ماساژ در منزل

مزایای ماساژ بارداری چیست


علی مومنی

 

 ماساژ بارداری :

این ماساژ برای زنان باردار مفید و حائز اهمیت میباشد. در دوران بارداری درد های زیادی بر اثر تغییرات هورمونی و بزرگ شدن شکم برای بانوان به وجود می آید.

ماساژ بارداری روش مناسبی برای کم کردن این درد ها و از بین بردن افسردگی و استرس این دوران می باشد. اما نکاتی وجود دارد که حتما باید به آنها توجه داشت.

اولین و مهم ترین مسئله، کسب اجازه از پزشک است، چرا که برای بعضی افراد انجام ماساژ میتواند خطرناک باشد و منجر به سقط جنین شود.

نکته دوم مراجعه به یک ماساژ تراپیست با مهارت بالا و کسی که آموزش های لازم برای ماساژ، خصوصا ماساژ بارداری را دیده است و دارای مجوز رسمی ماساژ می باشد.

 

بهترین زمان برای ماساژ بارداری

سه ماهه دوم مناسب ترین زمان برای شروع ماساژ می باشد، چرا که در این دوره جنین رشد کافی نموده و خطر سقط بسیار کمتر است. همچنین حالت تهوع مادر به احتمال زیاد برطرف شده است.

به طور معمول، از شروع نیمه دوم بارداری کم کم درد کمر و پا و گرفتگی های عضلانی فرد باردار آغاز می شود. ماساژ می تواند با افزایش گردش خون، کاهش هورمون اپی نفرین، بهبود عملکرد مفاصل و ماهیچه ها تا حد زیادی به آرامش روح و جسم شما کمک کند.

Tehran-massage.ir

۶۹۰۹۱۹۷۰۳۹۴

ماساژ بارداری

 

مزایای ماساژ در دوران بارداری

در دوران بارداری بانوان دچار تغییرات شدید هورمونی و جسمی می شوند، همین امر ممکن است باعث بروز استرس و افسردگی برای آنان شود.

مطالعات نشان داده اند آمار زایمان های زودرس، نوزادان نارس و کم وزن در میان مادرانی که دچار افسردگی هستند بیشتر است.

در سال ۲۰۱۰ بر روی گروهی از زنان باردار به مدت چند هفته ماساژ درمانی صورت گرفت و نتیجه آن نشان داد این افراد در مقایسه با کسانی که در دوران بارداری ماساژ دریافت نکرده اند کمتر دچار عوارض بارداری و زایمان شده اند.

همچنین در این تحقیقات اثبات شده ماساژ دوران بارداری بر روی جنین نیز تاثیرات مفیدی داشته است و حتی میتواند به کاهش درد زایمان نیزکمک شایانی کند.

از دیگر فواید ماساژ بارداری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

_افزایش سطح هورمون های سرتونین و دوپامین که هر دو به عنوان “هورمون های شادی” شناخته شده اند.

_کاهش سطح هورمون کورتیزول، که به عنوان شاخص استرس در بدن شناخته شده است.

_بهبود خواب

_کاهش سر درد

_کاهش ورم بدن

 

 

ماساژ تراپیست دوران بارداری

همانطور که گفته شد انتخاب ماسور برای مادران باردار بسیار حائز اهمیت می باشد، از این رو باید در انتخاب آن دقت مضاعف کرد.

ماساژور باید دارای مدارک و مجوزهای معتبر بوده و با مواد و روغن های مورد استفاده در ماساژ های متفاوت آشنا باشد . محیط کار او نیز تمیز و عاری از آلودگی ها باشد، تا خطری متوجه مادران باردار نگردد.

یافتن یک مرکز با داشتن تمامی این فاکتورها کار دشواری نیست.

شما میتوانید برای آشنایی، دریافت اطلاعات و تعیین وقت جهت هرگونه خدمات ماساژ و ماساژ در منزل از معتبرترین مرکز خدمات ماساژ در تهران با مراجعه به نشانی  Tehran-massage.irو یا از طریق تماس با شماره ۰۹۱۹۷۰۳۹۴۶۹ اقدام نمایید.طراحی سایت حرفه ای و پشتیبانی : آتریسا وب