ماساژ در منزل

قدرت شفا بخش ماساژ در منزل بهراه لمس


علی مومنی

مقدمه ماساژ در منزل لمسی 

قدرت لامسه را می توان به روش های گوناگون از قرار دادن ساده دست روی شانه ها برای تسکین تا تکنیک های ویژه نظیر ماساژ در منزل، آروما تراپی، شایتسوو رفلکسولوژی، به نمایش گذاشت که در همه این موارد لمس عامل مهمی محسوب می شود. با استفاده از چنین شیوه های لمسی درمانی می توان روند درمان بیماری های مختلف نظیر سرماخوردگی، فشار خون نامنظم، اختلالات قاعدگی و تنش را سرعت بخشید. شیوه های لمسی- درمانی به دو طریق اجراء می شوند. روش مستقیم که در طی آن با لمس قسمت های خاص بدن، آن ها را تحریک و باعث باز شدن مجاری انرژی در همان قسمت ها می شوند. و روش غیر مستقیم که در طی آن سطح کلی انرژی مثبت و سازنده بدن افزایش یافته و کل اجزای بدن تحت تأثیر قرار می گیرد. مهم این نیست که از کدام یک از روش های مذکور استفاده می کنید، زیرا هر کدام یک از آن ها می تواند مؤثر و لذت بخش باشند. در صورتی که تمایل به درمان خود، دوست و یا خانواده خود دارید از این روش کمک بگیرید، مطالب ارائه شده در این کتاب برای کسانی که میخواهند ماساژ در منزل بگیرند بسیار مفید خواهد بود.

قدرت شفا بخش لمس ماساژ در منزل

ما از طریق لمس می توانیم حرارت، زبری یا نرمی بافت را حس و ارتباط نزدیک تری با افراد برقرار کنیم. این کتاب به ما می آموزد که چطور حس های نظیر رها سازی، اعتماد به نفس و آرامش را به دیگران منتقل کنیم. همچنین با خواندن این کتاب روش های از بین بردن علائم و بیماری های چون سردرد، سوء هاضمه، سرما خوردگی و استرس را فرا خواهیم گرفت. متأسفانه در بسیاری از جوامع مدرن به ویژه غربی، حس نیاز به لمس شدن، که از حیاتی ترین و اساسی ترین نیاز های بشر است، نادیده گرفته شود.

دیدگاه تمامی درمان هایی که به نوعی از حس لامسه استفاده می کنند، دیدگاهی کل نگر است به این معنا که درمانگر فرد را به صورت یکپارچه در نظر می گیرد و روشی را بر می گزیند که در آن هر دو جنبه فیزیولوژی و روانی لحاظ شده باشد. افرادی که از شیوه طب کل نگر پیروی می کنند، جسم، ذهن و روح را جدای از هم نمی دانند و معتقدند که در درمان، نباید از ارتباط این سه وجه غافل بود، به طور مثال علائم درد ممکن است در یک بخش پدیدار شود در حالی که منشأ آن در قسمت دیگری از بدن بوده و یا اصولاً منشأ آن روانی است.

نکته قابل ملاحظه آن که، لازم نیست حتماً دچار بیماری خاصی باشید تا از این نوع روش استفاده شود. زیرا این روش پیشگیری کننده بوده و می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت و بدن را در مقابل بیماری های عفونی احتمالی، بیمه کند. این نیروی شفا بخش، سطح سلامت بدن را ارتقاء داده، جریان خون را بهبود می بخشد و هر فرد را، با توجه به شرایط و نیاز های خود، تحریک و یا آرام می سازد. نیروی شفا بخشی لامسه می توان برای طیف وسیعی از بیماری ها مؤثر باشد که می توان به فشار خون بالا، شوک، میگرن، گرفتگی عضلانی، اختلالات قاعدگی، بی خوابی، مشکلات تناسلی و علائم معمول سرما خوردگی اشاره کرد.

استرس، یک حقیقت همیشه حاضر در قرن بیست و یکم است که می توان با استفاده از نیروی لامسه درمان کرد. اگر چه استرس تا حدی برای انگیزه و پیشرفت ضروری است، اما وجود میزان زیاد و طولانی مدت آن، بدن را تحت فشار قرار داده و باعث می شود تا کل بدن در حالت آماده باش قرار گیرد. بدین معنی که بدن به طور مداوم در حالتی تدافعی و تهاجمی قرار می گیرد. در این شرایط، تعادل حیاتی بدن کاملاً دچار آشفتگی می شود. تشخیص این نوع استرس و منشأ آن در این مرحله بسیار مهم است و باید برای از بین بردن آن اقدام کرد. بهترین روش برای کاهش استرس و رسیدن به تعادل جسمی و روانی، روشی است که در آن از نیروی شفا بخش لامسه استفاده می شود.

ماساژ در منزل

ماساژ در منزل یکی از مؤثرترین روش هایی است که قدرت لمس کردن را نشان می دهد. قابل توجه است که بدانیم ماساژ در منزل از مرحله جنینی زمانی که عضلات رحم منقبض می شوند تا جنین را به مجرای زایمان هدایت کنند، شروع می شود. نوزادان، کودکان و بزرگسالانی که به طور مداوم و منظم از ماساژ استفاده می کنند، از سطح سلامت فیزیکی و عاطفی بالاتری برخوردارند. ماساژ در منزل درد ها را تسکین، عضلات و خلق و خوی را آرام و نیاز اساسی انسان برای تماس بدنی برآورده می کند. در ماساژ در منزل می توان از انواع روغن که تقریباً به آسانی قابل دسترس اند، استفاده کرد. بادام شیرین، روغن هسته انگور، روغن جوانه گندم، روغن گردو و یا روغن زیتون از جمله این روغن ها هستند. در ماساژ در منزل می توان از آن ها به تنهایی و یا ترکیبی از دو یا سه روغن نیز استفاده کرد.

تکنیک های زیادی در ماساژ در منزل به کار گرفته می شود که از جمله می توان به نوازش کردن، فشار دادن، ورز دادن و حرکات دورانی اشاره کرد که در فصل مربوط به ماساژ در منزل به تفصیل شرح داده خواهد شد. هر یک از این تکنیک ها قواعد خاص خود را داشته و تأثیر منحصر به فردی بر بدن دارند. مثلاً ماساژ در منزلی که تنش گردن را کاهش می دهد، ماساژ در منزل خاصی که کمر درد و سر درد را تسکین می دهد، ماساژ در منزلی که تقویت کننده دست و پا و یا ماساژ در منزلی که نیروی جنسی را بهبود می بخشد. همه انواع ماساژ در منزل تأثیرات تحریکی و یا آرام بخشی بر فرد گیرنده و دهنده مساژ در منزل دارند. اما اگر این مسئله کافی نباشد، ماساژ در منزل متوالی ویژه ای وجود دارد که به طور اختصاصی برای کاهش استرس طراحی شده اند.

آروماتراپی ترکیبی از مزایای ماساژ در منزل با لذت ناشی از حس بویایی است. هنگام استفاده از روغن های معطر، در واقع اثر ماساژ را با رایحه روغن ها افزایش داده و آن را لذت بخش تر می کنیم. هر فردی، به رایحه خاصی علاقه مند است، رایحه ای که واکنش احساسی خاصی را در او ایجاد می کند. گونه های بسیار متفاوتی از گیاهان معطر وجود دارد که می تواند در جاهای مختلف از جمله باغ رشد کنند و یا انواع عجیب و غریب آن ها به وفور در مناطق گرمسیری یافت می شوند. این گیاهان حاوی روغن های معطر و مفید هستند که خواص گوناگون چون آرام بخش، تسکین و تحریک کننده داشته و باعث شفای جسم و ذهن می شوند. روغن های معطر شیوه های استفاده مختلفی دارند، می توان به صورت بخور آن ها را به کار گرفت و یا با افزودن آن ها به روغن پایه، تأثیر ماساژ در منزل را افزایش داد. مخلوط روغن معطر با یک روغن ماساژ در منزل پایه، درمان کاملی برای اختلالات خواب، استرس، درد و گرفتگی های عضلانی، اضطراب، قولنج و اختلالات قاعدگی است. پس از مدتی و با کسب تجربه بیشتر در این زمینه، ترکیبات بیشتر همراه با خواص منحصر به فرد تری را خواهید شناخت، و به عنوان یک درمانگر، بسته به نیاز افراد و نوع اختلال آن ها، می توانید از ترکیبات مختلف با تأثیرات خاص استفاده کنید. همچنین می توان از روغن های معطر در استحمام استفاده کرد چند قطره اسانس در وان آب تأثیر شگفت انگیزی بر جسم و روان خواهد داشت. این روغن ها در شمع های معطر نیز کاربرد دارند.

ماساژ در منزل

در فصل رایحه درمانی خواهید دید که چگونه می توان اسانس های معطر اصلی را با روغن های پایه ترکیب کرد. در این فصل دستورالعمل های لازم برای اختلالات مختلف به همراه روش استفاده از این ترکیبات، ارائه شده است. چه از طریق ماساژ در منزل و چه روش های دیگر شما به زودی قادر به تسکین و کاهش درد و بیماری های متداول خواهید بود. در بخش های انتهایی تصاویر دقیق و توضیحات کاملی در مورد گیاهانی که برای تهیه اسانس های معطر اصلی استفاده می شود به همراه اطلاعات درباره فواید درمانی هر گیاه، دانه و یا گل ارائه شده است.

شیاتسو (طب فشاری) نمونه دیگری از روش درمانی یا لمس کردن است. شیاتسو در ژاپنی به معنی ((فشار انگشتان)) است. این روش همانند طب سوزنی روی کانال های انرژی و نقاط فشار بدن متمرکز است. اما با این تفاوت که درمانگر به جای سوزن با استفاده از انگشتان به تحریک جریان انرژی می پردازد. لازم به ذکر است که هدف شیاتسو باز گردان تعادل و افزایش خود درمانی است.

در بدن ما دوازده کانال انرژی وجود دارد که هر کدام بسته به اینکه بر کدام یک از اندام های حیاتی تأثیر می     می کنند. شیاتسو از طریق فشار  (chi ) گذارند، نام گذاری شده اند. این دوازده کانال بدن را لبریز از انرژی چی

بر نقاط خاصی از بدن، باعث جریان یافتن انرژی چی در بدن می شود. این نقاط، نقاط گره یا نقاطی هستند که انرژی می تواند در آن ها مسدود شده باشد. شیاتسو تأثیر عمیق فیزیکی و روانی بر سلامتی ما دارد و ما را قادر می سازد که با استرس، سردرد، کمر درد و اختلالات گوارشی مقابله کرده و آن ها را درمان کنیم. فصل ماساژ در منزل شیاتسو، شامل دستور العمل های دقیق و مرحله به مرحله در خصوص انواع مختلفی از مشکلات است که می توان با اطمینان برای سلامتی کودکان و بزرگسالان استفاده کرد.

در فصل نهایی کتاب، تمرکز بر تکنیک های رفلکسی است. محققان در یافته اند که نقاط کلیدی خاصی در بدن و به ویژه روی پاها و نیز دست ها و یا دیگر جاها وجود دارند که هر کدام نماینده قسمتی از بدن هستند. به عبارت دیگر این نقاط، رفلکس سر و گردن، بالا تنه، ستون فقرات، سینه، شکم، لگن خاصره، اندام و ارگان های حیاتی بدن می باشند. رفلکسولوژی با ماساژ در منزل و تحریک این نقاط کلیدی عمل می کند.

در این فصل، تکنیک های پایه ای بازتاب درمانی، به طورکامل همراه با تصاویر، شرح داده شده است. رفلکسولوژی را باید قبل از شروع هر برنامه درمانی، برای آماده سازی بدن، انجام داد. این روش اثرات شگفت انگیز و آرام بخشی دارد. تنش را کاهش و کارایی سیستم گردش خون را افزایش می دهند. در این فصل جزئیات دقیقی در مورد چگونگی مقابله با تنش، کمر درد، کشیدگی مکرر عضلانی، استرس، گرفتگی، سر درد، اختلالات خواب، مشکلات ناباروری و اختلالات گوارشی داده شده است و در انتهای فصل دو جدول ارزشمند خواهید یافت که مختصات دست و پا را به تفضیل نشان می دهند و راهنمای عملی خوبی برای رفلکس درمانی محسوب می شود.

سریع ترین راه، جهت تحت تأثیر قرار دادن دیگران، لمس و بودن با آن ها است. قدرت حس لامسه از زمان های بسیار دور شناخته شده بود. تصور کنید که چگونه در طول تاریخ مردمان مشتاق لمس شفادهندگان بزرگ بودند. اگر توصیه های ارائه شده در صفحات بعدی را دنبال کنید به سرعت متوجه اثرات درمانی ماساژ در منزل لمس کردن، خواهید شد از کاهش درد تا بازسازی هماهنگی حیاتی و تعادل بدن.

درک خواهید کرد که چطور قدرت لامسه به طور مؤثری متخصص و به همان نحو بیمار را آرام و رها می سازد. از طریق درمان های توصیه شده می توایند با عمل ساده لمس کردن خود و اطرافیان را التیام داده و حس فوق العاده ای از رضایت و خرسندی را در خود و اطرافین خود به وجود آوردید.

مجموعه ماساژ در تهران آماده اراِیه خدمات ماساژ در منزل با بالاترین کیفیت ممکن میباشد.طراحی سایت حرفه ای و پشتیبانی : آتریسا وب