ماساژ در منزل

فیزیوتراپی لگن و ماساژ در منزل


علی مومنی

بررسی تاثیر ماساژ در منزل بر درمان دردهای لگن

شاید برایتان جالب باشد بدانید که ماساژ در منزل می تواند دردهای لگنی شما را به طور جدی کاهش دهد. دردهای لگنی معمولا در اثر مسائل مختلفی به وجود می آیند. نشستن طولانی مدت و به شیوه ای نادرست، انجام کارهای سنگین و ایجاد فشار روی کمر و لگن و… می توانند از مهمترین عوامل بروز دردهای لگنی باشند.

همچنین ماساژ در منزل می تواند دردهای ناشی از ضربه دیدن لگن، در رفتگی آن و یا کشیدگی عضلات مربوط به این ناحیه را درمان کند. وقتی برای دردهای لگنی به پزشک مراجعه می کنید، احتمالا برای شما چند جلسه فیزیوتراپی و چندین نوع دارو تجویز می کند. معمولا داروهای تجویز شده جنبه مسکن و آرام بخش دارند و برای تسکین درد شما تجویز می شوند. لازم است بدانید استفاده از ماساژ در کنار فیزیوتراپی، می تواند روند درمان شما را تسریع کند. در صورت استفاده از ماساژ درمانی، نیاز به مصرف داروهای آرام بخش در شما کاهش می یابد. همانطور که می دانید، مصرف داروهای شیمیایی ممکن است در درازمدت اثرات مخربی روی سلامتی شما به جای بگذارد. پس بهتر است با انجام روش هایی مانند ترکیب ماساژ و فیزیوتراپی، استفاده از دارو را کاهش دهید. در این محتوا قصد داریم به بررسی تاثیر ماساژ در منزل روی دردهای لگنی بپردازیم. پس در ادامه ما را همراهی کنید.

ماساژ در منزل

معرفی شایع ترین دردهای لگنی و بررسی علل وقوع آنها

حال که با تاثیر ماساژ در منزل بر درمان دردهای لگنی آشنا شدیم، بهتر است شایع ترین علل بروز درد در لگن را نیز بررسی کنیم. همانطور که در ابتدا ذکر شد، بروز درد در ناحیه لگن می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. در ادامه به معرفی شایع ترین علل بروز دردهای لگنی خواهیم پرداخت.

  • در رفتگی لگن: ماساژ در منزل می تواند تاثیر بسیار خوبی روی کاهش درد در رفتگی لگن داشته باشد. در رفتگی لگن، در واقع به جابجا شدن بخشی از استخوان های لگن گفته می شود. این عارضه معمولا درد بسیاری به همراه دارد و ممکن است در اثر تصادف، ضربه، افتادن و… اتفاق بیفتد.
  • کشیدگی عضلات لگن: خدمات ماساژ می تواند به درمان دردهای ناشی از کشیدگی لگن نیز کمک کند. کشیدگی عضلات لگن معمولا در اثر گرم نکردن قبل از ورزش حاصل می شود. البته این نوع اسپاسم ها ممکن است دلایل دیگری نیز داشته باشند.
  • بورسیت: در مجاورت مفاصل کیسه هایی وجود دارند که پر از مایع هستند و هنگام وارد شدن ضربه به مفصل از آسیب دیدن آن جلوگیری می کنند. بورسیت، در اثر آسیب دیدگی این کیسه ها ایجاد می شود و معمولا با درد شدیدی همراه است. این درد در دو طرف لگن احساس می شود.
  • آرتروز: شاید برایتان جالب باشد بدانید که ماساژ در منزل می تواند دردهای آرتروزی را نیز تسکین دهد. آرتروز از بیماری هایی است که باعث فشار به عضلات لگن نیز می شود. این بیماری معمولا درد شدیدی در نواحی مختلف بدن از جمله لگن، ایجاد می کند.
  • سیاتیک: بروز سیاتیک نیز می تواند باعث ایجاد درد در ناحیه لگن شود. همانطور که می دانید عصب سیاتیک به عنوان طولانی ترین عصب بدن، از لگن تا نقاط انتهایی پا امتداد دارد. بنابراین بروز اختلال در این عصب می تواند باعث درد در لگن شود.
  • خدمات ماساژ

درمان دردهای لگنی با فیزیوتراپی و ماساژ در منزل

ماساژ در منزل می تواند تا حد زیادی به تسکین دردهای ناحیه لگن کمک کند. در قسمت قبل بررسی کردیم که منشا دردهای لگنی از چه مواردی می باشد. لازم به ذکر است، تمامی عواملی که ذکر شد، توانایی درمان با فیزیوتراپی و ماساژ را دارند. تعداد جلسات فیزیوتراپی برای هریک از این مشکلات متفاوت است. برای مثال درمان در رفتگی لگن به وسیله ماساژ و فیزیوتراپی ممکن است ۲ تا ۳ ماه طول بکشد. اما اسپاسم ها و کشیدگی های عضله تنها با چند جلسه فیزیوتراپی و ماساژ درمان می شوند.

از مزیت های انجام فیزیوتراپی و ماساژ در منزل برای درمان دردهای لگنی، می توان به راحتی بیشتر فرد در منزل اشاره کرد. از طرفی مراکز ماساژ درمانی معمولا شلوغ هستند و با طیف گسترده ای از افراد مواجه اند. در دوره شیوع کرونا، مراجعه به مراکز شلوغ می تواند خطرناک باشد. اما ارائه خدمات ماساژ در منزل باعث می شود که با خیال راحت و بدون نگرانی، تحت درمان قرار گیرید. از طرفی زحمت رفت و آمد شما نیز کاهش می یابد و وقت خود را صرف طی کردن مسیرهای طولانی نخواهید کرد. در واقع شما با استفاده از خدمات ماساژ در منزل می توانید در کوتاهترین مدت و با مناسب ترین هزینه در خانه خود تحت درمان باشید.

نکات لازم حین ماساژ در منزل برای درمان بیماری های لگن

برای انجام ماساژ در منزل لازم است به نکاتی توجه کنید. وقتی برای دردهای جسمی، نظیر درد لگن قصد انجام ماساژ را دارید، لازم است حتما به افراد متخصص در این امر مراجعه کنید. یک فرد متخصص در ماساژ کسی است که ابتدا از نوع درد، مشکل شما را تشخیص دهد و سپس به درمان آن بپردازد. متاسفانه بسیاری از افراد صرفا به دلیل هزینه کمتر، به افراد غیر متخصص مراجعه می کنند. این مسئله ممکن است خطراتی جدی برای شما به همراه داشته باشد. چرا که حین ماساژ، ماساژور به صورت مستقیم با بدن شما ارتباط دارد. در صورتی که این فرد در کار خود توانایی لازم را نداشته باشد، نه تنها به رفع مشکل شما کمک نخواهد کرد بلکه باعث شدیدتر شدن مشکل نیز خواهد شد.

یکی از تیم هایی که عملیات ماساژ در تهران را در بالاترین کیفیت انجام می دهد، تیم تهران ماساژ است. تمامی ماساژورهای شاغل در این مجموعه تجربه و توانایی فوق العاده ای در عرصه ماساژ درمانی دارند. به همین خاطر بسیاری از افراد برای درمان دردهای خود به این مرکز مراجعه می کنند. از دیگر خدمات این مجموعه می توان به ارائه خدمات ماساژ در منزل اشاره کرد. برای آگاهی از دیگر خدمات این مجموعه می توانید به آدرس اینترنتی https://tehran-massage.ir مراجعه نمایید.

ماساژ در تهران

خلاصه و جمع بندی

ماساژ در منزل و فیزیوتراپی در کنار هم می توانند به کاهش دردهای جسمی شما نظیر درد لگن، کمک کنند. درد لگن ممکن است ناشی از در رفتگی لگن، اسپاسم عضلات، بورسیت، آرتروز، سیاتیک و… باشد. تمامی این دردها با کمک ماساژ، قابلیت درمان دارند. البته برای درمان چنین دردهایی باید حتما به افراد متخصص در امر ماساژ مراجعه کنید.طراحی سایت حرفه ای و پشتیبانی : آتریسا وب