ماساژ در منزل

ماساژ و دستگاه لنفاوی


hamidra

ماساژ

ماساژ و حذف ضایعات متابولیک را تحریک می کند. سیستم لنفاوی یکی از انتقال دهنده های این ضایعات می باشد و در سلامتی بدن نقش بسزایی دارد. فزونی مایع لنف یا اثرات یک زخم از مجراها و گره های لنفاوی می گذرند و به بدن در جهت جبران کردن و بهبود یافتن هر چه سریع تر ضایعه کمک می کنند.

سیستم لنفاوی:

ماساژ درمانی در تخلیه آب میان بافتی و سلول ها نقش بسزایی دارد. لنف توسط گره های لنفاوی مختلف، قبل از برگشتن به قلب، تصفیه می شود. اندام های اصلی بدن:

اندام های اصلی از ماهیچه های صاف تشکیل شده اند و توسط دنده ها محافظت می شوند، از طریق سیستم گردش خون تغذیه می شوند و توسط عصب های طناب نخاعی کنترل می شوند. کارشناس توسط سیستم عصبی خودگردان هدایت می شود.

اندام ها:

اندام کار مکان
قلب پمپ خون به بدن در چپ قفسه سینه، بین دو لبه ریه چپ
ریه اکسیژن دار کردن خون و دفع دی اکسید کربن در حفره سینه، توسط دنده ها محافظت شده
کبد تفکیک مواد غذایی و تصفیه خون در حفره شکلی، سمت راست در بالای دیافراگم
معده جمع آوری و تجریه غذاها در حفره شکلی، سمت چپ در بالای دیافراگم
کلیه حفظ تعادل مایعات و دفع ضایعات در شت حفره شکمی
روده بزرگ جذب آب، ویتامین ها و مواد معدنی و دفع ضایعات قرار گرفته دور حفره شکمی، در اطراف روده باریک
روده باریک تجزیه مواد غذایی تا حدودی هضم شده و جذب مواد مغذی در ارتباط با معده و روده بزرگ

 

راهنمای اندام های اصلی بدن:

با ماساژ بدن اندام های اصلی بالا تنه توسط قفسه سینه محافظت می شوند و توسط سیستم عصبی خودگردان کنترل می شوند.

پوست:

پوست وسیع ترین اندام بدن است و مستقیماً با دنیای بیرون در تماس است. اندام ترشحی از طریق عرق است، به علاوه دمای بدن را تنظیم می کند. گیرنده های حسی اطلاعات را به موقع به محیط می رسانند.

پوست از دو بستر اصلی تشکیل شده است:

  1. ورم قرار گرفته روی بستری از بافت زیر پوستی که مواد مغذی را مهیا می کند، یک بستر فیبرداری است که شامل پایانه های، عصبی، عروقی خونی و غدد، فولیکول مو، غدد سبابه و مولد عرق هستند.
  2. اپیدرم، در بالای درم، خودش از ۵ بستر تشکیل شده است:

بستر قاعده ای، دائماً سلول های جدیدی تولید می کند که کم کم به سمت بستر بیرونی (بستر شاخی؟) بالا می روند. سلول ها همان طور که به سطح می رسند، کم کم می میرند و بستر کراتین را تشکبل می دهند، ماده فیبرداری که به پوست ضخامت می دهد. پوست، بدن را از باکتری ها، میکروارگانیسم ها و اثرات مضر محافظت می کند. گیرنده های مختلفی با سیستم عصبی ارتباط برقرار می کنند و بی نهایت حساس نسبت به لمس، فشار، درد و تغییرات دمایی هستند.

 

ماساژ و پوست:

ماساژ پوست جریان خون را تحریک می کند، در سلامتی و قابلیت ارتجاعی پوست نیز نقش مهمی دارد.

استفاده از روغن های مغذی و مالش پوست همچنین به حذف سلول های مرده سطح پوست و آب رسانی بهتر آن کمک می کنند.

پوست از دو بستر اصلی تشکیل شده است: اپیدرم و ورم. غنی از پایانه های عصبی، پوست دائماً اطلاعات مربوط به محیط را تجزیه و تحلیل می کند.

آمادگی ماساژ :

برای انجام ماساژ محیط کار مهم است. محیط باید آرامش بخش و مهعمان نواز باشد. آمادگی اتاق به تمرکز ذهنی شخص ماساژ درمانی گیرنده بیشتر از ماساژ کمک می کند.

آمادگی مکان:

یک میز ماساژ بدن یا یک فضای به اندازه کافی آزاد، روشنایی، یک اتاق نسبتاً گرم، سکوت، آرامش (جائی که آشفته نشوید) و احتمالاً موزیک ملایم لازم است، یک مشت و مال ۵ دقیقه ای شانه ها نیازی به جای خاصب ندارد و هر جایی می شود آن را انجام داد. مطمئناً نتیجه آن خیلی خوب خواهد بود.

یک محیط آرام ایجاد کنید. جایی که در آن احساس راحتی و آرامش کنید. تعدادی شمع یا یک بخور اسانس محیط را صمیمی تر می کند. برای ماساژ فضای معتدل خیلی مناسب است.وقت گذاشتن به اندازه کافی برای ماساژ خیلی مهم است، حتی قبل و بعد از آن از اهمیت برخوردار است. برای ماساژ دادن از قبل یک زمانی را مشخص کنید تا فقط آن زمان را به ماساژ اختصاص دهید.

دادن و گرفتن:

ماساژ دادن واقعا کار خاصی است. شما وقت و انرژیتان را برای شخص دیگری صرف می کنید، بدون هیچ درخواست بازگشتی. شما، به ویژه روی آن چه که انجام می دهید تمرکز می کنید (نوعی ارتباط بدون کلام). هرچند که شما باید به نیازهایتان درباره انرژی، وضعیت، راحتی، تجربه کافی و امکاناتتان توجه داشته باشید. ولی نقطه کانونی در اصل شخص ماساژ گیرنده، نیازها و واکنش هایش است. بنا به واکنشی که به مالش هایتان نشان می دهد، تکنیک هایتان را تطبیق دهید تا ماساژ درمانی تجربه ای سیال و دینامیک بشود.

گاهی اوقات، هیچ اتفاقی نمی افتد وقتی که ماساژ گیرنده خودش را شل نمی کند، روی بدنش تمرکز نمی کند و اجازه نمی دهد برایش چیزی را انجام بدهید، بنابراین کار آسانی نیست. از ماساژ یرنده بخواهید تا در طول و بعد ماساژ، احساساتش را به گونه ای مثبت و به دور از هر نوع قضاوتی بیان کند، فراموش نکنید که قصدتان یک تجربه آموزنده برای هر دو نفرتان است. وقتی که هر دو روی روند ماساژ تمرکز می کنید، جادوی دادن و گرفتن بی نهایت اهمیت پیدا خواهد کرد.

محیط ماساژ بدن باید تمیز، ساده و مهمان نواز باشد. قبل از شروع کردن، همه چیزهای موردنیاز را در دسترس بگذارید.

 

ماساژ سوئدی

اولین روش ماساژ مدرن در غرب ماساژ سوئدی میباشد و برای کسانی که اولین بار ماساژ و SPA را تست میکنند، بسیار لذت بخش است. در این نوع ماساژ که از انواع روغن‌های گیاهی و کرم استفاده می‌شود، ماساژور حرکات کششی، فشاری و لرزشی را با قصد افزایش اکسیژن خون و دفع سموم درون عضلات به سمت قلب اعمال می‌نماید. با افزایش جریان موجود در خون ، عضلات گرم‌تر شده و دفع اسید لاکتیک، اسید اوره و سایر دفع شدنی‌های متابولیسم، حس آرامش عمیقی را برای شما به ارمغان می‌آورد.در این نوع ماساژ در کنار بهبود وضعیت پوست ، با تحریک سیستم عصبی استرس‌های روحی و جسمی به طرز قابل توجهی کاهش می‌یابد.

در سراسر دنیا ماساژ سوئدی برای افزایش تندرستی ، رفع درد و رسیدن به آرامش انجام میشود که بطور گسترده‌ای بین مصری ها ، یونانیان و رومیان رواج داشته است. ماساژ سوئدی هنر شفا بخش باستانی است که بر روی دستگاه‌های بدن فواید بسزایی داشته و موجب آرامش و تسکین دردهای عصبی و گرفتگی‌های عضلانی می‌گردد و با تشدید جریان خون فشار وارد بر رگ‌ها و سیاه رگ‌ها را کم کرده و از ناراحتی‌های قلبی می‌کاهد.
هم چنین ماساژ پا یکی از کهن‌ترین انواع ماساژ بوده که حدود پنج هزار سال قبل در چین ابداع شده است. ماساژ ساق پا گردش خون در پا‌ها را بهبود بخشیده و به جلوگیری از گشاد شدن سیاه رگ‌ها کمک می‌کند. تاریخچه ماساژ درمانی به حدود ۹۰۰ سال قبل بر می‌گردد. در متن کتاب امپراتور زرد (کتاب مرجع طب داخلی چین) برای درمان فلج و تب و لرز به ماساژ پوست و پا توصیه شده است.
 تیم تخصصی ماساژ در تهران با استفاده از روغن مخصوص ماساژ سوئدی آماده ارائه خدمات ماساژ در منزل شما میباشند و کلیه تجهیزات لازم جهت انجام ماساژ را با خود به منزل شما می آورند .

ماساژ تایلندی

در کشور تایلند همه جا مکانهایی تحت عنوان ماساژ تایلندی به چشم می خورد . شاید فقط یک حصیر کوچک که روی زمین پهن شده و یا اینکه تخت ها و صندلی هایی که کنار هم ردیف شده است .

در گذشته در کشور تایلند از ماساژ برای درمان و رفع استرس استفاده میکردند ولی بعد از مدتی این ماساژ به صدر جدول پر طرفدارترین ماساژ های روی کره زمین تبدیل شد .

فوائد ماساژ تایلندی:

ساختار اسکلتی خود را تنظیم می کنید.

انعطاف پذیری بدن را افزایش می دهید.

تنش های ماهیچه ای و مفصلی خود را تسکین و یا کاهش می دهید.

اندامها و ارگانهای داخلی بدن را تحریک می کنید.

سیستم انرژی بدن خود را میزان و در حد تعادل در می آورید.

تاثیر تاي ماساژ بر روی عضلات

الف)ماساژ تایلندی با افزایش جریان گردش خون در عضلات، اکسیژن و مواد غذایی بیشتری به ماهیچه‌ها رسیده و همچنین مواد زایدی چون اسید لاکتیک با سرعت بیشتری از ماهیچه‌ها دفع می‌شوند که باعث رفع خستگی عضلات می‌شود.
ب) ماساژ تایلندی با گرم کردن و تقویت عضلاتی که از آنها کمتر استفاده می‌شود، احتمال آسیب‌های آتی به عضلات کاهش یافته و پیری عضلات را به تعویق می‌اندازد.
ج) ماساژ تایلندی با رساندن اکسیژن و مواد غذایی بیشتر به عضلات، به بهبود نسوج آسیب دیده کمک کرده و دوره بهبودی آنها را کاهش می‌دهد؛ در نتیجه درد،

کوفتگی و سفتی عضلات را از بین می‌برد.

تیم ماساژ در تهراندر زمینه ارائه خدمات ماساژ در منزل با روشی کاملا اصولی و حرفه ای به انجام ماساژ تایلندی میپردازد . کلیه خدمات ماساژ در منزل با تجهیزات کامل انجام میشود و تیم ماساژ تهران با تمام تجهیزات کامل مهمان منزل شما خواهد شد .

ماساژ صورت

ماساژ صورت شامل قسمت های پیشانی ، بینی و سوراخ های بینی ، اطراف دهان و گونه ها ، اطراف چشم و گردن و چانه و گوش ها میباشد .

ماساژ میبایست در محیطی آرام و ساکت انجام بگیرد.

پیش از شروع ماساژ تلفن خود را خاموش کنید ، یک شمع معطرروشن کنید و روی یک صندلی راحت بنشینید یا اینکه بر روی یک تخت نرم و گرم بخوابید . پخش موسیقی ملایم و کلاسیک نیز به افزایش تاثیر ماساژ کمک می کند.

پیش از شروع ماساژ حتماً صورت خودرا بشویید . به همه قسمتهای صورت خود کرم مخصوص ماساژ صورت بمالید تا در عین حال که صورت نرم شود ، منافذ پوست نیز باز شوند .

روش بهتر استفاده از روغن مخصوص ماساژ سر و صورت است که در عین حال که ویژگی کرم ماساژ را دارا میباشد به ویتامینه کردن پوست نیز کمک شایانی میکند .

فواید ماساژ صورت

۱- بهبود حالت عضلات و پوست صورت (پوست نرمتر و مقاوم تر می شود)

۲- ریلکس شدن عضلات صورت و چشم ها

۳- تسکین سر درد ها و دردهای ناحیه صورت

۴- کاهش چین و چروک ریز و کم عمق پوست صورت

۵- تحریک جریان خون

۶- کاهش استرس و تنش

تیم تخصصی ماساژ در تهران با استفاده از روغن مخصوص ماساژ صورت آماده ارائه خدمات ماساژ در منزل شما میباشند و کلیه تجهیزات لازم جهت انجام ماساژ را با خود به منزل شما می آورند .

ماساژ روغنی

در زمان پیشینیان ما یکی از مهمترین رسوم در حمام های عمومی مشت و مال بود.

و البته درمان خیلی از مشکلات عضلانی و قولنجها در آن زمان نیز ماساژ دلاک ها در هوای دم کرده و پر از بخار حمام بود.

این مشت و مال‌ها در واقع‌‌ همان ماساژ روغنی امروز است که به رشیوه ها و تکنیک های مختلف در سراسر جهان انجام میگیرد و در گذشته نیز در چین، ایران، یونان، رم باستان و در بسیاری از فرهنگ‌ها بوده است و سقراط نیز از ماساژ به عنوان هنر مشت و مال برای درمان بیماری‌ها نام برده است. اگرچه تا امروز صورت قطعی و علمی اثرات درمانی ماساژ بر درد ها و ناراحتی ها مشخص نشده اما بعضی حتی ماساژ را تحت عنوان یک شیوه درمانی جایگزین جهت تحریک سیستم ایمنی بدن به میدانند ولی به هر حال تاثیر آن بر ناراحتی های اسکلتی و عضلانی با ریلکس کردن عضلات و تقویت گردش خون در آنها اثبات شده است.

در ماساژ روغنی بسته به روش انجام آن ، از انواع مختلف حرکات مالشی و ضربه‌های ملایم و محکم و حرکات چرخشی برای ایجاد فشار در عضلات و دیگر بافت‌های نرم بدن استفاده میشود.

در ماساژی مانند ماساژ روغنی ، حتی به برخی اعضای داخلی و نقاط عمیق درون عضلات هم فشار وارد می‌شود تا اثر خاصی در بدن ایجاد شود. نحوه اثر ماساژ بر بدن هنوز مشخص نیست. ممکن است تحریک مداوم و منظم اعصاب محیطی باعث ترشح هورمون‌های عصبی خاصی در بدن شود که ایجاد آرامش یا حتی سرخوشی می‌کند یا این‌که تحریک متناوب سلول‌های عضلانی و انقباض و انبساط آنها باعث تغییری در وضعیت الکترولیت‌های بدن و دیگر هورمون‌ها می‌شود که آن‌ها هم به نوبه خود حالت خاصی را در فرد موجب می‌شوند. بلوکه کردن گیرنده‌های درد در اثر ماساژ هم یکی از دلایلی است که از ماساژ درمانی برای برطرف کردن درد مزمن عضلات و مفاصل استفاده می‌شود.

تیم تخصصی ماساژ تهران با استفاده از روغن مخصوص ماساژ آماده ارائه خدمات ماساژ در منزل شما میباشند و کلیه تجهیزات لازم جهت انجام ماساژ را با خود به منزل شما می آورند .

Massage_Towelsطراحی سایت حرفه ای و پشتیبانی : آتریسا وب