ماساژ در منزل

ماساژ شیاتسو چیست و چه مزایایی دارد


علی مومنی

تاریخچه ماساژ شیاتسو

ماساژ شیاتسو توسط توکوجیرو نامیکوشی در دهه ۱۹۲۰ اختراع شد. با این حال، تاریخچه آن به ریشه های ماساژ در ژاپن برمی گردد. شیاتسو از یک روش ماساژ تاریخی ژاپنی به نام آنما Anma گرفته شده است.

با این حال، آمنا واقعاً در طول دهه ۱۶۰۰ پس از محبوبیت آن توسط سوگیاما وایچی، پزشک و درمانگر طب سوزنی مشهور در زمان خود، شروع به کار کرد. ذکر این نکته ضروری است که سوگیاما وایچی نابینا بود و این امر بر فرهنگ حرفه ماساژ تأثیر داشت.

ماساژ شیاتسو یک تکنیک درمانی است که با فشارهای نرم و قوی روی نقاط بازتابی بدن انجام می شود. شیاتسو به معنای “فشار انگشت” در زبان ژاپنی می باشد. درمانگر عمدتاً با شست و انگشتان خود و همچنین با کف دست، آرنج و در بعضی مواقع با پاهای خود فشار وارد می کند و باعث افزایش جریان انرژی و اصلاح عدم هماهنگی در سراسر بدن بیمار می شود.

به گفته انجمن شیاتسو، ماساژ شیاتسو در ژاپن بر اساس طب سنتی چینی با عناصری از درمان های غربی آغاز شد. این تکنیک توانایی بدن، برای التیام خود را تقویت نموده و برای کمک به درمان بیماری ها و اصلاح عدم تعادل در بدن می باشد.

 

 

“تهران ماساژ اولین و معتبرترین مرکز ماساژ در تهران با ارائه تمامی خدمات ماساژ در منزل

Tehran-massage.ir

۰۹۱۹۷۰۳۹۴۶۹

ماساژ شیاتسو

 

مزایای ماساژ شیاتسو

ماساژ شیاتسو علاوه بر اینکه تجربه ای عمیقا آرامش بخش است، به کاهش استرس، درمان درد و بیماری و سلامت و تندرستی عمومی بیمار کمک می کند.

این تکنیک به عنوان یک مراقبت درمانی، پیشگیرانه یا آرامش بخش استفاده می شود. در طرز فکر شرقی، بیماری به عنوان نتیجه جریان ضعیف انرژی از طریق نصف النهارها و اندام های مرتبط با آنها دیده می شود. بنابراین ماساژ شیاتسو برای بازگرداندن سیستم دفاعی طبیعی بدن، تعادل مجدد بدن و آرام کردن ذهن عمل می کند زیرا جریان انرژی را در نصف النهارها باز می کند.

شیاتسو فعالیت خودکار سیستم عصبی را تنظیم می کند و سیستم های گردش خون، لنفاوی و هورمونی را تحریک می کند.

به علاوه ماساژ شیاتسو می تواند مشکلات مفصلی، رگ به رگ شدن، آرتروز، سیاتیک، گردن درد حاد و مزمن، سینوزیت و برونشیت را نیز درمان کند.

از لحاظ فیزیکی، این تکنیک تنش های ناشی از استرس را از بین برده، درد ماهیچه ها و مفاصل را تسکین می دهد، انعطاف پذیری عضلات را افزایش می دهد و جریان خون و لنفاوی را در سراسر بدن تحریک می کند.

ماساژ درمانی شیاتسو از تکنیک هایی مشابه روش های درمانی دیگر مانند استئوپاتی، تخلیه لنفاوی و فیزیوتراپی استفاده می کند. با این حال، ماسورهای شیاتسو شرایط و بیماری‌های جسمانی را به انسداد و عدم تعادل در جریان انرژی در سراسر بدن نسبت می‌دهند که تشخیص و درمان آن را از سایر روش‌های ماساژ درمانی متمایز می‌کند.

این ماساژ با تأثیر بر سیستم انرژی داخلی برای بهبود سلامت کلی، اغلب منجر به افزایش دامنه حرکتی و بهبود هماهنگی می شود.

شیاتسو که به عنوان یک درمان اولیه یا مکمل استفاده می شود، تکنیک های کمک کششی و طب فشاری را برای بازگرداندن ساختار ماهیچه ها و استخوان ها ترکیب می کند.

ماساژ شیاتسو بدون روغن انجام می شود و می توان آن را روی میز ماساژ، صندلی ماساژ یا روی زمین انجام داد، زیرا ماساژ گیرنده می تواند با لباس باشد.

قبل از ماساژ، درمانگر از طریق پرسشنامه در مورد سلامت مراجعه کننده جویا می شود تا الگوهای عدم تعادل را مشخص کند و عدم وجود علائم متقابل را بررسی کند.

 

خدمات ماساژ با بالاترین کیفیت برای همشهریان تهرانی عزیز ۰۹۱۹۷۰۳۹۴۶۹

tehran-massage.irطراحی سایت حرفه ای و پشتیبانی : آتریسا وب