ماساژ در منزل

ماساژ تایلندی چیست و چه مزایایی دارد


علی مومنی

تاریخچه ماساژ تایلندی

قدمت ماساژ تایلندی مربوط به ۲۵۰۰ سال پیش بوده و بر خلاف نام آن سرآغازش از کشور هند می باشد.

این ماساژ در اصل یک هنر شفا بخش، برگرفته از طب آیوردا و سنتی چینی می باشد.

برخلاف سایر ماساژها که فرد روی تخت ماساژ دراز کشیده و یک ماسور به کمک روغن، بدن را مشت و مال و عضلات و نقاط فشار را ورز می دهد.

اما در این روش، فرد با لباس کامل روی زمین دراز می کشد.

سپس یکسری تمرینات تخصصی کششی و تقویتی که موجب افزایش گردش خون و انعطاف پذیری بیشتر برای رهایی از تنش و آرامش جسم و روح می باشد، توسط ماسور انجام میگیرد.

ماساژ تایلندی که با نام یوگای کمکی نیز شناخته شده است جریان انرژی را در سراسر بدن پخش می کند.

ماساژ تایلندی

مزایای ماساژ تایلندی چیست؟

ماساژ تایلندی می تواند به طرق متعددی برای سلامتی شما مفید باشد که بسیاری از آنها توسط مطالعات علمی پشتیبانی شده است. در ادامه به ۶ مورد کلیدی اشاره می کنیم:

۱_ اگر میگرن دارید، ماساژ تایلندی می تواند به کاهش علائم شما کمک کند و سردرد را تسکین دهد.

بر اساس مطالعات و آزمایشاتی که بر روی بیماران مبتلا به سردردهای مزمن صورت گرفت، محققان دریافتند که ماساژ تایلندی شدت سردردهای میگرنی و تنشی را کاهش می‌دهد.

۲_ماساژ تایلندی ممکن است یک وسیله موثر و غیردارویی برای کاهش کمردرد باشد.

این نوع ماساژ که شامل تحرک مفصل (تکنیک اعمال فشار)، بسته های داغ و کشش دستی به نواحی دردناک می باشد، کمردرد عضلانی سفت و دردناک در قسمت بالای کمر را کاهش می دهد.

۳_در صورت احساس درد و سفتی هنگام حرکت، ماساژ تایلندی ممکن است عملکرد مفصل شما را بهبود بخشد و درد آن را تسکین می دهد.

در مطالعه ای که بر روی ۶۰ بیمار مبتلا به استئوآرتریت زانو انجام شد، محققان دریافتند که ۳ هفته انجام این ماساژ مانند ۳ هفته مصرف ایبوپروفن باعث تسکین درد می شود.

۴_ اگر دامنه حرکتی و انعطاف‌پذیری شما بر عملکرد ورزشی شما تأثیر می‌گذارد، ماساژ تایلندی ممکن است به شما کمک کند راحت‌تر حرکت کنید و انعطاف پذیری و دامنه حرکتی را افزایش می دهد.

بر اساس گفته محققان افزایش انعطاف پذیری ممکن است به این دلیل باشد که این ماساژ توانایی بهبود جریان خون و اکسیژن رسانی به عضلات را دارد. این به نوبه خود ممکن است به کاهش درد و کاهش چسبندگی عضلانی کمک کند.

۵_ یکی از جذاب ترین جنبه های ماساژ درمانی، احساس آرامشی است که می تواند به همراه داشته باشد و اضطراب را کاهش می دهد.

ماساژ تایلندی انرژی بیشتری نسبت به سایر ماساژهای درمانی دارد و نشان داده شده است که باعث کاهش اضطراب و افزایش احساس آرامش سیستمیک می شود.

اسکن مغز افرادی که تحت درمان های ماساژ تایلندی قرار گرفته اند، نسبت به افرادی که تحت درمان های فیزیوتراپی برای شرایط مشابه قرار گرفته اند، آرامش بیشتر و اضطراب بسیار کمتری را نشان دادند.

 

۶_ ماساژ تایلندی انرژی را احیا می کند. این ماساژ شامل حرکات کل بدن است که بسیاری از آنها مانند یوگا هستند. به همین دلیل، در بسیاری از نظر سنجی های مردمی گفته شده است که در طول جلسات این ماساژ نه تنها احساس آرامش، بلکه احساس شادابی نیز می‌کنند.

شما میتوانید برای آشنایی، دریافت اطلاعات و تعیین وقت جهت هرگونه خدمات ماساژ و ماساژ در منزل از معتبرترین مرکز خدمات ماساژ در تهران با مراجعه به نشانی  Tehran-massage.irو یا از طریق تماس با شماره ۰۹۱۹۷۰۳۹۴۶۹ اقدام نمایید.طراحی سایت حرفه ای و پشتیبانی : آتریسا وب