ماساژ در منزل

ماساژ | فواید ماساژ و انواع آن


hamidra

ماساژ

ماساژ بدن در واقع لمس کردن است (البته به شکل تمرین روزانه). هرچند در این سایت به شما فرصت کشف استعدادتان را در خصوص ماساژ مناسب می دهد ولی مستقیماً به سراغ بخش تکنیک ها نروید! شناخت، امادگی و تمرین به یک اندازه اهمیت دارند.

برای انجام ماساژ نه تنها در تکنیک ها به لطافت و کیفیت ماساژ درمانی اهمیت داده شده است بلکه تعادل صحیح هم در نظر گرفته شده است. وقتی اصول رعایت می شود و ارتباط شکل می گیرد، ماساژ با وضعیت های متفاوت مطابقت پیدا می کند و خود را در برابر دردهای متداول حفظ می کند.

فواید ماساژ

بعضی شناخت ها در مورد بدن انسان باعث می شود که شما به ماساژ درمانی به چشم یک درمان ذینفع نگاه کنید. کسب شناخت صحیح کاربردی مستلزم نظم و تمرین است. در شما اشتیاق ماساژ را به وجود می آورد. صورت تردید یا هر نوع بیماری، با پزشک تان مشورت کنید. چندین شکل ماساژ در این سایت معرفی شده است و هر کدام به درمان خاصی از نقاط بدن مربوط می شود.

در ابتدا، اولین تکنیک های تمرین برای خود شخص است تا انعطاف، آرامش ذهنی و حساستش بهتر بشود تا تأثیر مساژ را درک کنیم. اگر شما بتوانید فقط چند دقیقه از وقتتان را به ماساژ اختصاص دهید می توانید ماساژهای پیشنهاد شده در هر صفحه این سایت را تمرین کنید. حتی اگر وقتتان کم است، مشت و مال سریع شانه ها تأثیر بسزایی در کاهش استرس و خستگی خواهد داشت.

 

تاریخچه ماساژ

اصل ماساژ در زمان های بسیار قدیم نهفته است. مالش دادن محل درد غریزه ای است که باعث اطمینان، تسکین و حیات دوباره می شود.ماساژ درمانی در تمام فرهنگ ها به طور مادرزادی وجود داشته است. علی رغم مراجعمختلف تاریخی در مورد ماساژ بدن ، منبع اصلی اش هنوز ناشناخته است.

 

ماساژ شرقی

در چین، کشفیات باستان شناسی نشان می دهد که عادت ماساژ از ۳۰۰۰ سال پیش در ان جا وجود داشته است. کتاب طب درونی انسان اثر امپراطور جون، اولین متن پزشکی گرداوری شده در ۲۷۰۰ سال پیش از میلاد است، که در مورد درمان بر پایه گیاهان، طب سوزنی و ماساژ توضیح می دهد. توئی نا (Tui Na) نتیجه ماساژ متداول anmo، هنوز در چین رواج دارد. این ماساژ ریشه در سلسه شانگ دارد که در بین سال های ۱۳۶۸ تا ۱۳۴۴ ظاهر شد. در این زاپن، ماساژ، anmo در قرن ۶ از طریق بودائیسم ارائه شد. علم پزشکی غربی در آغاز قرن ۱۹ بر آن مسلط شد، یک سال بعد، شیاتسو (shiatsu) متولد شد که در ژاپن فعلی کاملاً شناخته شده است.

در هند، از متن های سانسکریت، طب سنتی متعلق به حدوداً ۱۵۰۰ سال قبل از میلاد چنین برمیآید که ماساژ و انواع روغن ها و گیاهان وجود داشته اند. ماساژ اصلی هندی chanpi در طی هزاران سال در بین خانواده های هندی رواج داشته است و سلامتی موها را بهبود می بخشید. خطوط تصویری کشف شده در قبرهای مصریان که متعلق به قبل از میلاد مسیح است حاکی از کاربرد ماساژ درمانی است.

 

ماساژ غربی

بنا به گفته «پدر طب مدرن» هیپوکرات (۴۶۰-۳۷۷ قبل از میلاد) طب باید به شکل های متفاوت تجربه شود، به ویژه به شکل ماساژ! پزشک یونانی asclepiade (124-40 قبل از میلاد) ماساژ، رژیم غذایی، ورزش و حمام را بسیار توصیه میس کرده است. در یونان با ماساژ درمانی ، دردهای گوارشی را درمان می کردند و معمولاً قبل از ورزش تجویز می شده است. پزشک رومی celse (25-57 قبل از میلاد) ماساژ را برای تسکین دردهای سر توصیه می کرده است. گالین (۲۰۱-۱۳۰ قبل از میلاد) نوشته بود: «عضلات باید در تمام جهات کشیده شوند» pline ancient (79-23 قبل از میلاد) توسط یک پزشک از طریق ماساژ درمان شده بود. دردهای عصبی yulse cesar (100-44 قبل از میلاد) با ماساژ درمان شده بودند.

پزشک avicenne (1037-980) تحت تأثیر گالین یک کتاب در مورد ماساژ به رشته تحریر درآورد.

در ادامه باید گفت که اطلاعات پزشک در مورد ماساژ تا قرن ۱۵ پراکنده هستند. در سال ۱۸۱۳، شخصی سوئدی به نام per henrikling ماساژ سوئدی را طراحی کرد، گرچه این لقب بعدها به yohann mezgar هلندی داده شد.

در طی جنگ جهانی اول سربازانزخمی با ماساژ درمان می شدند. درمیان کالیفرنیایی های سال های ۶۰، ماساژ بدن «کالیفرنیایی» را که مدام رو به پیشرفت است ابداع شد.

 

ماساژ سوئدی

اولین روش ماساژ مدرن در غرب ماساژ سوئدی میباشد و برای کسانی که اولین بار ماساژ و SPA را تست میکنند، بسیار لذت بخش است. در این نوع ماساژ که از انواع روغن‌های گیاهی و کرم استفاده می‌شود، ماساژور حرکات کششی، فشاری و لرزشی را با قصد افزایش اکسیژن خون و دفع سموم درون عضلات به سمت قلب اعمال می‌نماید. با افزایش جریان موجود در خون ، عضلات گرم‌تر شده و دفع اسید لاکتیک، اسید اوره و سایر دفع شدنی‌های متابولیسم، حس آرامش عمیقی را برای شما به ارمغان می‌آورد.در این نوع ماساژ در کنار بهبود وضعیت پوست ، با تحریک سیستم عصبی استرس‌های روحی و جسمی به طرز قابل توجهی کاهش می‌یابد.

در سراسر دنیا ماساژ سوئدی برای افزایش تندرستی ، رفع درد و رسیدن به آرامش انجام میشود که بطور گسترده‌ای بین مصری ها ، یونانیان و رومیان رواج داشته است. ماساژ سوئدی هنر شفا بخش باستانی است که بر روی دستگاه‌های بدن فواید بسزایی داشته و موجب آرامش و تسکین دردهای عصبی و گرفتگی‌های عضلانی می‌گردد و با تشدید جریان خون فشار وارد بر رگ‌ها و سیاه رگ‌ها را کم کرده و از ناراحتی‌های قلبی می‌کاهد.
هم چنین ماساژ پا یکی از کهن‌ترین انواع ماساژ بوده که حدود پنج هزار سال قبل در چین ابداع شده است. ماساژ ساق پا گردش خون در پا‌ها را بهبود بخشیده و به جلوگیری از گشاد شدن سیاه رگ‌ها کمک می‌کند. تاریخچه ماساژ درمانی به حدود ۹۰۰ سال قبل بر می‌گردد. در متن کتاب امپراتور زرد (کتاب مرجع طب داخلی چین) برای درمان فلج و تب و لرز به ماساژ پوست و پا توصیه شده است.
 تیم تخصصی ماساژ در تهران با استفاده از روغن مخصوص ماساژ سوئدی آماده ارائه خدمات ماساژ در منزل شما میباشند و کلیه تجهیزات لازم جهت انجام ماساژ را با خود به منزل شما می آورند .

ماساژ تایلندی

در کشور تایلند همه جا مکانهایی تحت عنوان ماساژ تایلندی به چشم می خورد . شاید فقط یک حصیر کوچک که روی زمین پهن شده و یا اینکه تخت ها و صندلی هایی که کنار هم ردیف شده است .

در گذشته در کشور تایلند از ماساژ برای درمان و رفع استرس استفاده میکردند ولی بعد از مدتی این ماساژ به صدر جدول پر طرفدارترین ماساژ های روی کره زمین تبدیل شد .

فوائد ماساژ تایلندی:

ساختار اسکلتی خود را تنظیم می کنید.

انعطاف پذیری بدن را افزایش می دهید.

تنش های ماهیچه ای و مفصلی خود را تسکین و یا کاهش می دهید.

اندامها و ارگانهای داخلی بدن را تحریک می کنید.

سیستم انرژی بدن خود را میزان و در حد تعادل در می آورید.

 

تاثیر تاي ماساژ بر روی عضلات

الف)ماساژ تایلندی با افزایش جریان گردش خون در عضلات، اکسیژن و مواد غذایی بیشتری به ماهیچه‌ها رسیده و همچنین مواد زایدی چون اسید لاکتیک با سرعت بیشتری از ماهیچه‌ها دفع می‌شوند که باعث رفع خستگی عضلات می‌شود.
ب) ماساژ تایلندی با گرم کردن و تقویت عضلاتی که از آنها کمتر استفاده می‌شود، احتمال آسیب‌های آتی به عضلات کاهش یافته و پیری عضلات را به تعویق می‌اندازد.
ج) ماساژ تایلندی با رساندن اکسیژن و مواد غذایی بیشتر به عضلات، به بهبود نسوج آسیب دیده کمک کرده و دوره بهبودی آنها را کاهش می‌دهد؛ در نتیجه درد،

کوفتگی و سفتی عضلات را از بین می‌برد.

 

تیم ماساژ در تهراندر زمینه ارائه خدمات ماساژ در منزل با روشی کاملا اصولی و حرفه ای به انجام ماساژ تایلندی میپردازد . کلیه خدمات ماساژ در منزل با تجهیزات کامل انجام میشود و تیم ماساژ تهران با تمام تجهیزات کامل مهمان منزل شما خواهد شد .

 

ماساژ صورت

ماساژ صورت شامل قسمت های پیشانی ، بینی و سوراخ های بینی ، اطراف دهان و گونه ها ، اطراف چشم و گردن و چانه و گوش ها میباشد .

ماساژ میبایست در محیطی آرام و ساکت انجام بگیرد.

پیش از شروع ماساژ تلفن خود را خاموش کنید ، یک شمع معطرروشن کنید و روی یک صندلی راحت بنشینید یا اینکه بر روی یک تخت نرم و گرم بخوابید . پخش موسیقی ملایم و کلاسیک نیز به افزایش تاثیر ماساژ کمک می کند.

پیش از شروع ماساژ حتماً صورت خودرا بشویید . به همه قسمتهای صورت خود کرم مخصوص ماساژ صورت بمالید تا در عین حال که صورت نرم شود ، منافذ پوست نیز باز شوند .

روش بهتر استفاده از روغن مخصوص ماساژ سر و صورت است که در عین حال که ویژگی کرم ماساژ را دارا میباشد به ویتامینه کردن پوست نیز کمک شایانی میکند .

فواید ماساژ صورت

۱- بهبود حالت عضلات و پوست صورت (پوست نرمتر و مقاوم تر می شود)

۲- ریلکس شدن عضلات صورت و چشم ها

۳- تسکین سر درد ها و دردهای ناحیه صورت

۴- کاهش چین و چروک ریز و کم عمق پوست صورت

۵- تحریک جریان خون

۶- کاهش استرس و تنش

تیم تخصصی ماساژ در تهران با استفاده از روغن مخصوص ماساژ صورت آماده ارائه خدمات ماساژ در منزل شما میباشند و کلیه تجهیزات لازم جهت انجام ماساژ را با خود به منزل شما می آورند .

ماساژ روغنی

در زمان پیشینیان ما یکی از مهمترین رسوم در حمام های عمومی مشت و مال بود.

و البته درمان خیلی از مشکلات عضلانی و قولنجها در آن زمان نیز ماساژ دلاک ها در هوای دم کرده و پر از بخار حمام بود.

این مشت و مال‌ها در واقع‌‌ همان ماساژ روغنی امروز است که به رشیوه ها و تکنیک های مختلف در سراسر جهان انجام میگیرد و در گذشته نیز در چین، ایران، یونان، رم باستان و در بسیاری از فرهنگ‌ها بوده است و سقراط نیز از ماساژ به عنوان هنر مشت و مال برای درمان بیماری‌ها نام برده است. اگرچه تا امروز صورت قطعی و علمی اثرات درمانی ماساژ بر درد ها و ناراحتی ها مشخص نشده اما بعضی حتی ماساژ را تحت عنوان یک شیوه درمانی جایگزین جهت تحریک سیستم ایمنی بدن به میدانند ولی به هر حال تاثیر آن بر ناراحتی های اسکلتی و عضلانی با ریلکس کردن عضلات و تقویت گردش خون در آنها اثبات شده است.

در ماساژ روغنی بسته به روش انجام آن ، از انواع مختلف حرکات مالشی و ضربه‌های ملایم و محکم و حرکات چرخشی برای ایجاد فشار در عضلات و دیگر بافت‌های نرم بدن استفاده میشود.

در ماساژی مانند ماساژ روغنی ، حتی به برخی اعضای داخلی و نقاط عمیق درون عضلات هم فشار وارد می‌شود تا اثر خاصی در بدن ایجاد شود. نحوه اثر ماساژ بر بدن هنوز مشخص نیست. ممکن است تحریک مداوم و منظم اعصاب محیطی باعث ترشح هورمون‌های عصبی خاصی در بدن شود که ایجاد آرامش یا حتی سرخوشی می‌کند یا این‌که تحریک متناوب سلول‌های عضلانی و انقباض و انبساط آنها باعث تغییری در وضعیت الکترولیت‌های بدن و دیگر هورمون‌ها می‌شود که آن‌ها هم به نوبه خود حالت خاصی را در فرد موجب می‌شوند. بلوکه کردن گیرنده‌های درد در اثر ماساژ هم یکی از دلایلی است که از ماساژ درمانی برای برطرف کردن درد مزمن عضلات و مفاصل استفاده می‌شود.

تیم تخصصی ماساژ تهران با استفاده از روغن مخصوص ماساژ آماده ارائه خدمات ماساژ در منزل شما میباشند و کلیه تجهیزات لازم جهت انجام ماساژ را با خود به منزل شما می آورند .

Massage_Towelsطراحی سایت حرفه ای و پشتیبانی : آتریسا وب