ماساژ در منزل

فواید فیزیوتراپی و ماساژ در منزل را بهتر بشناسید


علی مومنی

بررسی کیفیت انجام فیزیوتراپی و ماساژ در منزل

فیزیوتراپی و ماساژ در منزل، از جمله روش هایی هستند که برای درمان دردهای جسمی و یا ناتوانی های حرکتی مورد استفاده قرار می گیرند. بسیاری از افراد تصور می کنند، انجام عملیات ماساژ و فیزیوتراپی در منزل، ممکن است دارای کیفیت بالایی نباشد. به همین دلیل ترجیح می دهند برای درمان به مراکز شلوغ ماساژ درمانی مراجعه کنند. مراجعه به مراکز فیزیوتراپی و ماساژ درمانی برای بیمار بسیار سخت است. زیرا فردی که نیاز به چنین درمانی دارد، حتما از ناراحتی جسمی شدیدی رنج می برد. از طرفی خانواده بیمار نیز برای رساندن بیمار به مراکز درمانی رنج و هزینه زیادی متحمل خواهند شد.

لازم است بدانید، انجام فیزیوتراپی و ماساژ در منزل نه تنها دارای کیفیت بالایی است، بلکه مزیت های دیگری نیز برای شما به همراه دارد. در واقع در عملیات فیزیوتراپی در منزل، تمامی تجهیزات لازم به محل منتقل می شوند و بیمار با استفاده از تجهیزات مناسب در خانه خود، تحت درمان قرار می گیرد. در این محتوا قصد داریم به بررسی دلایل و فواید استفاده از فیزیوتراپی و ماساژ در منزل بپردازیم. پس ما را تا پایان محتوا همراهی کنید.

بررسی فواید فیزیوتراپی و ماساژ در منزل

حال که با کیفیت فیزیوتراپی و ماساژ در منزل آشنا شدیم، بهتر است فواید آن را نیز مورد بررسی قرار دهیم. در این بخش از محتوا قصد داریم مهمترین فواید استفاده خانگی از خدمات فیزیوتراپی و ماساژ را برای شما شرح دهیم. این مزیت ها شامل موارد زیر می باشند.

  • فیزیوتراپی و ماساژ در منزل باعث کاهش تنش عصبی و استرس بیمار خواهد شد. همانطور که می دانید، مراکز درمانی مملو از بیمارانی هستند که دردهای مختلفی دارند. مراجعه به چنین مراکزی می تواند روحیه بیمار را تضعیف کرده و سرعت درمان او را با کاهش مواجه کند. اما درمان در خانه و در کنار خانواده، روحیه بیمار را افزایش داده و باعث تسریع روند درمان خواهد شد.
  • انجام خدمات ماساژ و فیزیوتراپی در منزل معمولا جهت راحتی بیمار و خانواده او صورت می گیرد. قاعدتا برای بیمار سخت است هفته ای چند مرتبه، به مراکز درمانی مراجعه کرده و تحت درمان قرار گیرد. حتی خانواده او نیز از لحاظ زحمت و هزینه رفت و آمد دچار زحمت خواهند شد. انجام این خدمات در منزل می تواند از ایجاد زحمت و رنج برای بیمار و خانواده اش جلوگیری کند.
  • ماساژ در منزل به همراه فیزیوتراپی، در ایمنی بهداشتی بالاتری انجام می شود. با وجود شیوع گسترده بیماری کرونا، مراجعه به مراکز شلوغ درمانی کاری ریسک پذیر است. اما انجام این اعمال در خانه بیمار، سطح ایمنی و بهداشت بالاتری خواهد داشت.

خدمات ماساژ در منزل

 

در چه مواقعی می توان از فیزیوتراپی و ماساژ در منزل استفاده کرد؟

به طور کلی می توان گفت در هر شرایطی می توان از خدمات فیزیوتراپی و ماساژ در منزل استفاده کرد. اما در بعضی شرایط خاص استفاده از این قابلیت در اولویت است. این شرایط عبارتند از:

  1. زمانی که بیمار دچار ناتوانی حرکتی باشد. معمولا این گونه ناتوانی ها در اثر آسیب به نخاع، سکته مغزی و… حاصل می شوند. در چنین شرایطی حرکت دادن بیمار بدون نظارت پزشک و فرد متخصص کاری خطرناک است. پس در این مواقع لازم است فیزیوتراپی و ماساژ در منزل بیمار انجام شود.
  2. زمانی که بیمار درد شدیدی در قسمت های حساس بدن خود حس می کند نیز بهتر است از ماساژ در منزل استفاده شود. در این مواقع معمولا حرکت کردن بیمار، باعث ایجاد فشار بیشتر روی عضلات و مفاصل او شده و درد او را افزایش می دهند.
  3. بعضی خانم های باردار نیز نیاز به فیزیوتراپی و ماساژ در منزل دارند. از آنجایی که شرایط خانم های باردار برای منتظر ماندن طولانی مدت در مراکز درمانی مناسب نیست، بهتر است اعمال فیزیوتراپی و ماساژ را در منزل انجام دهند.
  4. افراد مسن نیز بهتر است در منزل از خدمات ماساژ و فیزیوتراپی استفاده کنند. همانطور که می دانید توان افراد مسن برای حرکت کم است. از طرفی این افراد انرژی کافی برای انتظار طولانی مدت در مطب ها و مراکز درمانی را ندارند. پس بهتر است در خانه تحت درمان قرار گیرند.

بنابراین شما در هر زمانی می توانید از خدمات ماساژ و فیزیوتراپی در منزل استفاده کنید. اما بعضی افراد شرایط ویژه ای دارند که ملزم به استفاده از این خدمات در خانه هستند. بیمارهایی دچار نقص حرکتی، افراد مسن و بانوان باردار از مهمترین افرادی هستند که حتما باید در خانه تحت مداوا قرار گیرند.

شرایط تیم ارائه خدمات فیزیوتراپی و ماساژ در خانه

یک تیم ارائه دهنده خدمات ماساژ در منزل و فیزیوتراپی، باید دارای شرایطی خاص باشد. اولین مسئله، اعتبار آن مجموعه است. از آنجایی که فیزیوتراپی و ماساژ درمانی از حساس ترین مشاغل پزشکی محسوب می شوند، تیم مورد نظر شما باید حتما توانایی لازم برای انجام کار را داشته باشد. تیم های معتبر دارای گواهی و پروانه از نهاد های قانونی مربوطه می باشند. پس برای شروع کار حتما به یک مجموعه معتبر اعتماد کنید.

ماساژ در خانه

مسئله دوم، سابقه و تجربه گروه انجام ماساژ در منزل است. ماساژ درمانی شغلی است که علاوه بر دانش تئوری، نیاز به تجربه عملی بالایی دارد. پس بهتر است برای درمان حتما به گروه هایی با سوابق درخشان مراجعه کنید. تجربه و تخصص افراد شاغل در مجموعه باید حتما مورد بررسی قرار گیرد. فردی که خدمات فیزیوتراپی و ماساژ را انجام می دهد باید حتما دارای تحصیلات مرتبط و سابقه کافی باشد. تجهیزات تیم نیز باید در سطح پیشرفته ای باشند.

یکی از تیم های تخصصی ارائه دهنده خدمات ماساژ در تهران، گروه تهران ماساژ است. این گروه، مورد تایید نهاد های قانونی است و تحت نظارت آنها به فعالیت مشغول است. همچنین سابقه مجموعه و اعضای شاغل در آن نیز بسیار درخشان است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این گروه و استفاده از خدمات آنها می توانید به آدرس اینترنتی https://tehran-massage.ir مراجعه کنید.

خلاصه و جمع بندی

استفاده از فیزیوتراپی و ماساژ در منزل برای بعضی از افراد ضروری است. افراد مسن، بیماران دچار نقص حرکتی، خانم های باردار و… از جمله افرادی هستند که حتما باید در خانه تحت درمان قرار گیرند. انجام ماساژ و فیزیوتراپی در خانه می تواند در کنار کمک به درمان بیمار، میزان استرس و تنش عصبی او را بکاهد. برای استفاده از خدمات ماساژ باید حتما به مجموعه های معتبر و با سابقه عالی در این زمینه مراجعه کنید و از خدمات آنها برای درمان استفاده کنید.

ماساژ در محلطراحی سایت حرفه ای و پشتیبانی : آتریسا وب