ماساژ در منزل

ماساژ در منزل به همراه روغن های معطر


علی مومنی

ماساژ در منزل       
رقیق کردن مناسبه روغن‌های معطر در یک روغن پایه ماساژ می‌تواند یک روش مناسب برای خود و خانواده‌تان باشد. همیشه سعی کنید از یک حوله نرم و ضخیم برای پوشاندن نواحی که ماساژ نمی‌دهید، استفاده کنید. ضمناً مطمئن شوید که اتاق به حد کافی گرم است و در صورت نیاز از بخاری استفاده کنید. هرگز تأثیر هوای سرد و بادگیری را در ماساژ دست‌کم نگیرید.
همچنین توجه کنید، همان‌طوری که روغن‌های معطر تأثیر درمانی بسیاری دارد، اما بدلیل غلظت زیاد باید با دقت و احتیاط استفاده شوند. بنابراین تنها روغن‌های معطری را باید استفاده کنید که توسط یک متخصص برای شما تجویز شده باشد. روغن معطر را باید به‌طور رقیق‌شده، استفاده کرد. (به‌طور طبیعی یک درصد برای ماساژ و ۵ قطره در وان حمام یا برای بخور) . همچنین مراقب افرادی باشید که به نوعی مبتلا به آسم یا صرع هستند. در صورت بروز علایم نامطلوب، بلافاصله استفاده از روغن معطر را قطع کنید. یک آزمایش فوری قبل‌از هر اقدامی مشکلات احتمالی را آشکار می‌کند.

حمام‌ها و ماساژ در منزل

تصور کنید در درون آب گرم یک وان که با گل‌های زیبا، کم‌نظیر و خوش‌بو پوشیده شده، فرومی‌روید. در این شرایط تمام تنش‌های روزانه تان ناپدید خواهد شد… خب این یک واقعیت مسلم برای رایحه درمانی است. به‌نظر می‌رسد که این روغن‌ها عصاره گیاه را در درون خود دارند و بدون زحمت شما را به جنگل‌های دور صنوبر می‌برند، یا میان درختان شاداب کننده پرتغال یا حتی بازارهای جادویی فلفل مشرق‌زمین.

وقتی از روغن معطر در حمام استفاده می‌کنید، قبل‌از وارد به حمام، ۵ قطره روغن در داخل آب بریزید. روغن معطر نوارهای رنگی روی سطح آب ایجاد می‌کند که با کمک گرمای آرام‌بخش آب توسط پوست شما جذب می‌شود و همان‌طوری که در این فضای معطر تنفس می‌کنید یک تاثیر فوق‌العاده روانی و جسمی آنی در شما ایجاد می‌شود.

حمام صبح و بعدازظهر      
برای یک حمام شاداب کننده و تسلی‌ بخش در صبح ترکیبی از ۳ قطره روغن ترنج (به‌لیمو) و ۲ قطره روغن شمعدانی عطری را امتحان کنید. برای آرام‌سازی و شل کردن عضلات بعد از یک روز طولانی، ترکیبی از ۳ قطره اسطوخودوس و ۲ قطره کانانگا استفاده کنید. برای عضلات پرتنش و خسته وقتی زیاد از حد از آن‌ ها کار کشیده‌اید، در آب گرم حمام کنید که حاوی ترکیبی از ۳ قطره مرزنگوش و ۲ قطره بابونه باشد.

حمام پا و دست بهمراه ماساژ در منزل
گردش خون تا انتهایی‌ترین عضو بدن می‌تواند، به میزان زیادی تحت تأثیر میزان تنش و استرس قرار گیرد، و گرمای آب می‌تواند به‌سرعت باعث اتساع عروق خونی شود. ازآن‌جایی‌که سر همواره به میزان زیادی با خون تغذیه می‌شود، این مسئله می‌تواند تا حد زیادی در درمان میگرن‌های دردناک و سردردهای تنشی مؤثر باشد. وقتی حمام دست یا پا می‌گیرید دوسوم کاسه را پر از آب گرم، که زیاد داغ نیست، کنید. سپس به‌دقت ۳ الی ۴ قطره روغن معطر مورد علاقه تان را به آن اضافه کرده و هم بزنید.

افزایش گرما به‌هنگام خستگی و التهاب و رفع آن با ماساژ در منزل
برای دست و پاهای خسته و ملتهب از ترکیب ۲ قطره نعنا و ۲ قطره لیمو استفاده کنید. برای بهبود گردش خون از ترکیب ۲ قطره اسطوخودوس و ۲ قطره مرزنگوش استفاده کنید. این ترکیب برای کسانی که گردش خون ضعیف، دست‌وپای سرد و یا پرتنش دارند، مفید است.

ماساژ در منزل

 

بخور با ماساژ در منزل

سرماخوردگی و مشکلات سینوسی ممکن است به‌سادگی منجر به عفونت در بدن شود و ممکن است احساس احتقان کرده و نتوانیم به‌راحتی تنفس کنیم. دقیقاً مانند زمانی‌که دچار انواع تنش می‌شویم. استفاده از بخور گرم ریه‌ها را گرم و مرطوب می‌کند، و استفاده از روغن معطر کمک به باز شدن و آرام‌سازی شدن مجاری تنفسی می‌کند. کافی است یک کتری آب را بجوشانید، آب را داخل یک کاسه بریزید، روغن را اضافه کرده و عمیقاً تنفس کنید. این درمانی ساده اما بسیار مؤثر است.

خدمات ماساژ در منزل

اگر از خلط بینی رنج می‌برید و بینی شما سوزش زیادی دارد، احساس ناخوشایند به‌همراه خستگی دارید، ۳ قطره اکالیپتوس را با ۲ قطره نعناع ترکیب کرده و آن را بخور دهید. این درمانی عالی برای افرادی است که احساس گرفتگی و تنش در سینه داشته و نمی‌توانند به‌راحتی تنفس کنند. سعی کنید با استفاده از بخور ترکیبی از ۴ قطره اسطوخودوس قطره کندر مجاری تنفسی خود را باز کنید.

ماساژ در منزل

اتاق عطرآگین برای ماساژ در منزل    
رایحه درمانی کاربردهای زیادی در خانه و یا در محل کار دارد که از جمله آن می‌توان به ایجاد فضایی معطر به‌منظور تأثیر شگرف بر افراد اشاره کرد.

پات پوری با ماساژ در منزل
(قوری که در آن ترکیب برگ‌های چند گل به اضافه‌ی ادویه‌ی خوش‌بو می‌ریزند) می‌توان یک اتاق را با به جوش آوردن یک پات پوری معطر کرد. ترکیبی از گل‌ها و برگ‌هایی معطر را بدون افزودن فیکساتور یا هرچیزی دیگر در یک کاسه آب ریخته و از زیر با دمای ملایم حرارت دهید-حرارت شمع کافی است. در روش پات پوری خشک، اثر جوشاندن، زیاد نیست اما عطر قوی‌تری را در فضا ایجاد می‌کند. سعی کنید ترکیب خاص خود را داشته باشید. ۱ فنجان پر از مواد خشک با اضافه ۵/۱لیتر آب، برای پات پوری جهت بهبود مشکل خواب و عمیق کردن آن، از ۱٫۲ فنجان گل لیموترش، ۱٫۲ فنجان گل بابونه، ۱ قاشق چای‌خوری مرزنگوش و ۱ قاشق چای‌خوری گل اسطوخودوس استفاده کنید. برای ساختن یک ترکیب بسیار تسکین‌دهنده از ۱٫۲ فنجان برگ‌های لیمو و گل شاه‌پسند، ۱٫۲ فنجان گل یاسمن، ۲ قاشق چای‌خوری پوست لیمو و ۱ قاشق چایخوری تخم گیشنیز اضافه کنید.

آتشدان روغن‌های معطر  برای ماساژ در منزل
بیشتر روغن‌های معطر را می‌توان با یک آتشدان استفاده کرد. اصول اولیه آن بسیار ساده است: یک بشقاب کوچک برای نگه‌داری چند قطره روغن معطر، با یک حرارت ملایم زیر آن، معمولاً یک شمع، حرارت باید بسیار ملایم باشد تا باعث تبخیر ملایم و طولانی روغن و رایحه‌ی معطر طولانی شود. اگر می‌خواهید یک اتاق را ضدعفونی کنید، از ۳ الی ۴ قطره روغن مانند کاج، اکالیپتوس و یا سرو کوهی استفاده کنید.

ماساژ در منزل

 

اگر می‌خواهید کاملاً متمرکز باشید، ۲ قطره رزماری و یا نعنا فوق‌العاده است. درحالی‌که ۲ الی ۳ قطره کانانگا یا اسطوخودوس نتیجه معکوس داده و پس‌از یک روز خسته‌کننده، سخت و طولانی شما را کاملاً آرام می‌کند. خیلی خوب است که به مغازه‌ی عطاری که انواع متنوعی از این آتشدان ها را دارد سری بزنید یک آتشدان جالب با ظاهری جذاب را انتخاب کنید – نمونه‌های شرقی آن ظاهر و سبکی زیبا و جالب دارند. از آن‌ها حتی می‌توانید به‌عنوان هدیه استفاده کنید – یک کیت کامل آن‌ که شامل روغن معطر هم می‌باشد هدیه سال نو و جالبی است، هدیه‌ای است که شخص را به‌سرعت در دام این موضوع می‌اندازد.

کاسه آب جوش در ماساژ در منزل  
دو قطره روغن معطر را در یک کاسه آب جوش بریزید، این شیوه بسیار دل‌پذیر برای معطر کردن اتاق و خانه یا اداره می‌باشد. سعی کنید از یک کاسه جذاب و زیبا استفاده کنید و مطمئن شوید که دست هیچ کودکی به آن نمی‌رسد. از روغن معطر مورد علاقه استفاده کنید که عطر خود را به‌راحتی به این شیوه رها می‌کند. برای صبح، ترنج (به‌لیمو) ، نارنگی، یا لیمو بسیار شاداب کننده است. در طول روز ممکن است هوس رز یا یاس عمل کنید.

دیگر محصولات معطر برای ماساژ در منزل
روغن‌های معطر با تنوع زیاد اغواکننده هستند. از شمع‌های معطر گرفته تا عود ها و کاج‌های معطر، لازم است از طبیعی بودن روغن‌های معطر در این‌گونه محصولات مطمئن شوید. شاید متوجه شوید که روغن‌های تکراری که شما معمولاً از آن استفاده می‌کنید رایحه‌ی قوی را تولید می‌کنند.

ماساژ در منزلطراحی سایت حرفه ای و پشتیبانی : آتریسا وب