن می تواند به بهبود بیماری های قلبی به طور ویژه ای کمک کند. ماساژ درمانی و فیزیوتراپی می تواند جریان خون را افزایش دهد و همچنین به آرامش بیشتر شما کمک کند. بنابراین افرادی که دچار ناراحتی قلبی هستند و از طرفی از ورزش و تحرک دوری می کنند، بهتر است برای جلوگیری از ریسک و خطر، حدود یک تا دو جلسه در هفته فیزیوتراپی و ماساژ درمانی انجام دهند. البته باید توجه داشته باشید که برای این امر از افراد متخصص استفاده کنید.

گروهی که خدمات ماساژ را برای شما ارائه می دهد، باید از مهارت بالایی در این امر برخوردار باشد. چرا که ماساژ نادرست و ایجاد فشار زیاد روی قفسه سینه، می تواند باعث آسیب رساندن به افراد شود. پس می توان گفت، ماساژ غیر تخصصی نه تنها به درمان بیماری قلبی شما کمک نمی کند، بلکه می تواند باعث ایجاد خطراتی دیگر برای شما شود. احتمالا تا کنون اسم ماساژ قلبی به ذهن شما خورده است. ماساژ قلبی یا همان ماساژ قفسه سینه، نخستین عملی است که هنگام احیای بیمار دچار سکته قلبی، انجام می شود. البته این نوع ماساژ نیز باید به صورت کاملا اصولی صورت گیرد تا بیمار احیا شود. در غیر این صورت می تواند آسیب و صدماتی به استخوان های قفسه سینه وارد کند.

عوامل بروز سکته قلبی

بررسی اهمیت ماساژ در منزل برای بیماری های قلبی و سکته قلبی

انجام فیزیوتراپی و ماساژ در منزل می تواند نقش بسیار موثری در کاهش موارد بروز سکته قلبی ایفا کند. از آنجایی که افراد دچار ناراحتی قلبی، با خطر بیشتری برای ابتلا به کرونا مواجه هستند باید حتما در دوران کرونا مراقبت های خاصی انجام دهند. یکی از این مراقبت ها دوری از مراجعه به مراکز شلوغ درمانی می باشد. همانطور که در جریان هستید، مراجعه به مراکز شلوغ درمانی می تواند درصد ابتلا به کرونا در افراد را افزایش دهد. از طرفی وجود یک فرد ناقل در مرکز درمانی می تواند بسیاری از افراد را به این بیماری مبتلا کند. افرادی که دچار انواع بیماری های قلبی هستند در صورت ابتلا به کرونا می توانند در معرض خطر مرگ قرار گیرند.

بنابراین انجام فیزیوتراپی و ماساژ در منزل برای این افراد از اهمیت بالایی برخوردار است. بهتر است افرادی که دچار بیماری های قلبی هستند، حتما در خانه تحت مداوا قرار گیرند. از طرف دیگر، مراجعه به مراکز درمانی و مشاهده بیماران مختلف می تواند برای بیمار تنش عصبی و استرس ایجاد کند. این دو عامل می توانند باعث افزایش احتمال بروز سکته قلبی در افراد شوند. اما اگر مداوا در خانه و در کنار خانواده فرد انجام شود، بیمار حین درمان آرامش بیشتری خواهد داشت. به همین دلیل روند درمانی با سرعت بیشتری طی می شود. از طرفی، حمل بیمار قلبی به مراکز درمانی به مدت چندین جلسه در هفته کاری سخت است و می تواند باعث رنج زیادی برای بیمار و اطرافیانش شود. بنابراین درمان در منزل برای این افراد بسیار کاربردی و موثر خواهد بود. همچنین با انجام ماساژ در منزل شما می توانید از اتلاف وقت خود صرفه جویی خود و با هزینه ای مناسب روند درمانی خود را در خانه طی کنید.

مزیت های استفاده از خدمات مجموعه تهران ماساژ برای درمان علائم سکته قلبی

مجموعه ماساژ در تهران، یکی از مجموعه های ارائه دهنده خدمات فیزیوتراپی و ماساژ است. امروزه بسیاری از افراد برای درمان بیماری های قلبی خود به این مجموعه مراجعه می کنند. چرا که پرسنل شاغل در این مجموعه از مهارت و تخصص بالایی در زمینه ماساژ درمانی و فیزیوتراپی برخوردارند. این مجموعه دارای مدارک و مجوزهای تخصصی درمان است. تمامی افرادی که در این مجموعه خدمات درمانی قلب انجام می دهند، با روش های صحیح ماساژ آشنایی دارند. از طرفی این مجموعه تمامی خدمات خود را در منزل نیز ارائه می دهد. بنابراین با استفاده از خدمات این مجموعه می توانید به راحتی و با کمترین هزینه در منزل خود تحت درمان قرار گیرید و روند درمانی خود را به طور کامل طی کنید.

به طور کلی می توان گفت، ماساژ در منزل هم می تواند به بهبود بیماری های قلبی کمک کند و هم نقش موثری در جلوگیری از سکته قلبی ایفا می کند. برای آگاهی بیشتر از خدمات مجموعه ماساژ در تهران می توانید به آدرس اینترنتی https://tehran-massage.ir مراجعه کنید.طراحی سایت حرفه ای و پشتیبانی : آتریسا وب