ماساژ در منزل

مزایای ماساژ در منزل برای مفاصل


علی مومنی

مفاصل :

مفاصل نقاطی هستند که دو یا چند استخوان به هم متصل می شوند. بیشتر آنها متحرک هستند و به استخوان ها اجازه حرکت می دهند.

مفاصل شامل اجزای زیر می باشند:

غضروف

نوعی بافت است که سطح استخوان را در مفصل می پوشاند. غضروف منجر به کاهش اصطکاک در حرکات مفصل می شود.

 

غشاء سینوویال

بافتی است که مفصل را می‌پوشاند و آن را در یک کپسول مفصلی می‌بندد. غشای سینوویال یک مایع شفاف و چسبنده (مایع سینوویال) در اطراف مفصل ترشح می کند تا آن را روان کند.

 

رباط

رباط های قوی (نوارهای محکم و کشسانی از بافت همبند) مفصل را احاطه کرده اند تا از آن حمایت کنند و حرکت مفصل را محدود کنند. رباط ها استخوان ها را به هم متصل و مستحکم می کنند.

 

تاندون

تاندون ها (نوع دیگری از بافت همبند سخت) در هر طرف مفصل به ماهیچه هایی متصل می شوند که حرکت مفصل را کنترل می کنند. وظیفه آنها اتصال ماهیچه ها به استخوان ها می باشد.

بورسیت

کیسه های پر از مایع هستند که “بورس” نامیده می شوند و بین استخوان ها، رباط ها یا سایر ساختارهای مجاور قرار دارند. آنها به کاهش اصطکاک در مفصل کمک می کنند.

 

مایع سینوویال

سینوویال مایعی شفاف و چسبنده می باشد که از غشای سینوویال ترشح می شود.

 

منیسک

منیسک قسمت خمیده غضروف در زانوها و سایر مفاصل است.

 

Tehran-massage.ir

۰۹۱۹۷۰۳۹۴۶۹

مفاصل

 

 

با تهران ماساژ آرامش را تجربه کنید

خدمات ماساژ در تهران، خدمات ماساژ در منزل، ماساژ در منزل و خدمات ماساژ

 

 

ماساژ مفاصل

ماساژ فقط یک لذت گاه به گاه و احساس خوب نیست، ماساژ می تواند یک روش فوق العاده برای درمان آرتریت روماتوئید (التهاب مزمن مفاصل) باشد.

آرتریت یک بیماری التهابی دردناک است که مفاصل را تحت تأثیر قرار می دهد. این بیماری می تواند افراد در هر سنی (حتی کودکان) را دچار مشکل کند.

تورم، درد مداوم، سفتی مفاصل و درد عضلانی شایع ترین علائم آرتریت هستند. هیچ درمانی برای این بیماری وجود ندارد اما ماساژ یکی از موثرترین درمان ها برای تسکین درد و رفع سفتی ناشی از آن است.

 

مزایای اصلی ماساژ برای مفاصل

تسکین درد

هدف اصلی ماساژ تسکین هر چه بیشتر درد است. ماساژ با تسکین سیستم عصبی، به خاموش کردن سیگنال‌های درد کمک می‌کند و به بدن شما احساس آرامش می‌دهد. ماساژ برای آرتریت ترشح “هورمون های شادی” به نام “اندورفین” را که مسکن های طبیعی بدن هستند، تشویق می کند.

 

افزایش گردش خون

یکی دیگر از مزایای مهم ماساژ منظم برای آرتریت، افزایش جریان خون و بهبود گردش خون است. ماساژ با پاکسازی بافت آسیب دیده  ناشی از آرتریت، تأثیر مثبتی در رفع تورم و کاهش التهاب دارد. افزایش جریان خون، مفاصل و ماهیچه ها را با مواد مغذی و اکسیژن لازم تامین می کند.

 

کاهش اسپاسم عضلانی

استفاده بیش از حد از ماهیچه ها و تاندون ها باعث گرفتگی  و درد می شود. التهاب مفاصل همچنین می تواند به بافت های نرم گسترش یابد و باعث ناراحتی و آسیب بیشتر شود. ماساژ برای آرتریت می‌تواند با دادن حرکت و انعطاف بیشتر عضلات به بهبود آنها کمک کند.

 

افزایش تحرک

ورزش برای کسانی که از آرتروز رنج می برند می تواند بسیار دردناک باشد. با این حال، فعال ماندن بخش مهمی از کاهش سرعت انحطاط آرتریت است. ماساژ به شل شدن عضلات و تسکین مفاصل کمک می کند و این امکان را به شما می دهد که بتوانید فعال بمانید.طراحی سایت حرفه ای و پشتیبانی : آتریسا وب