ماساژ در منزل

ماساژ و شرایط ماساژور


hamidra

ماساژ

در حالی که آماده ماساژ می شوید، همه آن چیزهایی را که نیاز داریددر دسترس بگذارید و مطمئن شوید که میز مطابق با قدتان تنظیم شده است. همچنین، شما فقط روی حرکت ماساژ درمانی تمرکز کنید.

لباس هایتان باید گشاد و راحت باشند تا مانع حرکتتان نشوند. لباس های قابل شستشویی را انتخاب کنید که لکه های روغن از آن ها پاک شوند.

لباس شخص ماساژ گیرنده بنا به نوع ماساژش که با روغن یا موزون باشد فرق می کند. برای شیاستو یا ماساژ سر، شخص لباس به تن دارد.

لیست تدارکات:

مواد لازم:

 • یک میز ماساژ یا یک زیرانداز نرم.
 • یک ملحفه برای سطح ماساژ.
 • یک حوله لطیف بزرگ و یکی کوچک برای پوشاندن سینه.
 • روغن ها.
 • تکیه گاه برای سر، زانوها یا قوزک ها.
 • یک لیوان آب (برای هر دو نفر تهیه شود).
 • دستمال کاغذی.
 • موزیک (اختیاری).
 • شمع یا یک بخور اسانس (اختیاری).

فراموش:

 • موهای بلند را پشت ببندید.
 • ناخن هایتان کوتاه باشد.
 • منع مصرف دارو برای شخص ماساژ گیرنده وجود نداشته باشد.
 • مطمئن باشید که اتاق به اندازه کافی گرم است.

به لیست تدارکات دقیت کنید و میز ماساژ درمانی را در یک ارتفاع راحت، قبل از ماساژ تنظیم کنید.

انواع روغن و طرز تهیه:

برای ماساژ با روغن، باید آن را از قبل آماده کنید. دست هایتان با روغن به راحتی بر روی پوست سر می خورند. روغن های مخصوص ماساژ همگی گیاهی هستند. روغن های فشرده در سرما یا بید به عنوان بهترین روغن ها شناخته شده اند. ماساژ بدن یک موقعیت غذارسانی و آب رسانی به پوست را مهیا می کند. آن ها را در یک جای خنک و تاریک نگهداری کنید. بیشتر روغن ها زمان مصرف ۱ تا ۲ سال دارند. روغن های خارجی به وفور در بازار وجود دارند. اول با آن روغنی که سازگارتر هستید کار را شروع کنید و بعد به تدریج که تجربه تان بیشتر شد، از روغن های دیگر استفاده کنید.

طرز تهیه:

برای آماده کردن یک ترکیب، در یک بطری با یک کاسه، ۱۰ میلی لیتر (۲ قاشق قهوه خوری) از روغن را برای ماساژ بدن یا ۵ میلی لیتر (۱ قاشق قهوه خوری) برای ماساژ صورت بریزید. در زمان ماساژ، دست هایتان را کاملاً به روغن آغشته کنید به جای اینکه مستقیماً روی بدن ماساژ گیرنده بریزید.

برای بدن:

ملایم: روغن بادام شیرین ۷ میلی لیتر، هسته انگور ۳ میلی لیتر.

قوی: روغن بادام شیرین ۶ میلی لیتر، روغن آوگا ۴ میلی لیتر، روغن آفتابگردان ۷ میلی لیتر، روغن ماکدامیا ۳ میلی لیتر.

معمولی: روغن آفتابگردان ۴ میلی لیتر، روغن هسته زردآلو ۲ میلی لیتر، جوجویا ۱ میلی لیتر.

برای صورت:

حساس: روغن آفتابگردان ۴ میلی لیتر، جویا ۱ میلی لیتر.

قوی: روغن آوگا ۴ میلی لیتر، ماکادامیا ۱ میلی لیتر.

معمولی: روغن آفتابگردان ۳ میلی لیتر، روغن سینورودون ۱ میلی لیتر، روغن هسته زردآلو ۲ میلی لیتر.

روغن های مخصوص:

نام کاربرد نوع استفاده
روغن هسته انگور روغن شفاف برای بیشتر پوست ها روغن پایه یا به تنهایی
روغن بادام شیرین روغن برای همه نوع ماساژ روغن پایه یا به تنهایی
روغن نارگیل روغن سنگین، چرب، درکمتر از دمای محیط سفت می شود، مناسب برای پوست های تیره، زمان مصرف طولانی فقط برای ماساژ
روغن آفتابگردان روغن شفاف، مغذی، مناسب برای کودکان و پوست حساس روغن پایه یا به تنهایی
روغن دانه سویا تناوبی با روغن گردو، اما به حساسیت به این روغن توجه داشته باشید. به تنهایی
روغن هسته زردآلو روغن مغذی، مؤثر در آب رسانی به پوست، به ویژه صورت در یک ترکیب
روغن آوکا روغن غنی برای پوست های پیر در یک ترکیب
روغن ماکادامیا روغن مغذی برای پوست های پیر در یک ترکیب
روغن سینورودون روغن با بوی شرید، مناسب برای پین و پروک و جای زخم، مدت مصرف کوتاه در یک ترکیب، با صرفه جویی
روغن جوجویا موم گیاهی ابریشمی، مناسب برای پوست های حساس، به ویژه پوست صورت، در کم تر از دمای محیط سفت می شود. در یک ترکیب

 

وضعیت ماساژ دهنده :

وضعیت ماساژ دهنده در ماساژ خیلی مهم است، به ویژه وقتی که آن را به طور مرتب انجام بدهد. اول از همه، تمرکزش بر روی حرکات مهم است. به خاطر داشته باشید که گفتیم ماساژ باید برای هر دو نفر مفید باشد. کنترل وزن و اطمینان از اینکه حرکات فقط از شانه سرچشمه نمی گیرند، قابل اهمیت است. در این سایت به سه وضعیت اصلی اشاره می کنیم:

کاربر روی میز:

پاهایتان را از عرض شانه بازتر کنید، هم در یک راستا، هم یکی جلوی دیگری، تا حد مککن، ستون فقراتتان را صاف نگه دارید. به آرامی زانوهایتان را خم کنید تا اینکه از باسن سرچشمه بگیرید. وقتی به جلو خم می شوید، مجموع بدنتان باید جا به جه شود بدون اینکه به گردنتان فشاری تحمیل شود. در حال انجام یک فشار، وزنتان را به دست ها انتقال دهید و شانه هایتان را شل کنید.

کاربر روی زمین:

باید زانوها، قوزن کها و باسن متعادل باشند، از یک زیرانداز استفاده کنید. ستون فقرات باید صاف باشد. برای انجام یک فشار به جلو خم می شوید تا وزناتن از باسن، ستون فقرات و شانه ها به دست ها برسد.بقیه را شل کنید. قسمت ماساژ را بدون هیچ نیروی اضافی با یک دست ماساژ دهید.

کاربر روی صندلی:

در پشت ماساژ گیرنده قرار گیرید، پاها را به اندازه عرض شانه بازکنید. حرکتتان باید از سمت شان ها به بازوها و دست هایتان منتقل بشود. شانه هایتان را خم کنید و روی ماساژ گیرنده تکیه ندهید. برای انجام ماساژ، یک پا را به عقب ببرید، به جلو خم شوید (قسمت بالا تنه) و از وزنتان استفاده کنید.

 

ماساژ سوئدی

اولین روش ماساژ مدرن در غرب ماساژ سوئدی میباشد و برای کسانی که اولین بار ماساژ و SPA را تست میکنند، بسیار لذت بخش است. در این نوع ماساژ که از انواع روغن‌های گیاهی و کرم استفاده می‌شود، ماساژور حرکات کششی، فشاری و لرزشی را با قصد افزایش اکسیژن خون و دفع سموم درون عضلات به سمت قلب اعمال می‌نماید. با افزایش جریان موجود در خون ، عضلات گرم‌تر شده و دفع اسید لاکتیک، اسید اوره و سایر دفع شدنی‌های متابولیسم، حس آرامش عمیقی را برای شما به ارمغان می‌آورد.در این نوع ماساژ در کنار بهبود وضعیت پوست ، با تحریک سیستم عصبی استرس‌های روحی و جسمی به طرز قابل توجهی کاهش می‌یابد.

در سراسر دنیا ماساژ سوئدی برای افزایش تندرستی ، رفع درد و رسیدن به آرامش انجام میشود که بطور گسترده‌ای بین مصری ها ، یونانیان و رومیان رواج داشته است. ماساژ سوئدی هنر شفا بخش باستانی است که بر روی دستگاه‌های بدن فواید بسزایی داشته و موجب آرامش و تسکین دردهای عصبی و گرفتگی‌های عضلانی می‌گردد و با تشدید جریان خون فشار وارد بر رگ‌ها و سیاه رگ‌ها را کم کرده و از ناراحتی‌های قلبی می‌کاهد.
هم چنین ماساژ پا یکی از کهن‌ترین انواع ماساژ بوده که حدود پنج هزار سال قبل در چین ابداع شده است. ماساژ ساق پا گردش خون در پا‌ها را بهبود بخشیده و به جلوگیری از گشاد شدن سیاه رگ‌ها کمک می‌کند. تاریخچه ماساژ درمانی به حدود ۹۰۰ سال قبل بر می‌گردد. در متن کتاب امپراتور زرد (کتاب مرجع طب داخلی چین) برای درمان فلج و تب و لرز به ماساژ پوست و پا توصیه شده است.
 تیم تخصصی ماساژ در تهران با استفاده از روغن مخصوص ماساژ سوئدی آماده ارائه خدمات ماساژ در منزل شما میباشند و کلیه تجهیزات لازم جهت انجام ماساژ را با خود به منزل شما می آورند .

ماساژ تایلندی

در کشور تایلند همه جا مکانهایی تحت عنوان ماساژ تایلندی به چشم می خورد . شاید فقط یک حصیر کوچک که روی زمین پهن شده و یا اینکه تخت ها و صندلی هایی که کنار هم ردیف شده است .

در گذشته در کشور تایلند از ماساژ برای درمان و رفع استرس استفاده میکردند ولی بعد از مدتی این ماساژ به صدر جدول پر طرفدارترین ماساژ های روی کره زمین تبدیل شد .

فوائد ماساژ تایلندی:

ساختار اسکلتی خود را تنظیم می کنید.

انعطاف پذیری بدن را افزایش می دهید.

تنش های ماهیچه ای و مفصلی خود را تسکین و یا کاهش می دهید.

اندامها و ارگانهای داخلی بدن را تحریک می کنید.

سیستم انرژی بدن خود را میزان و در حد تعادل در می آورید.

تاثیر تاي ماساژ بر روی عضلات

الف)ماساژ تایلندی با افزایش جریان گردش خون در عضلات، اکسیژن و مواد غذایی بیشتری به ماهیچه‌ها رسیده و همچنین مواد زایدی چون اسید لاکتیک با سرعت بیشتری از ماهیچه‌ها دفع می‌شوند که باعث رفع خستگی عضلات می‌شود.
ب) ماساژ تایلندی با گرم کردن و تقویت عضلاتی که از آنها کمتر استفاده می‌شود، احتمال آسیب‌های آتی به عضلات کاهش یافته و پیری عضلات را به تعویق می‌اندازد.
ج) ماساژ تایلندی با رساندن اکسیژن و مواد غذایی بیشتر به عضلات، به بهبود نسوج آسیب دیده کمک کرده و دوره بهبودی آنها را کاهش می‌دهد؛ در نتیجه درد،

کوفتگی و سفتی عضلات را از بین می‌برد.

تیم ماساژ در تهراندر زمینه ارائه خدمات ماساژ در منزل با روشی کاملا اصولی و حرفه ای به انجام ماساژ تایلندی میپردازد . کلیه خدمات ماساژ در منزل با تجهیزات کامل انجام میشود و تیم ماساژ تهران با تمام تجهیزات کامل مهمان منزل شما خواهد شد .

ماساژ صورت

ماساژ صورت شامل قسمت های پیشانی ، بینی و سوراخ های بینی ، اطراف دهان و گونه ها ، اطراف چشم و گردن و چانه و گوش ها میباشد .

ماساژ میبایست در محیطی آرام و ساکت انجام بگیرد.

پیش از شروع ماساژ تلفن خود را خاموش کنید ، یک شمع معطرروشن کنید و روی یک صندلی راحت بنشینید یا اینکه بر روی یک تخت نرم و گرم بخوابید . پخش موسیقی ملایم و کلاسیک نیز به افزایش تاثیر ماساژ کمک می کند.

پیش از شروع ماساژ حتماً صورت خودرا بشویید . به همه قسمتهای صورت خود کرم مخصوص ماساژ صورت بمالید تا در عین حال که صورت نرم شود ، منافذ پوست نیز باز شوند .

روش بهتر استفاده از روغن مخصوص ماساژ سر و صورت است که در عین حال که ویژگی کرم ماساژ را دارا میباشد به ویتامینه کردن پوست نیز کمک شایانی میکند .

فواید ماساژ صورت

۱- بهبود حالت عضلات و پوست صورت (پوست نرمتر و مقاوم تر می شود)

۲- ریلکس شدن عضلات صورت و چشم ها

۳- تسکین سر درد ها و دردهای ناحیه صورت

۴- کاهش چین و چروک ریز و کم عمق پوست صورت

۵- تحریک جریان خون

۶- کاهش استرس و تنش

تیم تخصصی ماساژ در تهران با استفاده از روغن مخصوص ماساژ صورت آماده ارائه خدمات ماساژ در منزل شما میباشند و کلیه تجهیزات لازم جهت انجام ماساژ را با خود به منزل شما می آورند .

ماساژ روغنی

در زمان پیشینیان ما یکی از مهمترین رسوم در حمام های عمومی مشت و مال بود.

و البته درمان خیلی از مشکلات عضلانی و قولنجها در آن زمان نیز ماساژ دلاک ها در هوای دم کرده و پر از بخار حمام بود.

این مشت و مال‌ها در واقع‌‌ همان ماساژ روغنی امروز است که به رشیوه ها و تکنیک های مختلف در سراسر جهان انجام میگیرد و در گذشته نیز در چین، ایران، یونان، رم باستان و در بسیاری از فرهنگ‌ها بوده است و سقراط نیز از ماساژ به عنوان هنر مشت و مال برای درمان بیماری‌ها نام برده است. اگرچه تا امروز صورت قطعی و علمی اثرات درمانی ماساژ بر درد ها و ناراحتی ها مشخص نشده اما بعضی حتی ماساژ را تحت عنوان یک شیوه درمانی جایگزین جهت تحریک سیستم ایمنی بدن به میدانند ولی به هر حال تاثیر آن بر ناراحتی های اسکلتی و عضلانی با ریلکس کردن عضلات و تقویت گردش خون در آنها اثبات شده است.

در ماساژ روغنی بسته به روش انجام آن ، از انواع مختلف حرکات مالشی و ضربه‌های ملایم و محکم و حرکات چرخشی برای ایجاد فشار در عضلات و دیگر بافت‌های نرم بدن استفاده میشود.

در ماساژی مانند ماساژ روغنی ، حتی به برخی اعضای داخلی و نقاط عمیق درون عضلات هم فشار وارد می‌شود تا اثر خاصی در بدن ایجاد شود. نحوه اثر ماساژ بر بدن هنوز مشخص نیست. ممکن است تحریک مداوم و منظم اعصاب محیطی باعث ترشح هورمون‌های عصبی خاصی در بدن شود که ایجاد آرامش یا حتی سرخوشی می‌کند یا این‌که تحریک متناوب سلول‌های عضلانی و انقباض و انبساط آنها باعث تغییری در وضعیت الکترولیت‌های بدن و دیگر هورمون‌ها می‌شود که آن‌ها هم به نوبه خود حالت خاصی را در فرد موجب می‌شوند. بلوکه کردن گیرنده‌های درد در اثر ماساژ هم یکی از دلایلی است که از ماساژ درمانی برای برطرف کردن درد مزمن عضلات و مفاصل استفاده می‌شود.

تیم تخصصی ماساژ تهران با استفاده از روغن مخصوص ماساژ آماده ارائه خدمات ماساژ در منزل شما میباشند و کلیه تجهیزات لازم جهت انجام ماساژ را با خود به منزل شما می آورند .

Massage_Towelsطراحی سایت حرفه ای و پشتیبانی : آتریسا وب