ماساژ در منزل

ماساژ سنگ داغ چیست و چه مزایایی دارد


علی مومنی

 

تاریخچه ماساژ سنگ داغ

ماساژ سنگ داغ روشی است که بیش از ۵۰۰۰ سال پیش در هند استفاده می شد.

۳۰۰۰ سال بعد، چینی ها همین روش را اتخاذ نموده و از سنگ های گرم برای درمان برخی بیماری ها استفاده کردند. آنها آموخته بودند قرار دادن سنگ های داغ بر روی شکم به بهبود روند هضم غذا نیزکمک می کند، همچنین تشخیص دادند که گرمای تولید شده توسط سنگ‌ها می‌تواند به آرامش آنها کمک کند.

ماساژ سنگ داغ یک تکنیک قدیمی است،که از ابتدا قوانینی داشته است.

قانون اول بیانگر آن است که ماندن بیش از حد سنگ داغ بر روی پوست می تواند باعث نگرانی های ایمنی شود و درمانگر باید همیشه اطمینان حاصل کند که بیمار در طول ماساژ هرگز آسیبی نمی بیند.

قانون دیگر این است که قرار دادن یک مانع بین سنگ داغ و پوست می تواند باعث نفوذ گرما و محافظت از پوست شود.

این قوانین تا به امروز ادامه داشته است و امروزه همه درمانگران، صرف نظر از تنوع ماساژ سنگ داغ، همیشه از این قوانین برای اطمینان از ایمنی بیمار خود پیروی می کنند.

سنگ های داغ به روش های مختلفی برای آرامش، تسکین درد و حتی برای درمان بیماری ها استفاده می شوند.

تاریخچه ماساژ سنگ داغ که به هزاران سال پیش می رسد، بیانگر آن است که ماساژ با سنگ داغ یک تکنیک درمانی باستانی و موثر می باشد.

 

“اولین مرکز خدمات ماساژ در تهران با ارائه هرگونه خدمات ماساژ و ماساژ در منزل

Tehran-massage.ir

۰۹۱۹۷۰۳۹۴۶۹

ماساژ سنگ داغ

مزایای ماساژ سنگ داغ

همه ماساژها به طور کلی در زیر مجموعه طب جایگزین قرار می گیرند و در حال تبدیل شدن به یک درمان مکمل محبوب برای بسیاری از امراض هستند. در زیر برخی از مزایای ماساژ سنگ داغ را توضیح می دهیم:

_گرما به افزایش جریان خون در ناحیه آسیب دیده کمک می کند و برای کاهش تنش و درد عضلانی استفاده می شود. همچنین می تواند اسپاسم عضلانی را کاهش دهد و انعطاف پذیری و دامنه حرکتی را افزایش دهد. سرما درمانی به تسکین التهاب کمک می کند. با توجه به مشکل شما، جایگزینی سنگ های سرد و گرم در طول ماساژ می تواند مفید باشد.

_ماساژ سنگ داغ ممکن است شرایط دردناکی مانند فیبرومیالژیا ( سندرم درد اسکلتی_عضلانی همراه با درد مزمن و گسترده) را تسکین دهد.

_مطالعات نشان داده اند که افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید پس از گذراندن یک ماه ماساژ درمانی توسط ماساژ سنگ داغ درد کمتر، قدرت گرفتن بیشتر و دامنه حرکتی بیشتری را تجربه کردند.

_ماساژ سنگ داغ برای درمان افرادی که بی خوابی یا استرس را تجربه می کنند و یا با بیماری مزمنی که باعث درد می شود دست و پنجه نرم میکنند، می تواند بسیار مفید باشد.

_دانشمندان در یک مطالعه بزرگ و سه ساله که در مجله مدیریت درد و علائم منتشر شد، چگونگی تأثیر ماساژ بر (درد، خستگی، استرس و اضطراب، حالت تهوع و افسردگی) را در ۱۲۹۰ فرد مبتلا به سرطان مورد بررسی قرار دادند. این مطالعه نشان می دهد که ماساژ، به ویژه ماساژ سنگ داغ، علائم سرطان را تا حد قابل توجهی بهبود می بخشد.

 

مجموعه ماساژ در تهران از تمام هموطنان عزیز در خواست دارد تا ماساژ را جدی بگیرند وبخشی از برنامه زندگی خود قرار دهند.

 طراحی سایت حرفه ای و پشتیبانی : آتریسا وب