ماساژ در منزل

علایم سکته مغزی و ماساژ در منزل برای بهبود آن


علی مومنی

بررسی تاثیر ماساژ در منزل بر علائم سکته مغزی

ماساژ در منزل می تواند تا حد زیادی بر درمان علائم ناشی بر سکته مغزی تاثیرگذار باشد. همانطور که می دانید سکته مغزی ممکن است باعث بروز علائم زیادی در بیمار شود. این علائم غالبا از نوع حرکتی یا کلامی بوده و قوای جسمی فرد را تحت تاثیر قرار می دهند. در صورت بروز چنین اتفاق هایی، پزشک متخصص سعی می کند با تجویز چندین جلسه ماساژ درمانی و فیزیوتراپی به تسریع روند بهبود بیماری در این افراد کمک کند. سکته مغزی می تواند در اثر عوامل مختلفی بروز کند. همانطور که می دانید این روزها درصد بروز سکته مغزی در جامعه بسیار افزایش یافته است. سکته مغزی می تواند در اثر ضربه به سر، فشارهای ناگهانی و… ایجاد شود.

ماساژ در منزل می تواند به بهبود علائم ناشی از سکته مغزی تا حد زیادی کمک کند. سکته مغزی انواع مختلفی دارد. این سکته می تواند ناشی از خونریزی مغزی باشد. خونریزی مغزی نیز اغلب در اثر وارد شدن ضربه به سر اتفاق می افتد. همچنین می تواند به صورت سکته مغزی گذرا، و یا ایسکمی در افراد بروز کند. علائم ناشی از سکته مغزی می تواند شامل عدم تحرک برخی از اعضا، مرگ، عدم تکلم و… باشد. عدم تحرک در واقع به دلیل عدم کارکرد صحیح مغز بروز می کند. اما به هر حال می توان تا حدودی با فیزیوتراپی و ماساژ درمانی آن را برطرف کرد. در این محتوا قصد داریم به بررسی تاثیر ماساژ در منزل روی بهبود علائم سکته مغزی بپردازیم. پس در ادامه محتوا ما را همراهی کنید.

بررسی روش های درمانی فیزیوتراپی و خدمات ماساژ برای سکته مغزی

فیزیوتراپی و ماساژ در منزل می تواند در بهبود علائم پس از سکته مغزی به بیمار کمک کند. در واقع پس از بروز سکته مغزی یک تایم طلایی وجود دارد. در این تایم که معمولا تا ۴ ساعت پس از وقوع سکته برآورد شده است، باید عملیات احیا و بهبود بیمار صورت گیرد. هر چه این تایم افزایش پیدا کند، ممکن است بیمار دچار مرگ شود و یا اتفاقات جسمی جبران ناپذیری برای او رخ دهد. همانطور که در بخش قبل بررسی کردیم، این عوارض معمولا به صورت لمس شدن بخشی از بدن در افراد بروز می کند. لمس شدن یک سمت دست، پا و… ممکن است طی سکته مغزی اتفاق بیفتد.

ماساژ در منزل

پس از قطعی شدن علائم سکته مغزی، پزشک متخصص معمولا چند جلسه فیزیوتراپی و ماساژ در منزل برای بیمار تجویز می کند. همانطور که می دانید، فیزیوتراپی بیشتر برای ایرادات تحرکی حاصل از آسیب دیدگی عضلات مورد استفاده قرار می گیرد. اما آسیبی که به عضلات حرکتی بدن، پس از سکته مغزی وارد می شود در اثر مشکلاتی است که برای مغز پیش می آید. به همین دلیل ممکن است فیزیوتراپی و ماساژ نتوانند در مدت کوتاه، تاثیر زیادی روی این افراد داشته باشند. اما با استفاده مداوم از ماساژ درمانی و فیزیوتراپی می توان تا حدودی آن را بهبود داد.

دلایل ارائه خدمات ماساژ در منزل برای درمان علائم سکته مغزی

همانطور که در بخش های پیش بیان کردیم، ماساژ در منزل برای درمان علائم ناشی از سکته مغزی می تواند نقش بسیار موثری ایفا کند. از آنجایی که حرکت این افراد معمولا دچار نقص در حرکت هستند، انتقال آنها به مراکز درمانی، هم برای خودشان و هم برای اطرافیان، کاری سخت است. در واقع هم ممکن است بیمار حین انتقال به بیمارستان متحمل رنج و زحمت بسیاری شود و هم ممکن است اطرافیان بیمار مجبور به صرف هزینه و زحمت زیاد برای این کار شوند. بنابراین بهتر است عملیات فیزیوتراپی و خدمات ماساژ در منزل انجام شود.

این روزها بسیاری از افراد برای درمان علائم ناشی از سکته مغزی، ترجیح می دهند در منزل تحت معالجه قرار گیرند. بنابراین ارائه خدمات ماساژ در منزل برای این افراد می تواند بسیار موثر باشد. این خدمات علاوه بر صرفه جویی در وقت و زحمت، باعث صرفه جویی در هزینه شما نیز خواهند شد. چرا که حمل بیمار تا مرکز درمانی معمولا به هزینه های زیادی نیاز دارد. با درمان در منزل می توان با کمترین هزینه، روند معالجه و درمان را طی کرد.

همچنین ماساژ در منزل و فیزیوتراپی، باعث می شود که بیمار در کنار خانواده خود روند درمانی را طی کند. همانطور که در جریان هستید، استرس و نا امیدی از جمله عواملی هستند که می توانند باعث ایجاد اختلال در روند درمانی بیمار شوند. درمان در کنار خانواده می تواند به بیمار کمک کند تا با امیدواری بیشتری تحت درمان قرار گیرد. لذا روند درمانی سرعت بیشتری پیدا خواهد کرد.

خدمات ماساژ

 

بررسی خدمات مجموعه تهران ماساژ برای درمان علائم سکته مغزی

مجموعه ماساژ در تهران، یکی از مجموعه هایی است که بهترین خدمات را برای درمان علائم ناشی از سکته مغزی ارائه می دهد. از آنجایی که درمان علائم ناشی از سکته مغزی، با دیگر روش های ماساژ درمانی و فیزیوتراپی اندکی متفاوت است، بهتر است تحت نظر مجموعه ای معتبر تحت درمان قرار بگیرید. گروه تهران ماساژ با بهره گیری از بهترین تجهیزات ماساژ و فیزیوتراپی در خانه، آماده خدمت رسانی به شما می باشد. این گروه دارای مجوزهای معتبر درمانی است. پرسنل شاغل در این مجموعه از مهارت و تجربه بالایی برخوردارند. در واقع این مجموعه در زمینه استخدام پرسنل با دقت و ظرافت بالایی عمل کرده است. به همین دلیل خدمت رسانی به بیمار با کیفیت بسیار بالایی انجام می شود.

مجموعه ماساژ در تهران همچنین خدمات ماساژ در منزل را نیز ارائه می دهد. امروزه، بسیاری از مجموعه های ماساژ درمانی قادر به ارائه خدمت در منزل نیستند. چرا که این مجموعه ها تجهیزات و دانش لازم برای انجام فیزیوتراپی در منزل را ندارند. اما مجموعه تهران ماساژ می تواند تمامی خدمات لازم را در منزل شما و با بهترین کیفیت به شما ارائه دهد. از طرفی خدمات این مجموعه با قیمت بسیار مناسبی به مشتری ارائه می شوند. بنابراین استقبال از این مجموعه بسیار بالا می باشد. خدمات با کیفیت، دانش و تجربه کافی، قیمت مناسب و… از جمله مزیتهای استفاده از خدمات این مجموعه می باشند. امید است مطالب ارائه شده، زمینه آشنایی شما با خدمات مجموعه ماساژ در تهران برای درمان علائم ناشی از سکته مغزی را فراهم کرده باشد.

ماساژ در تهرانطراحی سایت حرفه ای و پشتیبانی : آتریسا وب