ماساژ در منزل

ماساژ چینی چیست و چه مزایایی دارد


علی مومنی

 

تاریخچه ماساژ چینی

بر اساس شواهدی از مطالعات باستان شناسی، قدمت ماساژ چینی مربوط به حدود ۲۷۰۰ سال قبل از میلاد می باشد و گفته می شود که این ماساژ، پیشرو از تمام اشکال دیگر ماساژ و کار بدنی است که امروزه وجود دارد.

هوانگ دی نی جینگ (کلاسیک طب داخلی امپراتور زرد) مشهورترین متن باستانی در مورد طب چینی است، که بین قرن اول قبل از میلاد تا قرن اول پس از میلاد تکمیل شده و شامل سوابق استفاده از تکنیک های ماساژ و نحوه استفاده از آنها در درمان بیماری های خاص می باشد.

ماساژ برای هزاران سال بخش مهمی از طب چینی بوده است و سوابق آن به قرن دوم قبل از میلاد باز می گردد. بر خلاف بافت عمیق یا ماساژ ورزشی، که بر آزادسازی گره‌های عضلانی سفت با هدف قرار دادن جریان خون در ناحیه تمرکز می‌کنند، تکنیک‌های ماساژ چینی با هدف ارتقای سلامت کلی و با کاهش جریان انرژی یا «چی» در اطراف بدن انجام می‌شوند.

Qiیا ch’i به معنی “نفس” یا “هوا” می باشد و اشاره مستقیم  به “نیروی حیات” یا “جریان انرژی” که در هر موجود زنده است، دارد.

این نظریه نوعی فلسفه کلی نگر است، که در بسیاری از عناصر فرهنگ چینی، از هنرهای رزمی گرفته تا خوشنویسی، غالب است.

طبق ادعای طب سنتی چینی،  بدن الگوهای طبیعی خود را از “چی” دارد و از طریق کانال هایی به نام “مریدین” در آن جریان می یابد.

عدم تعادل و انسداد در این کانال ها و همچنین کمبود “چی” در اندام های مهم و حیاتی، باعث بروز بسیاری از بیماری ها می شود. این عدم تعادل را می توان به سادگی از طریق تکنیک های مختلف از جمله تغذیه، ورزش، طب سوزنی و ماساژ اصلاح کرد.

ماساژ چینی دو نوع است:

Tui Na: این روش شباهت زیادی به ماساژ بافت عمیق دارد و از حرکاتی مثل ورز دادن، خرد کردن و کشش

برای تسکین درد و رفع انسداد در سیستم عضلانی بدن استفاده می کند.

Zhi Ya: ماساژور از تکنیک‌های مانند نیشگون گرفتن و فشار روی سطح پوست، مانند طب فشاری رفلکسولوژی و چیگونگ استفاده می کند.

هدف هر دو نوع ماساژ سنتی چینی، این است که با آزادسازی تنش فیزیکی و انرژی، حس تعادل را به فرد بازگرداند و روند بهبودی بدن را آغاز کند.

ماساژ چینی دارای مزایای بسیاری می باشد که شما را اغوا می کند تا آن را در زندگی روزمره خود بگنجانید. همچنین از آن به عنوان یک درمان جایگزین دارو های شیمیایی در سراسر جهان استفاده می شود.

مجموعه ماساژ در تهران تمام تلاش خود را برای شناساندن خدمات ماساژ و ماساژ در منزل برای مردم عزیز میکند تا هموطنان عزیز بدانند ماساژ علاوه بر حس شادابی و خرسندی که به افراد دست میدهد یک نوع سرمایه گذاری بدنی برای آینده بدن میباشد تا در زمان بزرگسالی و کهولت سن بدنی بدون درد و سالم و شاداب داشته باشیم و بتوانیم سلامت زندگی کنیم.

 

خدمات ماساژ و ماساژ در منزل را از مجموعه ماساژ در تهران بخواهید.

ماساژ چینی

“جهت رزرو وقت برای خدمات ماساژ و ماساژ در منزل از مرکز خدمات ماساژ در تهران همین حالا تماس بگیرید”

 

مزایای ماساژ چینی

_همانطور که گفته شد ماساژ چینی مزایای زیادی دارد، از جمله اینکه می تواند به بهبود کیفیت خواب و افزایش انرژی و اشتیاق شما کمک شایانی کند.

یک ماسور چینی به راحتی می تواند تشخیص دهد، که از چه تکنیکی برای رساندن شما به آرامش درونی استفاده کند.

_ماساژ چینی درد ها یا گرفتگی های مربوط به کمر، شانه و حتی سیاتیک بوسیله افزایش جریان خون کاهش و یا تسکین می دهد و موجب تسریع در بهبود آسیب در بافت ها نرم می شود.

_”چی” رابطه مستقیم با گردش خون سالم و سیستم قلبی عروقی دارد. تکنیک های دست مانند فشار بر یک نقطه به صورت عمود و غلتیدن مشت روی پوست در این نوع ماساژ موجب تحریک جریان خون و انرژی بخشی دوباره می شود.

_با کمک ماساژ چینی می توان مفاصلی که به دلیل آسیب در گذشته، سفت و یا دچار کاهش تحرک شده اند را بهبود بخشید.

_انسداد انرژی در بدن، می تواند منجر به تنش های عاطفی مانند اضطراب و افسردگی شود، از این رو فرد همواره احساس خستگی و ضعف دارد. این ماساژ درمانی و طراوت بخش می تواند راه حل مناسبی برای رهایی از احساسات منفی باشد.طراحی سایت حرفه ای و پشتیبانی : آتریسا وب