ماساژ در منزل

ماساژ در منزل برای ورزشکاران…


علی مومنی

خدمات ماساژ ورزشی:

خدمات ماساژ ورزشی به حفظ فرم بدن ورزشکار کمک می کند. انجام این ماساژ بعد از ورزش به رهایی بدن از فزونی اسید لاکتیک کمک می کند. این جا به چند تکنیک پایه اشاره می کنیم.

  1. دوران بیخ ران:

ماساژ گیرنده به پشت بخوابد و پای او را به سمت بدنش تا کنید و قسمت زانو و قوزک پا را با دست هایتان نگه دارید. زانو را به سمت سینه هدایت کنید و فشار اعمال کنید تا با مقاومت رویرو شوید. در این زمان، پا را از بیخ ران بچرخانید. گام حرکتی مناسب برای ماساژ گیرنده را کشف کنید و این عمل را تکرار کنید و آرام آرام چرخش پا را با دامنه بزرگ تر انجام دهید.

  1. فشار با انگشت روی زانو:

با انگشت هایتان به دور کاسه زانو فشار وارد کنید و روی این قسمت کار کنید و دایره هایی رسم کنید. دست دیگرتان باعث جهت و مقاومت می شود. از فشار بر روی کاسه زانو اجتناب کنید. این یک تکنیک خوب برای تحریک مفصل هاست. با این وجود از انجام این حرکت روی زانوهای مشکل دار خودداری کنید.

  1. چرخش مچ ها:

دست ماساژ گیرنده را از آرنج تا کنید. در حالی که دستش را گرفته اید، یا کف دستتان فشار اعمال کنید. این یک حرکت خوب برای مفصل ها است. شما می توانید دستش را از ناحیه مچ در دو جهت بچرخانید و فشار کمی را برای افزایش تحریک مفصل وارد کنید.

  1. فشار پاها:

عضلات ماهیچه ساق پا می توانند خیبی سفت شوند. ماساژ گیرنده باید به رو بخوابد. پا را از زانو خم کند و قسمت برجستگی روی پایش را روی شانه ماساژ دهنده قرار دهد. البته ماساژ دهنده باید آزادی عمل برای دست هایش داشته باشد. روی عضلات ماهیچه ساق پا به کمک دو دست به سمت گودی زانو فشار اعمال کنید.

  1. فشار پاها:

دست هایتان را در دو طرف پای ماساژ گیرنده قرار دهید. سپس به پای ماساژ گیرنده به کمک انگشت ها و پایه دست هایتان فشار وارد کنید. بعد تاندون ها را در حالی که از یک طرف به سمت لبه پایینی پا می کشید و دیگری را به سمت بالا فشار می دهید، کشش وارد کنید. تا جایی که امکان دارد، حرکت را انجام دهید سپس جهت دست هایتان را بر عکس کنید. این عمل را تا شل شدن عضلات تکرار کنید و می بینید که خیلی نرم خواهد شد.

  1. فشار با کف دست روی شانه ها:

ماساژ گیرنده به رو بخوابد، دستش را از آرنج  تا کنید و روی شستش قرار دهید. با یک دست زیر شانه را حمایت کنید و دست دیگر را زیر استخوان کتف قرار دهید و انگشت شست و سبابه را از هم دور کنید و روی بدن سُر دهید. فشار را با کف دستتان و فضای بین انگشت شست و سبابه اعمال کنید. این حرکت برای شل کردن شانه بسیار عالی است.

  1. مالش دادن شانه ها:

دست هایتان را یکی زیر و یکی روی شانه قرار دهید. با شدت زیاد ماساژ دهید تا گردش خون تشدید شود. اطراف مفصل و قسمت انتهای بالای دست را با یک سری حرکات سریع ماساژ دهید. کف دست ها در تماس با بدن باشند. درست شبیه به گرم کردن بدن قبل از یک فعالیت فیزیکی.

 

معمولا ورزشکاران حرفه ای ماساژ را همیشه در برنامه ورزشی خود به عنوان یک مکمل برای افزایش توانایی جسمی خود قرار میدهند ، خدمات مجموعه ماساژ در تهران برای وزشکاران عزیز چه در مجموعه تهران ماساژ و یا ماساژ در منزل ورزشکاران را با بالاترین کیفیت ممکن توسط ماساژورهای حرفه ای انجام میدهد…طراحی سایت حرفه ای و پشتیبانی : آتریسا وب