ماساژ در منزل

ماساژ عضلات نرم و مزایای آن


علی مومنی

ماساژ عضلات نرم

ماساژ عضلات نرم نوعی ماساژ درمانی است که در آن، مفاصل و بافت‌های نرم برای کاهش تنش و درد عضلانی ورز داده می‌شوند.

براساس تحقیقات بعمل آمده، فواید این نوع ماساژ فراتر از یک احساس خوب است. مزایای مفید متعددی وجود دارد که در صورت انجام صحیح ماساژ، توسط یک درمانگر حرفه ای می توان آن ها را به دست آورد.

ایده کلی ماساژ بافت نرم تسکین و جلوگیری از درد، بهبود دامنه حرکتی، بهینه سازی تنظیمات ستون فقرات، کمک به ریکاوری عضلات و تقویت عملکردهای فیزیکی است. هنگامی که چندین جلسه از ماساژ را پشت سر بگذارید، احساس سلامتی بیشتری خواهید داشت.

 

عضلات نرم

با تهران ماساژ از خدمات ماساژ در تهران، خدمات ماساژ در منزل، خدمات ماساژ، ماساژ در منزل لذت ببرید

 

 

مزایای ماساژ عضلات نرم

برخی از این مزایا و دلیل محبوبیت ماساژ بافت نرم، به ویژه در بین ورزشکاران:

بهبود انعطاف پذیری

پس از یک روز کاری طولانی، طبیعی است که افراد کمی تنش عضلانی را احساس کنند. ماساژ عضلات نرم به بهبود انعطاف پذیری کلی کمک کرده و احتمال آسیب عضلانی را کاهش می دهد. این نوع ماساژ شامل کشش فیبرهای عضلانی، افزایش و حفظ انعطاف پذیری است. با کمک این تکنیک در پایان یک روز بسیار شلوغ و پر استرس، احساس آرامش خواهید داشت.

 

کاهش درد

ماساژ عضلات نرم به عنوان یک روش موثر برای کاهش درد عضلانی شناخته شده است، حتی اگر این درد ناشی از کار زیاد یا آسیب باشد. درد حاد یا مزمن در هر صورت روحیه شما را تضعیف کرده و شما را از انجام وظایف و فعالیت های روزانه باز می دارد. این ماساژ به شما کمک می کند تا به طور موثر با درد مقابله کنید، بنابراین درد کمتری احساس می کنید و می توانید وظایف خود را بهتر انجام دهید.

 

گردش خون بهتر

تمرینات شدید یا انجام کار زیاد باعث بروز آسیب میکروسکوپی به نام ریزتروما به بافت ها و عضلات فاسیال می شود. برای ترمیم این آسیب، افزایش جریان خون و رسیدن مواد مغذی بیشتر به مناطق آسیب دیده ضروری است. ماساژ درمانی عضلات نرم به بهبود گردش خون کمک می کند و سطح عملکرد شما را افزایش می دهد. بر اساس تحقیقات انجام شده، این نوع ماساژ نه تنها در گردش خون بلکه در گردش لنفاوی نیز تاثیر زیادی دارد که به معنای حذف بهتر مواد زائد از عضلات آسیب دیده و تامین اکسیژن و غذای بیشتر است.

 

 

کاهش تنش

آرامش عضلانی برای سلامتی فرد مهم است. گاهی اوقات استرس می تواند آرامش شما را تحت تأثیر قرار دهد. با ماساژ منظم بافت نرم، به راحتی ذهن و بدن خود را آرام کنید و عملکرد کلی خود را بهبود بخشید.

 

بهبود خواب

ماساژ عضلات نرم همچنین می تواند به بهبود الگوهای خواب شما کمک کند، که اتفاقا بخش بزرگی از روند بهبودی است. اگر در طول روز فعالیت شدید و تنش زیاد داشته باشید، به احتمال زیاد خواب خوبی نخواهید داشت و ممکن است در طول شب یا حتی صبح خیلی زود از خواب بیدار شوید. این شکل از ماساژ این تنش را کاهش می دهد و باعث خواب عمیق تر و طولانی تر می شود.

 

ماساژ در تهران

۰۹۱۹۷۰۳۹۴۶۹طراحی سایت حرفه ای و پشتیبانی : آتریسا وب