ماساژ در منزل

ماساژ در منزل ، سبک ورزشی چیست و چه مزایایی دارد


علی مومنی

ماساژ در منزل ورزشی چیست

ماساژ ورزشی یک دستکاری سیستماتیک در بافت های نرم بدن است که بر روی عضلات خاص، مختص هر ورزش تمرکز می کند.

در ماساژ ورزشی از تکنیک های مختلفی استفاده می شود. نمونه هایی از این تکنیک ها عبارتند از: ماساژ سبک سوئدی، افلوراژ (نوازش)، پتریساژ (ورز دادن)، فشرده سازی، اصطکاک، ضربه زدن (ضربه ریتمیک)، لرزش، سر خوردن، کشش و نقاط ماشه ای.

این نوع ماساژ درمانی تاثیر برخی فعالیت ها را بر روی مفاصل خاص، گروه های عضلانی، تاندون ها، رباط ها و گروه های بافت نرم در نظر می گیرد. سبک آگاهانه ماساژ ورزشی، مزایای برخی از تکنیک‌های ماساژ را به حداکثر می‌رساند و از فعالیت بدنی بیشتر پشتیبانی می‌کند.

در ماساژ ورزشی ارزیابی اولیه به منظور ایجاد یک برنامه ماساژ درمانی آگاهانه خاص، که نیازهای مخصوص هر ورزشکار را برآورده می کند، استفاده می شود.

از این حرکات و تکنیک‌ها برای کمک به بدن ورزشکار برای دستیابی به حداکثر عملکرد و آمادگی جسمانی با کاهش احتمال آسیب یا درد و بهبودی سریع‌تر استفاده می‌شود.

 

با تهران ماساژ میتوانید خدمات ماساژ در منزل را تجربه کنید

خدمات ماساژ در تهران، ماساژ در منزل و خدمات ماساژ را با تمامی تجهیزات به خانه بیاورید.

Tehran-massage.ir

۰۹۱۹۷۰۳۹۴۶۹

ماساژ در منزل ، سبک ورزشی

 

مزایای ماساژ در منزل ، سبک ورزشی

آرامش

آرامش ممکن است اولین چیزی نباشد که هنگام فکر کردن به ماساژ ورزشی به ذهن می رسد، اما بخش فوق العاده مهمی در حفظ سلامت یک ورزشکار است. ورزشکاران از این ماساژ با کاهش قابل توجه تنش در عضلاتی که در طول تمرین یا مسابقه تحت فشار قرار گرفته یا بیش از حد کشیده شده اند، بهره مند می شوند.

این ماساژ برای ورزشکارانی که در طول سال تمرینات یا مسابقات سنگین و پر تنش دارند ، راهی برای کمک به بدن برای کنترل و کاهش استرس حین مسابقه و جلوگیری از صدمات احتمالی می باشد.

 

ریکاوری

بهبودی از یک آسیب مخرب یا فشار فیزیکی برای هر ورزشکار متفاوت است. برنامه ریکاوری خاص یک ورزشکار، به سابقه پزشکی شخصی و ورزش یا فعالیت بدنی که انجام می دهد بستگی دارد. برای مثال، آسیب فیزیکی یک بسکتبالیست و یک شناگر متفاوت خواهد بود در نتیجه، ماساژ آنها نیز متفاوت خواهد بود.

ماساژ درمانی ورزشی توانایی شناسایی و درمان ضعف های فیزیکی که می توانند تاثیر منفی بر عملکرد ورزشی داشته باشد را دارد.

 

حذف سموم

زمانیکه ماهیچه ها برای مدت طولانی درگیر هستند، اسید لاکتیک و سموم تولید شده می توانند بر بافت های خاصی تاثیر بگذارند. این افزایش اسید لاکتیک می تواند اسپاسم های دردناک و ناخوشایند در سراسر بدن ایجاد کند.

تجمع سموم می تواند توانایی ورزشی را به طور قابل توجهی کاهش دهد. ماساژ ورزشی به شل شدن فیبرهای عضلانی نواحی پرکار کمک می کند تا اسید لاکتیک را به همراه سایر سموم مشکل ساز موجود در ماهیچه ها و بافت ها از بین ببرد.

 

خواب بهتر

ماساژ درمانی ورزشی می تواند به تسهیل و عمیق تر شدن خواب کمک کند. خواب آشفته و کم کیفیت می تواند مستقیما بر عملکرد فیزیکی تاثیر منفی بگذارد. اگر مشکلات خواب به درستی برطرف نگردد، با هر ورزش یا فعالیت بدنی که انجام شود آسیب خواهید دید. استراحت کافی برای سلامت عمومی و عملکرد کلی بدن ضروری و بسیار مهم است.

 

افزایش عملکرد

ورزشکارانی که هیچ آسیب فیزیکی ندارند می توانند در ماساژهای نگهدارنده برنامه ریزی شده و منظم شرکت کنند تا به بهبود عملکرد ورزشی خود کمک کنند. ماساژ ورزشی از قسمت های خاصی از بدن که در ورزش یا فعالیت های ورزشی درگیر می شوند، پشتیبانی کرده و خطر آسیب را کاهش می دهد.

توجه و حمایت به عضلات و مفاصل از طریق ماساژ درمانی ورزشی، به طور منظم و حرفه ای می تواند تا حد زیادی به عملکرد ورزشی و رسیدن ورزشکار به هدف اصلی خود کمک کند.

 

ماساژ در منزل ، سبک ورزشی برای چه کسانی مناسب است

افراد عادی

برای بهره مندی از ماساژ ورزشی، لازم نیست که فرد صرفا «ورزشکار» باشد. هر زمان که بدن از نظر فیزیکی تحت فشار قرار می گیرد، مدیریت صحیح تاثیر فعالیت بر بدن مهم است. ماساژ درمانی ورزش به راحتی می تواند بخشی از این مدیریت صحیح باشد. توجه ویژه به بدن هنگام شروع یا تشدید فعالیت جدید، بسیار مهم است.

 

ورزشکاران آماتور

از آنجاییکه آماتورها فاقد زمان و منابع لازم برای تمرین و آموزش به روشی هستند که بیشتر حرفه ای ها انجام می دهند، مسلماً در معرض خطر آسیب های بیشتری قرار دارند.

 

ورزشکاران حرفه ای

گروهی دیگر از ورزشکاران با استعدادهای ذاتی که ورزش، حرفه و شغل آنان محسوب می شود ورزشکاران حرفه ای و یا نخبه هستند، آنها کاندیدهای اصلی برای ماساژ ورزشی برنامه ریزی شده و منظم می باشند.

ماساژ ورزشی می تواند به ورزشکاران حرفه ای کمک کند تا از صدمات و آسیب هایی که ممکن است آنها را از اهدافشان باز دارند، محافظت کند.

 

 طراحی سایت حرفه ای و پشتیبانی : آتریسا وب