ماساژ در منزل

ماساژ در منزل سفت چیست و چه مزایایی دارد


علی مومنی

هزاران سال است که از ماساژ برای درمان بسیاری از بیماری ها و درد ها استفاده می شود. فرهنگ‌های باستانی از جمله هندوها، ایرانی‌ها و مصری‌ها استفاده از ماساژ را ثبت کرده اند.
ماساژها دارای اشکال یا تخصص های مختلف هستند و اغلب اوقات به دلیل شباهت های موجود، فرد در انتخاب آنها اشتباه می کند. به عنوان مثال، ماساژ سفت و ماساژ بافت عمیق را در نظر بگیرید.
هر دو ماساژ به طور گسترده ای محبوب هستند اما شایان ذکر است که درمان های ماساژ سفت و ماساژ بافت عمیق در: میزان فشار، مناطق تمرکز، تکنیک و استفاده مورد نظر متفاوت هستند.
برای هر مشتری بسیار مطلوب است که به جای نگرانی بیش از حد در مورد انتخاب ماساژ درمانی صحیح، با درمانگر مربوطه در مورد اهداف خود برای استفاده از ماساژ صحبت کند.

ماساژ سفت چیست
ماساژ سفت کاملاً برعکس ماساژ بافت عمیق است زیرا از روغن های روان کننده ها برای انجام حرکت نرم بر روی لایه های سبک و عمیق استفاده می کند.
بعلاوه در این تکنیک از ضربات کوبه ای و لرزش یا حتی کمی ورز دادن ماهیچه ها استفاده می کند تا نه تنها گردش خون و لنف را تحریک کند، بلکه بافت های پرتنش را نیز نرم و آرام می کند.
ماساژ درمانی نه تنها برای افرادی که مشکلاتی در سلامتی دارند مفید است، بلکه برای افراد دارای آمادگی جسمانی و سالم نیز توصیه می شود.
ماساژ سفت به شما کمک می کند احساس خوبی داشته باشید، چه درد داشته باشید و چه صرفاً می خواهید آرام شوید.

ماساژ سفت

مزایای ماساژ سفت
_از این تکنیک موثر برای کاهش سطح کورتیزول در بدن مانند هورمون‌های استرس و ایجاد حس لذت جامع‌تر برای مشتری است.
_علاوه بر ورز دادن و اصطکاک، ماساژ سفت از یک افلوراژ نیز تشکیل شده است که حرکتی آزادانه به سمت قلب است. به طور معمول، این روش توسط درمانگر برای آرام کردن اعصاب، گرم کردن بدن و بهبود عملکرد قلب استفاده می شود.
_در همین حال، می‌توان از ضربات اصطکاکی روی عضلات عمیق‌تر استفاده کرد، زیرا درمانگر فشار محکمی را با قرار دادن وزن خود روی صافی دست و بالشتک‌های انگشتان، بند انگشتان و شست‌ها قبل از اینکه به آرامی فشار را رها کند، اعمال می‌کند.
_تکنیک دیگری که بیشتر در ماساژ سفت استفاده می شود “تاپوتمنت” است که یک حرکت موزون سریع می باشد که نتیجه ای تحریک کننده دارد. از جمله تکنیک های تاپوتمنت، اعمال ضربات کوتاه، کوبه ای و متناوب با دست، انگشتان و کناره دست می باشد.
_ فواید فیزیکی مرتبط با این ماساژ شامل افزایش ناگهانی قدرت عضلانی و رهایی از علائم خطرناکی مانند آسم، اسپاسم عضلانی، گرفتگی عضلات، آرتریت، سندرم تونل کارپال و درد میوفاسیال است.
_علاوه بر فواید فیزیکی، یک ماساژ سفت موجب بروز احساساتی از قبیل آرامش ذهنی و افزایش مهارت تمرکز و همچنین تسکین تحریک، استرس، اضطراب و افسردگی می شود. به همین ترتیب، به تقویت طول و کیفیت خواب و احساس راحتی نیز کمک می کند.

با یک تماس ماساژ مورد نیاز خود را دریافت کنید
۰۹۱۹۷۰۳۹۴۶۹
خدمات ماساژ در تهران، بهترین برنامه ماساژ را به شما معرفی میکند
www.tehran-massage.ir
تهران ماساژ میتواند خدمات ماساژ در منزل و خدمات ماساژدرمانی را با ماساژ در منزل و کلیه تجهیزات ماساژ برای شما فراهم کندطراحی سایت حرفه ای و پشتیبانی : آتریسا وب