ماساژ در منزل

فواید ماساژ


hamidra

اگر هرگز ماساژ را امتحان نکرده اید، در مورد فواید سلامتی احتمالی آن و آنچه در طول جلسه ماساژ درمانی باید انتظار داشته باشید، بیاموزید.

ماساژ در گذشته فقط از طریق اسپاهای مجلل و کلوپ های سلامت مجلل در دسترس بود اما امروزه ماساژ درمانی در خانه، محل کار، کلینیک ها، بیمارستان ها و حتی فرودگاه ها ارائه می شود.

 

 

فواید ماساژ

ماساژ به طور کلی بخشی از علم پزشکی در نظر گرفته می شود که به طور فزاینده ای همراه با درمان استاندارد برای طیف گسترده ای از شرایط و موقعیت های پزشکی ارائه می شود.

فواید ماساژ می تواند شامل موارد زیر باشد:

_کاهش استرس و افزایش آرامش

_کاهش درد و درد و تنش عضلانی

_بهبود گردش خون، انرژی و هوشیاری

_کاهش ضربان قلب و فشار خون

_بهبود عملکرد سیستم ایمنی

_اختلالات گوارشی

_فیبرومیالژیا ( یک نوع بیماری رماتیسمی)

_سردرد

_بی خوابی مرتبط با استرس

_کمر درد

_سندرم درد میوفاسیال (نوعی اختلال درد مزمن)

_درد عصب

_کشیدگی یا آسیب بافت نرم

_آسیب های ورزشی

_درد مفصل گیجگاهی_فکی

_درد بالای کمر و گردن

علاوه بر فواید ماساژ برای شرایط یا بیماری های خاص، برخی از افراد از ماساژ لذت می برند زیرا اغلب باعث ایجاد احساس رفاه و راحتی می شود.

 

آنچه می توانید از ماساژ انتظار داشته باشید

برای ماساژ نیازی به آمادگی خاصی ندارید. قبل از شروع جلسه ماساژ درمانی، ماساژدرمانگر شما باید در مورد علائم، سابقه پزشکی شما و آنچه انتظار دارید از ماساژ نتیجه بگیرید سؤال کند. ماساژدرمانگر شما باید نوع ماساژ، فواید ماساژ مورد نظر و تکنیک هایی را که استفاده می کند توضیح دهد.

در یک جلسه ماساژ درمانی معمولی، لباس‌هایتان را در می‌آورید یا لباس‌های گشاد می‌پوشید. فقط تا جایی لباس‌هایتان را درآورید که دوست دارید و راحت هستید.

شما معمولا روی یک تخت دراز می کشید و خود را با یک ملحفه می پوشانید. ماساژدرمانگر شما وقتی قبل از ماساژ لباس را در می‌آورید و بعد از آن لباس می‌پوشید، اتاق را ترک می‌کند.

اگر دوست دارید در منزل خود این لذت یا درمان را تجربه کنید می توانید از خدمات ماساژ در منزل بهره مند شوید، این هم یکی از فواید ماساژ است که جا و مکان خاصی نیاز ندارد.

همچنین می توانید در حالی که روی صندلی نشسته اید، با لباس کامل خدمات ماساژ دریافت کنید.

ماساژدرمانگر شما باید ارزیابی بدن را از طریق لمس انجام دهد، تا نواحی که دارای درد یا دچار تنش هستند را پیدا کرده و تعیین کند چه مقدار فشار باید اعمال کند.

ماساژ درمانگر شما ممکن است از روغن یا لوسیون های مخصوص ماساژ برای کاهش اصطکاک پوست استفاده کند. اگر به هر نوع ماده ای حساسیت دارید، به ماسور خود حتما بگویید.

یک جلسه ماساژ، بسته به نوع ماساژ و زمان شما، ممکن است از ۱۰ تا ۹۰ دقیقه طول بکشد. مهم نیست که چه نوع ماساژی را انتخاب می کنید، باید در حین و بعد از ماساژ احساس آرامش خالص داشته باشید. در طول ماساژ به طور معمول نفس بکشید.

ماساژدرمانگر شما ممکن است در حین ماساژ شما موسیقی پخش کند یا با شما صحبت کند، اما اگر سکوت را ترجیح می دهید می توانید به او بگویید.

اگر یک ماساژور بیش از حد فشار می آورد، از او فشار کمتری بخواهید. گاهی ممکن است نقاط حساسی در عضلات خود داشته باشید که شبیه گره و یا اسپاسم می باشد. در حالی که ماساژور شما در حال رفع آن می باشد، ممکن است برای شما بیش از حد تحمل دردناک باشد، اگر درد غیر قابل تحمل بود به درمانگر خود بگویید.

 

Tehran-Massageتهران ماساژ

خدمات ماساژ در تهران

ماساژ در منزل

۰۹۱۹۷۰۳۹۴۶۹طراحی سایت حرفه ای و پشتیبانی : آتریسا وب