ماساژ در منزل

ماساژ و شرایط ماساژور (۳)


hamidra

ماساژ

سرتان تا حد ممکن به سمت شانه خم کنید، کمی آن را بکشید، بعد شانه تان را بلند کنید تا گوشتان را لمس کند. دوباره سر را در وسط قرار دهید، بعد در جهت دیگر کار را تکرار کنید.

چرخش شانه:

برای اتمام، شلی شلنه ها، آن ها را تا نزدیک گگوش بالا ببرید.بعد ان ها را پایین بیندازید و به سمت جلو در جهت یک چرخش بزرگ به سمت گوش ها بچرخانید و به ترتیب به پشت و به پایین تکرار کنید. سپس در جهت مخالف انجام دهید. عضلات به خوبی کشیده شل و خیلی انعظاف پذیر و نرم می شوند.

چرخش ستون فقرات:

پاها را کاملاً روی زمین قرار دهید، زانوها، گردن و شانه ها را به سمت جلو شل کنید. دست ها و سر را کاملاً شل، آویزان کنید. به آرامی رو به بالا بچرخید و در حالی که پایین بدنتان کاملاً صاف است. به اندازه ای این کشیدگی را انجام دهید که هر مهره را احساس کنید. وقتی به حالت عمودی هستید، سر وضعیت تعادل طبیعی اش را پیدا می کند.

تکان شدیدتر:

هدف تکان دادن تمام بدن است! اول دست هایتان را به سمت داخل بکشید، شل کنید، دوباره آن ها را نوبت به نوبت تکان دهید. تمام مفصل ها نرم خواهند شد. یک پا را ثابت نگه دارید و پای دیگر را کمی بلند کرده و تکان دهید، بعد با پای دیگر انجام دهید. تمرکز کنید تا تمام فتی و کشیدگی مفصل ها از بین برود.

چرخش باسن:

پاها را به عرض شانه باز کنید، زانوها را کمی خم کنید و دست ها را از جلو پایین کمر قرار دهید، بعد به آرامی باسن را به سمت چپ بچرخانید یک چرخش بزرگ انجام دهید و دوباره در موقعیت اول قرار گیرید. حالا به سمت راست بچرخید. این به شل کردن باسن و پایین کمر کمک می کند.

انقباض صورت:

برای شل کردن عضلات صورت، صورتتان را تا حد ممکن منقبض کنید. چند ثانیه ای در این حالت باشید و بعد یک دفعه رها کنید، چشم ها و فک تان را باز کنید و زبانتان را بکشید!

کشیدگی انگشتان:

برای شل کردن دستتان، ابتدا آن ها را مشت کنید، به هر اندازه که می توانید سفت کنید. بعد یک دفعه آن ها را باز کنید، اتگشت ها را صاف کنید و تا حد ممکن بکشید چندین بار انرژی این کار را تکرار کنید تا عضلات و مفصل ها نرم شوند.

تمرکز درونی:

گردن و شانه ها شل، پاها به به عرض شانه باز و زانو کمی خمیده، چند دقیقه ای از درون برای راحتی تنفس، بدن و ذهن تمرکز کنید. فرود آرام کشش بدن را در کف پاهایتان در زمین احساس کنید. شما هم زمان احساس انرژی و شلی می کنید.

اثر نرمش:

نرمش و گرم کردن برای شارژ انرژی بدنتان قبل از ماساژ دادن دیگران مهم است. این کار با نرمی و انعطاف پذیری بدنتان به بهبود وضعیت بدنی و راحتی حرکات کمک می کند. روی کشیدگی هر یک از عضلاتتان در حالی که از درون احساس شلی می کنید، متمرکز شوید. بعد از نرمش، مطمئن شوید تمام عضلاتتان نرم هستند. هر چه بیشتر احساس راحتی در بدنتان بکنید. ماساژ درمانی گیرنده هم حالی بهتر و منعطف تر خواهد داشت.

حس کردن:

وقتی شما ماساژ را یاد می گیرید. در واقع حس کردن را یاد می گیرید. دست هایتان که مقطه اصلی تماس بین شما با طرف مقابل است تنها وسیله ماساژ نیست بلکه آن ها ابزار ارتباطی بین شما و ماساژ گیرنده هستند.

دست ها و انگشتان نرم خیلی مهم هستند، به خصوص وقتی که شما تکنیک جدیدی را تجربه می کنید. قبل از شروع به ماساژ، بهتر است که به دست هایتان حس بدهید. تمرینات داده را امتحان کنید.

نفس کشیدن:

شما صاف، شل، دست ها آویزان، پاها به عرض شانه باز و محکم بایستید، نفس عمیق بکشید و آن را در کف پاهایتان تصور کنید. آن را در وسط بدنتان تا شانه ها حس کنید. در زمان بازدم، حس کنید که نفس از بازوهایتان به سمت انگشت هایتان خارج می شود.

پر انرژی کردن دست ها:

در حال تنفس، دست ها را از آرنج به سمت جلو تا کنید و کف دست ها به سمت بالا باشد. در این صورت دست هایتان پر انرژی خواهد شد. دست هایتان سوزن سوزن خواهد شد. این کار را چندین بار تکرار کنید. اگر در حالت ایستاده هستید. خیلی چیزی احساس نخواهید کرد، ولی نگران نباشید، این به کمی تمرین نیاز دارد.

آمادگی بدن:

هر چه بیشتر ماساژ بدن را تمرین کنید، سریع تر و بهتر با طرف مقابل ارتباط برقرار می کنید. بدن به شما علائمی را که لازم است نشان می دهد و به قدری اعتماد پیدا کنید که به خوبی یاد می گیرید که کدام مناطق نیاز به توجه دارند. شما به گونه ای تسلط پیدا می کنید که ماساژ گیرنده به راحتی در جریان حرکت ماساژ قرار می گیرد.

به یک مدل یا یک نرمش نگاه کنید؟ مشکلی را در آن پیدا کنید؟ در واقع مقصود تصادف نیست بلکه مشاهده است که باعث می شود شما یک ایده کلی برای راحتی طرف داشته باشید. ماساژ گیرنده مناطق کشش را نشان خواهد داد که معمولاً گردن، شانه ها و پایین کمر است. وقتی ماساژ شروع می شود، دست هایتان علائم دیگر را شناسایی خواهند کرد.

گاهی اوقات، وقتی ماساژ گیرنده قبل از ماساژ دراز کشیده است، شما می توانید خیلی چیزها در مورد بدنش یاد بگیرید. اینک به چند نکته برای شروع اشاره می کنیم.

  1. گردن: آیا سر به راحتی به دو طرف می چرخد؟ و یا نشانه یک درگیری و سختی در حرکت دیده می شود؟
  2. شانه ها: آیا آن ها شل و در سطح هم هستند؟ و یا نشانه سفتی دیده می شود؟
  3. پشت بدن: آیا نرم و صاف به نظر می رسد یا استخوان های کتف برجسته هستند؟ اگر این طور است، در جهت نرمی شانه ها اقدام کنید.
  4. آیا قوسی هست؟ این نیاز به یک کشش خاص دارد، منطقه ای که شما باید آن را نرم کنید.
  5. کتف ها: آیا در یک سطح هستند؟ و یا گرفتگی دارند که باید شل بشوند؟
  6. دست ها: مشت ها سفت هستند؟ در این صورت ماساژ گیرنده شل نیست. اگر مفصل ها دردناک هستند. بالا و اطراف آن ها را ماساژ بدهید.
  7. پاها: واریس نشانه مشکلات گردش خون است. شما نباید روی آن ها را ماساژ بدهید.
  8. پوست: نرم یا زبر است؟ آیا خشکی زده است؟ این نشانه کمبود آب است. یک روغن ماساژ مغذی انتخاب کنید.
  9. قوزک پا: آیا متورم هستند؟ این نشانه شکل گردش خون یا ضعف لنفاوی است. برای راحت شدن تخلیه مایعات اطراف آن را ماساژ دهید.
  10. کف پا: آیا قرمزی یا مشکلی را نشان می دهند؟ آیا این به دلیل کفش تنگ است؟ ماساژ انگشتان پا مفید است. به علائم عفونت توجه داشته باشید.

نکته: در صورت تردید، هیچ درمانی را به کار نبرید و به شخص توصیه کنید که با پزشکش مشورت کند. هر شخص دارای مشکل سلامتی یا تحت درمان پزشکی باید نظر پزشکش را بپرسد.

به طور کلی، تکنیک های ماساژ به سه دسته سبک، متعدل و سنگین تقسیم می شوند: تماس سطحی، خمیرگیری و مشت و مال. برای راحتی کار، آن ها را براساس فشار اعمال شده دسته بندی کرده اند. لمس های سبک برای شروع و پایان ماساژ استفاده می شوند. لمس های متعادل به نرمی کشش عضلانی کمک می کنند و لمس های سنگین احساس خیلی خوب به شما خواهند بخشید. بعضی تکنیک ها غالباً بیشتر از بقیه موارد مورد استفاده قرار می گیرند. بهتر است که قبل از شروع ماساژ به بعضی تکنیک ها آشنایی و عادت داشته باشید. بهترین روش یادگیری و تمرین، امتحان کردن بر روی خودتان است.

 

ماساژ سوئدی

اولین روش ماساژ مدرن در غرب ماساژ سوئدی میباشد و برای کسانی که اولین بار ماساژ و SPA را تست میکنند، بسیار لذت بخش است. در این نوع ماساژ که از انواع روغن‌های گیاهی و کرم استفاده می‌شود، ماساژور حرکات کششی، فشاری و لرزشی را با قصد افزایش اکسیژن خون و دفع سموم درون عضلات به سمت قلب اعمال می‌نماید. با افزایش جریان موجود در خون ، عضلات گرم‌تر شده و دفع اسید لاکتیک، اسید اوره و سایر دفع شدنی‌های متابولیسم، حس آرامش عمیقی را برای شما به ارمغان می‌آورد.در این نوع ماساژ در کنار بهبود وضعیت پوست ، با تحریک سیستم عصبی استرس‌های روحی و جسمی به طرز قابل توجهی کاهش می‌یابد.

در سراسر دنیا ماساژ سوئدی برای افزایش تندرستی ، رفع درد و رسیدن به آرامش انجام میشود که بطور گسترده‌ای بین مصری ها ، یونانیان و رومیان رواج داشته است. ماساژ سوئدی هنر شفا بخش باستانی است که بر روی دستگاه‌های بدن فواید بسزایی داشته و موجب آرامش و تسکین دردهای عصبی و گرفتگی‌های عضلانی می‌گردد و با تشدید جریان خون فشار وارد بر رگ‌ها و سیاه رگ‌ها را کم کرده و از ناراحتی‌های قلبی می‌کاهد.
هم چنین ماساژ پا یکی از کهن‌ترین انواع ماساژ بوده که حدود پنج هزار سال قبل در چین ابداع شده است. ماساژ ساق پا گردش خون در پا‌ها را بهبود بخشیده و به جلوگیری از گشاد شدن سیاه رگ‌ها کمک می‌کند. تاریخچه ماساژ درمانی به حدود ۹۰۰ سال قبل بر می‌گردد. در متن کتاب امپراتور زرد (کتاب مرجع طب داخلی چین) برای درمان فلج و تب و لرز به ماساژ پوست و پا توصیه شده است.
 تیم تخصصی ماساژ در تهران با استفاده از روغن مخصوص ماساژ سوئدی آماده ارائه خدمات ماساژ در منزل شما میباشند و کلیه تجهیزات لازم جهت انجام ماساژ را با خود به منزل شما می آورند .

ماساژ تایلندی

در کشور تایلند همه جا مکانهایی تحت عنوان ماساژ تایلندی به چشم می خورد . شاید فقط یک حصیر کوچک که روی زمین پهن شده و یا اینکه تخت ها و صندلی هایی که کنار هم ردیف شده است .

در گذشته در کشور تایلند از ماساژ برای درمان و رفع استرس استفاده میکردند ولی بعد از مدتی این ماساژ به صدر جدول پر طرفدارترین ماساژ های روی کره زمین تبدیل شد .

فوائد ماساژ تایلندی:

ساختار اسکلتی خود را تنظیم می کنید.

انعطاف پذیری بدن را افزایش می دهید.

تنش های ماهیچه ای و مفصلی خود را تسکین و یا کاهش می دهید.

اندامها و ارگانهای داخلی بدن را تحریک می کنید.

سیستم انرژی بدن خود را میزان و در حد تعادل در می آورید.

تاثیر تاي ماساژ بر روی عضلات

الف)ماساژ تایلندی با افزایش جریان گردش خون در عضلات، اکسیژن و مواد غذایی بیشتری به ماهیچه‌ها رسیده و همچنین مواد زایدی چون اسید لاکتیک با سرعت بیشتری از ماهیچه‌ها دفع می‌شوند که باعث رفع خستگی عضلات می‌شود.
ب) ماساژ تایلندی با گرم کردن و تقویت عضلاتی که از آنها کمتر استفاده می‌شود، احتمال آسیب‌های آتی به عضلات کاهش یافته و پیری عضلات را به تعویق می‌اندازد.
ج) ماساژ تایلندی با رساندن اکسیژن و مواد غذایی بیشتر به عضلات، به بهبود نسوج آسیب دیده کمک کرده و دوره بهبودی آنها را کاهش می‌دهد؛ در نتیجه درد،

کوفتگی و سفتی عضلات را از بین می‌برد.

تیم ماساژ در تهراندر زمینه ارائه خدمات ماساژ در منزل با روشی کاملا اصولی و حرفه ای به انجام ماساژ تایلندی میپردازد . کلیه خدمات ماساژ در منزل با تجهیزات کامل انجام میشود و تیم ماساژ تهران با تمام تجهیزات کامل مهمان منزل شما خواهد شد .

ماساژ صورت

ماساژ صورت شامل قسمت های پیشانی ، بینی و سوراخ های بینی ، اطراف دهان و گونه ها ، اطراف چشم و گردن و چانه و گوش ها میباشد .

ماساژ میبایست در محیطی آرام و ساکت انجام بگیرد.

پیش از شروع ماساژ تلفن خود را خاموش کنید ، یک شمع معطرروشن کنید و روی یک صندلی راحت بنشینید یا اینکه بر روی یک تخت نرم و گرم بخوابید . پخش موسیقی ملایم و کلاسیک نیز به افزایش تاثیر ماساژ کمک می کند.

پیش از شروع ماساژ حتماً صورت خودرا بشویید . به همه قسمتهای صورت خود کرم مخصوص ماساژ صورت بمالید تا در عین حال که صورت نرم شود ، منافذ پوست نیز باز شوند .

روش بهتر استفاده از روغن مخصوص ماساژ سر و صورت است که در عین حال که ویژگی کرم ماساژ را دارا میباشد به ویتامینه کردن پوست نیز کمک شایانی میکند .

فواید ماساژ صورت

۱- بهبود حالت عضلات و پوست صورت (پوست نرمتر و مقاوم تر می شود)

۲- ریلکس شدن عضلات صورت و چشم ها

۳- تسکین سر درد ها و دردهای ناحیه صورت

۴- کاهش چین و چروک ریز و کم عمق پوست صورت

۵- تحریک جریان خون

۶- کاهش استرس و تنش

تیم تخصصی ماساژ در تهران با استفاده از روغن مخصوص ماساژ صورت آماده ارائه خدمات ماساژ در منزل شما میباشند و کلیه تجهیزات لازم جهت انجام ماساژ را با خود به منزل شما می آورند .

ماساژ روغنی

در زمان پیشینیان ما یکی از مهمترین رسوم در حمام های عمومی مشت و مال بود.

و البته درمان خیلی از مشکلات عضلانی و قولنجها در آن زمان نیز ماساژ دلاک ها در هوای دم کرده و پر از بخار حمام بود.

این مشت و مال‌ها در واقع‌‌ همان ماساژ روغنی امروز است که به رشیوه ها و تکنیک های مختلف در سراسر جهان انجام میگیرد و در گذشته نیز در چین، ایران، یونان، رم باستان و در بسیاری از فرهنگ‌ها بوده است و سقراط نیز از ماساژ به عنوان هنر مشت و مال برای درمان بیماری‌ها نام برده است. اگرچه تا امروز صورت قطعی و علمی اثرات درمانی ماساژ بر درد ها و ناراحتی ها مشخص نشده اما بعضی حتی ماساژ را تحت عنوان یک شیوه درمانی جایگزین جهت تحریک سیستم ایمنی بدن به میدانند ولی به هر حال تاثیر آن بر ناراحتی های اسکلتی و عضلانی با ریلکس کردن عضلات و تقویت گردش خون در آنها اثبات شده است.

در ماساژ روغنی بسته به روش انجام آن ، از انواع مختلف حرکات مالشی و ضربه‌های ملایم و محکم و حرکات چرخشی برای ایجاد فشار در عضلات و دیگر بافت‌های نرم بدن استفاده میشود.

در ماساژی مانند ماساژ روغنی ، حتی به برخی اعضای داخلی و نقاط عمیق درون عضلات هم فشار وارد می‌شود تا اثر خاصی در بدن ایجاد شود. نحوه اثر ماساژ بر بدن هنوز مشخص نیست. ممکن است تحریک مداوم و منظم اعصاب محیطی باعث ترشح هورمون‌های عصبی خاصی در بدن شود که ایجاد آرامش یا حتی سرخوشی می‌کند یا این‌که تحریک متناوب سلول‌های عضلانی و انقباض و انبساط آنها باعث تغییری در وضعیت الکترولیت‌های بدن و دیگر هورمون‌ها می‌شود که آن‌ها هم به نوبه خود حالت خاصی را در فرد موجب می‌شوند. بلوکه کردن گیرنده‌های درد در اثر ماساژ هم یکی از دلایلی است که از ماساژ درمانی برای برطرف کردن درد مزمن عضلات و مفاصل استفاده می‌شود.

تیم تخصصی ماساژ تهران با استفاده از روغن مخصوص ماساژ آماده ارائه خدمات ماساژ در منزل شما میباشند و کلیه تجهیزات لازم جهت انجام ماساژ را با خود به منزل شما می آورند .

Massage_Towelsطراحی سایت حرفه ای و پشتیبانی : آتریسا وب