ماساژ در منزل

ماساژ سوئدی چیست و چه مزایایی دارد


علی مومنی

 ماساژ سوئدی :

ماساژ سوئدی توسط یک مربی شمشیربازی به نام Per Henrik Ling در دهه ۱۸۳۰ اختراع شد. زمانی که وی از ناحیه آرنج مجروح شد، با ضربه زدن به اطراف ناحیه آسیب دیده خود را درمان کرد.

این فرد سوئدی بعدها تکنیکی را توسعه داد که در حال حاضر به عنوان ماساژ سوئدی شناخته می شود. این تکنیک توسط دو برادر به نام های دکتر چارلز و دکتر جورج تیلور در دهه ۱۸۵۰ از سوئد به ایالات متحده برده شد.

تکنیک‌های خاصی که در این ماساژ استفاده می‌شود شامل اعمال ضربات طولانی سر خوردن و لرزش، اصطکاک و حرکات ورز دادن و ضربه زدن بر روی بافت‌های نرم بدن است. از روغن یا لوسیون ماساژ برای محافظت پوست در برابر اصطکاک استفاده می شود.

گاهی اوقات از حرکت مفاصل غیرفعال یا فعال نیز استفاده می شود.

ماساژ سوئدی یکی از رایج ترین انواع ماساژ، برای انرژی بخشیدن به بدن و بهبود سلامت عمومی بدن می باشد. این ماساژ می تواند برای قلب شما نیز مفید واقع شود.

ماساژور بافت‌های نرم بدن از جمله عضلات، تاندون‌ها، رباط‌ها و رگ‌های خونی را ورز داده و از ضربات سکته‌ای استفاده می‌کند که به سمت قلب جریان دارند و گردش خون را بهبود می‌بخشند.

این روش ممکن است به کاهش علائم افسردگی، استرس و اضطراب کمک کند. از جمله مشکلاتی که با ماساژ درمانی، قابل کنترل هستند می توان به کمردرد، سردرد، مشکلات عضلانی و سایر دردهای مزمن اشاره نمود.

ماساژ همچنین قابلیت تقویت سیستم ایمنی را نیز دارد، که این مهم می تواند به شما در مدیریت شرایطی مانند سرماخوردگی، آسم، دیابت و سرطان سینه کمک کند.

 

 

 

ماساژ سوئدی

 

 

 

مزایای ماساژ سوئدی

علاوه بر اثرات مثبت ذکر شده، ماساژ سوئدی ممکن است مزایای زیر را نیز داشته باشد:

۱_ماساژ سوئدی به تحریک اعصاب واقع در قسمت های مختلف بدن کمک می کند. اعصاب را می توان به گونه ای تحریک کرد که درد و ناراحتی را در بدن مدیریت کند. تحریک اعصاب با اعمال فشار و دستکاری عضلات امکان پذیر می باشد.

۲_بر اساس تحقیقات بعمل آمده، مشخص شده است که ماساژ باعث افزایش تولید دوپامین، سروتونین و اکسی توسین شده و باعث بهبود و تقویت خلق و خو می شود. این هورمون ها خلق و خوی شما را تثبیت کرده و به شما کمک می کنند احساس شادی و مثبت داشته باشید. این ماساژ همچنین می‌تواند تولید کورتیزول (هورمون استرس‌زا) را کاهش دهد.

۳_ گره می تواند بسیار دردناک باشد. ماساژ سوئدی عضلات را گرم می کند، گره های دردناک و تنش های جمع شده در گره ها را از بین می برد.

۴_تخلیه لنفاوی به طور طبیعی زمانی اتفاق می افتد که از عضلات خود استفاده می کنید. اگر به هر دلیلی فعالیت نمی کنید یا از عضلات خود استفاده نمی کنید، ممکن است مایع لنفاوی در بدن جمع شود که در نتیجه این امر باعث تجمع سموم در بدن می شود. ماساژ سوئدی می تواند به رفع این مشکل کمک کند.

۵_ماساژ سوئدی به آرامش عضلات و مفاصل شما کمک می کند که در نتیجه باعث بهبود و افزایش دامنه حرکتی شما می شود، و این به نوبه خود توانایی کشش شما را افزایش می دهد.

 

شما میتوانید برای آشنایی، دریافت اطلاعات و تعیین وقت جهت هرگونه خدمات ماساژ و ماساژ در منزل از معتبرترین مرکز خدمات ماساژ در تهران با مراجعه به نشانی  Tehran-massage.irو یا از طریق تماس با شماره ۰۹۱۹۷۰۳۹۴۶۹ اقدام نمایید.طراحی سایت حرفه ای و پشتیبانی : آتریسا وب