ماساژ در منزل

فواید ماساژ در منزل تایلندی چیست؟


علی مومنی

 ماساژ تایلندی چیست؟

 

ماساژ تایلندی نوعی ماساژ  از زمان های بسیار قدیم است که تقریبا ۲۵۰۰ سال پیش توسط راهبه های بودایی در تایلند ابداع شده است. ماساژ تایلندی نوعی ماساژ است که در آن کشش غیرفعال و فشار ملایم در امتداد خطوط انرژی بدن برای بالا رفتن قدرت انعطاف پذیری، کاهش درد و تنش در ماهیچه ها و مفاصل و تعادل سیستم های انرژی بدن اعمال می شود.

ماساژ در منزل تایلندی چگونه اعمال می شود؟

ماساژ تایلندی با تکنیک فشرده سازی و ماساژ با حرکات فشاری موزون به سمت بافت های عضلانی دست یا انگشتان اعمال می شود. ماساژ تایلندی معمولاً روی یک تشک  که بر روی زمین قرار دارد، انجام می‌شود و مشتری لباس‌های راحتی مانند لباس یوگا می‌پوشد.

 

ماساژور نیز در حین اعمال بر روی تشک است و بدون هیچ اقدامی بدن شما را به مکان ها و موقعیت های مختلف حرکت می دهد. به همین دلیل است که گاهی اوقات به آن “یوگای مرد تنبل” می گویند. ماساژ تایلندی می تواند آرامش بخش و انرژی زا باشد، بنابراین اگر می خواهید بعد از ماساژ فعال باشید، ماساژ u بهترین انتخاب ماساژ است.

درمانگر تایلندی از انواع توالی های تکنیکی  ماساژ تایلندی بر روی مراجعین استفاده می کند که یا رو به بالا یا رو به پایین، یا نشسته در کنار آنها. تماس بدنی دائمی بین درمانگر و مشتری وجود دارد، اما به جای مالش ماهیچه ها، بدن فشرده،کشیده ، و تاب می خورد.

ماساژ در منزل تایلندی ترجیح داده می شود؟

هسته اصلی تئوری ماساژ در منزل تایلندی بر ادغام ذهن، بدن و روح تمرکز دارد و درمانگران به دنبال برقراری ارتباط با مشتریان خود از طریق آنچه اغلب به عنوان رقص درمانی از آن یاد میشود، هستند. برخلاف ماساژ سوئدی، فرد مجبور نیست لباس خود را در بیاورد، از محصولات روغنی و غیره استفاده نمی شود و اعمال آن کاملا با حرکات درمانگر روی تشک روی زمین انجام می شود.

یکی از دلایل ترجیح ماساژ تایلندی این است که ماساژ درمانگران می توانند لباس های سنتی و کاملاً پوشیده بپوشند. کاملا بدون روغن است. از نظر فنی و عملکردی، ماساژ تایلندی بر روی تشک اعمال می شود.

 

 

 

 

ماساژ در منزل تایلندی

 

 

فواید ماساژ تایلندی چیست؟

 

ماساژ تایلندی گردش خون شما را افزایش می دهد که بافت های شما را با مواد مغذی و اکسیژن تغذیه می کند. این به نوبه خود به بدن شما کمک می کند تا از شر دی اکسید کربن، سموم و محصولات جانبی متابولیک خلاص شود. این به بدن شما کمک می کند تا با معکوس کردن روند پیری کارآمدتر باشد.

 

ماساژ تایلندی اغلب برای تسکین استرس و افزایش مقاومت در برابر مشکلات سلامتی مرتبط با ناراحتی و استرس استفاده می شود. همچنین برای افزایش انرژی و انعطاف پذیری شناخته شده است. گفته می شود که ماساژ تایلندی به طور خاص برای بسیاری از مشکلات سلامتی مفید بوده و آنها را  بهبود می بخشد.

 

فواید تسکین ماساژ در منزل تایلندی

  • تسکین سردرد
  • کاهش انواع کمردرد
  • تسکین درد و اسپاسم عضلانی و همچنین سفتی و درد مفاصل
  • افزایش انعطاف پذیری و دامنه حرکتی تحریک
  • گردش خون و تخلیه لنفاوی
  • افزایش انرژی
  • آرام کردن سیستم عصبی

 

 

 

 

تکنیک های ماساژ که می توانید در خانه استفاده کنید چیست؟ 

 

سه تکنیک اساسی که می توانید ماساژ در منزل تایلندی را به تنهایی امتحان کنید به شرح زیر است:

 

  1. تکنیک کشش پا:

کمی جلوی سمت چپ خود بنشینید و پای راست خود را ضربدری کنید (در صورت نیاز روی یک پتوی تا شده برای حمایت از ستون فقرات بنشینید). شست راست خود را روی وسط کف پای راست خود قرار دهید.

هنگام فشار دادن به پا، به سادگی به جلو خم شوید تا وزن و گرانش بدن شما احساس فشار را ایجاد کند.

 

  1. تکنیک ماساژ سر:

در حالی که نشسته اید ، هر دو دست را جلوی صورت خود قرار دهید. سه انگشت هر دست (انگشت اشاره، وسط، انگشت حلقه) را فشار دهید همانطور که درست بالای ابروها فشار می دهید، انگشتان خود را از پیشانی به سمت تاج سرتان بلغزانید، سپس از پشت سر به پایین بلغزانید و رها کنید.

 

  1. تکنیک ماساژ پیشانی و گردن:

دستان خود را روی ابروهای خود قرار دهید به طوری که آرنج ها به سمت پایین باشد. دست‌هایتان را به سمت مرکز پیشانی‌تان بلغزانید، سپس آن‌ها را طوری بچرخانید که آرنج‌ها به سمت بیرون بروند. دستان خود را در امتداد پیشانی به طرفین شقیقه ها بکشید. سپس دستان خود را به سمت پایین گردن خود بلغزانید.

ماساژ در تهران

 

 

ماساژ در منزل تایلندطراحی سایت حرفه ای و پشتیبانی : آتریسا وب