ماساژ در منزل

هر آنچه در مورد خدمات ماساژ و انواع آن باید بدانید


علی مومنی

از گذشته تا به امروز ماساژ به شکل‌های مختلفی در میان مردم رواج داشته است. در قدیم که مردم اغلب از حمام عمومی استفاده می‌کردند، افرادی در آنجا حضور داشتند که با انجام حرکات مختلفی که گاه اصولی و گاهی غیر اصولی بود، مردم را ماساژ می‌دادند. در حالی که امروزه ماساژ به یکی از شاخه‌های علم پزشکی تبدیل شده و خدمات ماساژ و انواع آن در مراکز مختلف درمانی ارائه می‌شود.

انواع مختلفی از ماساژ وجود دارد که روی قسمت‌های مختلفی از بدن تمرکز داشته و رویکردهای درمانی متفاوتی نیز به همراه دارد. در واقع ماساژ عملی است که با ورز دادن و مالش عضلات و مفاصل انجام می‌شود. میزان فشاری که در انواع ماساژ وارد می‌شود، متفاوت است. برای آشنایی با انواع مختلف ماساژ و انتخاب این که کدام نوع ماساژ نیازتان است، حتماً ادامه مقاله را مطالعه کنید.

خدمات ماساژ و انواع آن

ماساژ سوئدی

ماساژ سوئدی یکی از خدمات ماساژ است. این نوع ماساژ با فشار ملایم روی تمام بدن انجام می‌شود. اگر اولین بار است که قصد انجام ماساژ را دارید، بهترین انتخاب ماساژ سوئدی است. فشاری که در این روش به عضلات و مفاصل شما وارد می‌شود، بسیار کمتر از سایر ماساژها است.

این ماساژ مناسب افرادی است که استرس‌های زیادی را در طول روز تحمل می‌کنند. در واقع ماساژ سوئدی نوعی ماساژ ریلکسی محسوب می‌شود. اگر از آن دسته افرادی هستید که به لمس شدن بدنتان حساس هستید، این ماساژ گزینه مناسبی برای انتخاب است، زیرا بسیار آرام انجام شده و فشار کمی به عضلاتتان وارد خواهد شد.

خدمات ماساژ و انواع آن

در ماساژ سوئدی، ماساژور از ترکیب حرکات مختلف برای ماساژ استفاده می‌کند. از حرکاتی مثل ورز دادن عضلات بدن مخصوصاً در نواحی که گرفتگی وجود دارد. با ضربه‌های آرام و ریز روی تمام بدن خستگی و کوفتگی‌های عضلات و تاندون‌ها را از تن و جسمتان خارج می‌کند. معمولاً ماساژ سوئدی بین ۶۰ تا ۹۰ دقیقه طول می‌کشد.

خوشبختانه امروزه می‌توانید انواع خدمات ماساژ در تهران و شهرهای دیگر را از مراکز درمانی مخصوص به ماساژ دریافت کنید. بسیاری از مراکز، ماساژ در منزل را نیز در لیست خدمات خود ارائه می‌دهند.

بهترین خدمات ماساژ و انواع آن

ماساژ سنگ داغ

مطمئناً برای اکثر شما پیش آمده باشد که وقتی بدنتان کوفته و خسته است، با گرم کردن آن سعی در رفع درد و کوفتگی‌های روز خود داشته‌اید. از بهترین و جذاب‌ترین خدمات ماساژ و انواع آن، ماساژ سنگ داغ است.

ماساژ سنگ داغ بهترین گزینه برای افرادی است که دردهای عضلانی دارند. این ماساژ بسیار مشابه به ماساژ سوئدی است و کسانی که به ماساژ سوئدی علاقه‌مند هستند می‌توانند این نوع ماساژ را نیز امتحان کنند.

در ماساژ سنگ داغ، فرد ماساژ دهنده، به جای استفاده از دست از سنگ‌های گرم شده استفاده می‌کند. البته در این ماساژ ممکن است فرد ماساژور از دست نیز بهره ببرد.

از فواید عالی این نوع ماساژ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • کاهش چشمگیر گرفتگی‌های عضلانی
  • بهبود جریان خون در بدن
  • کاهش درد بدن
  • کاهش استرس‌های روزانه
  • افزایش آرامش در جسم و روحطراحی سایت حرفه ای و پشتیبانی : آتریسا وب