ماساژ در منزل

مفصل زانو چیست و خدمات ماساژ چه تاثیری روی آن دارد


علی مومنی

 

مفصل زانو چیست

مفصل زانو یک مفصل سینوویال از نوع لولایی است که عمدتاً امکان خم شدن و کمی چرخش داخلی و جانبی را فراهم می کند. این مفصل از طریق اتصالات بین کشکک، استخوان ران و درشت نی ایجاد می شود. زانو قادر است به طور طبیعی در حدود ۱۳۵ درجه خم شده و تا صفر درجه صاف شود.

مفصل زانو از دو مفصل تیبیوفمورال و پاتلوفمورال تشکیل شده است. سطوح مفصلی با غضروف هیالین پوشانده شده اند و در داخل یک حفره محصور شده اند.

تیبیوفمورال: کندیل های (برجستگی انتهای استخوان بلند) داخلی و جانبی استخوان ران با کندیل های تیبیال مفصل می شوند، وظیفه آنها تحمل وزن روی مفصل زانو است.

پاتلوفمورال: قسمت قدامی استخوان ران دیستال با کشکک مفصلی می شود. این اتصال اجازه می دهد تا تاندون عضله چهار سر ران (بازکننده زانو) مستقیماً روی زانو قرار گیرد و کارایی عضله را افزایش دهد.

از آنجایی که کشکک هم مفصل شده و هم در داخل تاندون چهار سر ران قرار دارد، تکیه‌گاهی برای افزایش قدرت بازکننده زانو فراهم می‌کند و به عنوان یک ساختار تثبیت‌کننده عمل می‌کند که نیروهای اصطکاک وارد شده بر کندیل‌های فمور را کاهش می‌دهد.

اگر با مسائلی مانند درد، سفتی یا تورم در زانوهای خود سر و کار دارید، ماساژ برای شما بسیار مفید و با ارزش می باشد. درد زانو می تواند ناشی از آرتروز یا بیمارهای دیگری که مفاصل را تحت تاثیر قرار می دهد باشد، در حالی که فیزیوتراپی یا داروهای ضد درد ممکن است بیشتر توسط پزشک معالج تجویز شوند. ماساژ می تواند گزینه ای موثر بر بهبود عملکرد روزانه شما باشد.

 

 

 

مفصل زانو

 

 

اگر به دنبال خدمات ماساژ در تهران و خدمات ماساژ در منزل هستید، تهران ماساژ بهترین مرکز خدمات ماساژ و ماساژ در منزل است

 

مزایای ماساژ مفصل زانو

از آنجایی که بسیاری از داروهایی رایجی که برای درمان زانو درد تجویز می‌شوند، عوارض جانبی داشته و برخی از آنها نیز تاثیر مثبتی برای کاهش این درد ندارند، بسیاری از مردم به دنبال راه حل های جایگزین هستند.

یکی از این درمان ها ماساژ زانو است.

چندین مطالعه مختلف نشان داده‌است که ماساژ دادن مفصل زانو برای تسکین درد و از بین بردن آرتروز می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد.

_هدایت جریان خون به مفصل

_بهبود گردش خون در منطقه

_کاهش تورم

_تولید مایع مفصلی جدید

_کاهش درد و گرفتگی

ماساژ همچنین می تواند به افزایش انعطاف پذیری ماهیچه هایی که از زانوی آسیب دیده پشتیبانی می کند و باعث ثبات آن می شود کمک کند.

در حالی که این مزایای فیزیولوژیکی مهم هستند، آنچه واقعاً تأثیرگذار است، تأثیری است که ممکن است بر زندگی روزمره شما داشته باشد. تحقیقات نشان داده اند که ماساژ درمانی می تواند به طور مثبت بر سطوح درد، سفتی و عملکرد کلی روزانه در افرادی که با آرتروز در زانوهای خود سر و کار دارند، تأثیر بگذارد.

مزیت دیگر ماساژ درمانی این است که حداقل عوارض جانبی همراه با ماساژ وجود دارد.

اگر می خواهید از ماساژ برای تسکین درد زانو خود استفاده کنید، مهم است که مطمئن شوید ماساژ برای شما مناسب است یا خیر. برخی از سبک های ماساژ ممکن است برای افرادی که مفصل ملتهب دارند نامناسب و حتی مضر باشد، بنابراین بهتر است ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

 

هدف مجموعه ماساژ در تهران این است که با تلاش فراوان مطالب آموزنده را گرداوری کند ودر اختیار همشهریان عزیز برای آگاهی مردم عزیز در اختیار آنان قرار دارند .طراحی سایت حرفه ای و پشتیبانی : آتریسا وب