ماساژ در منزل

ماساژ چیست و ماساژ درمانی چگونه انجام می شود؟


علی مومنی

امروزه بسیاری از افراد برای تسکین و آرامش خود از  متد ماساژ استفاده می کنند. افرادی که نیاز به ماساژ دارند میتوانند از میان طیف وسیع سبک ماساژ، سبک مورد نظر خود را انتخاب نمایند. بسیاری از افراد به این روش فشار دادن و مالش بافت های بدن که گاهی ساعد و مچ در آن دخالت دارند، به عنوان تکنیک و حرکاتی موزون جهت رفع بیماری مختلف نگاه می کنند.

به عبارتی ماساژ دادن از مجموعه حرکاتی که ماهرانه، منظم و خاص به روی بافت های بدن جهت تاثیر سیستم عصبی و عضلانی پوست و مفاصل و گردش خون بکار می رود.

ماساژ درمانی چیست؟

 

tehran-massage.ir

۰۹۱۹۷۰۳۹۴۶۹

 

       ماساژ در حالت کلی به دست ورزی گویند که به روی بافت بدن به سادگی انجام می شود. معمولا پیامد این عمل باید با سرحالی و حال خوب همراه باشد. این روش درمان نیاز به ابزار زیادی ندارد و هزینه ی بالایی نیز نداشته و روشی مرسوم در درمان بسیاری از بیماری ها از جمله درد و کوفتگی و در پاره ای از  مواقع عضلانی کاربرد دارد. نیروهای قوی تحت عنوان ماساژ درمانی به بدن وارد می شود که موجب تجدید حیات و انرژی می شود. شما می توانید برای دریافت خدمات ماساژ در تهران با ما از طریق سایت  tehran-massage.ir در تماس باشید.

 توصیه هایی که قبل از ماساژ باید رعایت شود:

 

tehran-massage.ir

۰۹۱۹۷۰۳۹۴۶۹

 

از آنجا که نیروهای نهفته در بدن در طی مدت زیادی موجب بیماری می شود و ایجاد فرورفتگی و برآمدگی می کند که باید نیروها همگی متوقف شوند. در واقع ماساژ این مجاری نیروها و غدد را پاکسازی می کند. بنابراین باید با رعایت اصول و قواعدی همراه باشد که در ادامه به آن اشاره می کنیم:

  • معده در زمان ماساژ گرفتن نباید پر باشد، تا فرآیند پاکسازی به راحتی انجام شود و دفع مواد زائد به آسانی انجام گیرد.
  • بدن در حالت ریلکس و آرام باید قرار گیرد و هرگونه اضطراب و تنش قبل و در طی آن باید برطرف شود. علاوه بر آن باید ۱۰ دقیقه قبل از شروع خود را برای آن آماده نمایید.
  • پاکسازی بدن توسط ماساژ نباید قلب و سیستم بدن را درگیر التهاب کند، و قبل از ماساژ باید اطمینان حاصل کرد که بدن با بیماری قلبی مواجه نباشد.
  • در بیماری های پوستی مزمن باید با احتیاط انجام گیرد، همچنین در بیماری های عفونی حاد باید از انجام آن خودداری کرد.
  • مراکز معتبری را برای خدمات ماساژ انتخاب نمایید. قبل از شروع در مورد رایحه ها از ماسور حرفه ای سوال بپرسید تا دچار حساسیت نشوید. جهت درخواست خدمات ماساژ در منزل با ما در تماس باشید.

توصیه هایی برای بعد از ماساژ که باید رعایت شود

  • به طور منظم در طول ماساژ نفس آرام بکشید از استرس و اضطراب خودداری کنید.
  • بعد از ماساژ سعی کنید از فعالیت های سنگین و پر تنش دوری کنید و مدتی را برای استراحت بدن اختصاص دهید. سطح قند بعد از ماساژ به شدت کاهش می یابد حتما از مواد قندی استفاده کرده تا دچار افت قند نشوید.طراحی سایت حرفه ای و پشتیبانی : آتریسا وب