ماساژ در منزل

علل گرفتگی عروق، مزایای ماساژ در منزل برای رفع گرفتگی عروق


علی مومنی

گرفتگی عروق چیست

گرفتگی عروق به اختلال در رگ هایی که خون اکسیژن دار و حاوی مواد مغذی (به جز شریان ریوی که خون خالی از اکسیژن را برای اکسیژن رسانی و حذف دی اکسید کربن اضافی به ریه ها می برد) را از قلب به بافت های بدن می برند.

این اختلال یک بیماری تدریجی می باشد که ممکن است از زمان کودکی شروع شده و با فرد رشد نماید.

یکی از دلایل بوجود آمدن این مسئله وجود سطح پروتئینی به نام “واکنشگر”، بیش از حد نرمال می باشد که نشانه وجود التهاب در بدن است و فرد مستعد به حملات قلبی و گرفتگی عروق می شود.

عامل دیگر، بالا رفتن سطح “تری گلیسیرید” در خون می باشد که موجب انسداد رگ های بدن به خصوص در خانم‌ها می شود.

بیماری گرفتگی عروق که به دلیل باریک شدن شریان ها بوجود می آید و این امر موجب کاهش خون رسانی به اندام ها و در نتیجه ایجاد درد در قسمت های مختلف بدن می شود.

 

 

علل گرفتگی عروق

_استعمال دخانیات

_سن بالای ۵۰ سال

_دیابت

_اضافه وزن و رژیم غذایی نامناسب

_فشار خون بالا

_کلسترول یا تری گلیسیرید بالا

_اختلالات قلبی ارثی

 

Tehran-massage.ir

۰۹۱۹۷۰۳۹۴۶۹

گرفتگی عروق

 

 

مزایای ماساژ برای گرفتگی عروق

ماساژ فرصتی مناسب برای کمک به گرفتگی عروق و کاهش درد ناشی از آن را فراهم می کند.

همه ماساژها برای بهبود گردش خون مناسب هستند اما ماساژهایی که بیشتر به بهبود گردش خون کمک می کنند عبارتند از:

_ماساژ ورزشی

_ماساژ سوئدی

_ماساژ درمانی

 

طیف وسیعی از تکنیک ها در ماساژ با هدف بهبود گردش خون استفاده می شود. تکنیک هایی که اغلب مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از:

 

افلوراژ Effleurage

متداول‌ترین تکنیک‌ مورد استفاده در ماساژ برای بهبود گردش خون و کاهش گرفتگی عروق افلوراژ (فشار دادن و تخلیه لنفاوی) می باشد.

افلوراژ یک تکنیک ماساژ ملایم است که با استفاده از دست ها و انگشتان صاف فشارهای سکته ای و هدایتگر به سمت قلب در نقاط خاص اعمال می شود این عمل گیرنده های درون بدن را تحریک می کند که باعث گشاد شدن رگ های خونی و افزایش جریان خون در رگ ها می شود. بهبود گردش خون از طریق افلوراژ به افزایش انعطاف پذیری عضلات، افزایش دامنه حرکت و کاهش محدودیت (کاهش محدودیت منجر به کاهش درد می شود) کمک می کند.

 

پیچیدن

انقباض معمولاً برای شل کردن عضلات سفت، کاهش تنش و کاهش محدودیت استفاده می شود.پیچیدن می تواند به بهبود گردش خون کمک کند. در این تکنیک قسمتی که دچار انقباض شده است با نوک انگشتان ماساژور گرفته و در جهت مخالف مرکز بدن پیچانده میشود. بهبود گردش خون از طریق پیچیدن باعث می شود ضایعات متابولیک از بدن خارج شوند و مواد مغذی به ماهیچه ها برسند.

 

تخلیه لنفاوی

گردش خون از طریق تخلیه لنفاوی نیز بهبود می یابد. تخلیه لنفاوی فرآیند اعمال فشار رو به بالا در امتداد عضلات به منظور تخلیه ضایعات متابولیک به سمت غدد و جریان لنفاوی است. اغلب در اطراف محل آسیب تورم رخ می دهد و جریان لنف را مسدود می سازد. ماساژ باعث تحریک سیستم لنفاوی و در نتیجه باعث تسریع جریان لنفاوی، دفع مایعات و سموم اضافی و کاهش درد و تورم می شود.

 

جهت دریافت وقت برای خدمات ماساژ در تهران و خدمات ماساژ در منزل، خدمات ماساژ و ماساژ در تهران با تهران ماساژ تماس بگیرید

 طراحی سایت حرفه ای و پشتیبانی : آتریسا وب